RECENZE: Acer Swift 5 (SF514-54) - 14'' luxusu a solidního provedení, pod 1 kg, s 10. generací Intel CPU

17. 12. 2019 06:20    Rubrika: Recenze    Autor: Viktor Péder

Baterie


Baterie je integrována v těle notebooku, standard několika posledních let, takže ji zle vyměnit jen po rozebrání notebooku. Li-Pol technologie je předzvěstí lepších vlastností než Li-Ion. Udaná kapacita 55.9 Wh byla u testované baterie o malinko vyšší, 56.3 Wh a opotřebení 0%. Ve standardním redakčním testu maximální výdrže s minimální zátěží dokázal notebook pracovat bez mála 20 hodin. Reálnější test ukázal něco málo přes 6 hodin výdrže. Podle stylu využití tak lze očekávat něco mezi tím.

  • standardní* redakční měření při minimální zátěži: 19 hod 44 min
  • video z internetu přes WiFi, 100% jas LCD: 6 hod 3 min

* Test výdrže baterie se provádí krátkým zápisem na datové úložiště každých 30sec. Po celou dobu činnosti je zapnutý displej notebooku. Takováto zátěž přibližně odpovídá souvislé práci s běžnými dokumenty (čtení a tvorba dopisů, tabulek atp.). Test je vždy ukončen při 5 procentech energie baterie, kdy dojde k bezpečnému vypnutí notebooku. Stejný způsob zátěže je používán na všechny notebooky testované v redakci NOTEBOOK.cz. Výsledky při reálném provozu se mohou značně lišit, podle způsobu a intenzity využití.

Napájení notebooku


Napájení notebooku zajišťuje klasický zdroj s kulatým napájecím konektorem. Jeho rozměry 125 x 46 x 30 a váha 276 g jsou příslibem dobré mobility. Indikace napájení je přímo na notebooku, oranžová dioda značí dobíjení, modrá 100% nabití.| Diskuse | Recenze