INVEX 2004 opět o něco slabší

13. 10. 2004 00:00    Rubrika: Krátké zprávy    Autor: Viktor Péder

I podle oficiálních zpráv BVV se letos v Brně na výstavě INVEX prezentuje méně firem působících přímo v ČR. Nás zajímaly především firmy vyrábějící notebooky. Z nich letos ubyli další velcí výrobci prezentující se veřejnosti na výstavě INVEX přímo. Většinu notebooků významných značek tak naleznete ukrytých za sklem na stánku některého z prodejců.

INVEX 2004 opět o něco slabší

Někteří výrobci se prezentují "jen" odborné veřejnosti z řad prodejců a novinářů. Tradičně tak činí například Acer, který svou nabídku předvádí v hotelu mimo výstaviště. Letos se podobně prezentuje i UMAX, který si pronajal místnost v kongresovém centru na okraji výstaviště kam lze vstoupit i bez vstupenky na samotný INVEX.

Co se týče prezentace výrobků široké veřejnosti, světlou výjimkou je SONY, které společně se společností Intel prezentuje své výrobky v černém kamionu s útulným interiérem. K vidění je i zcela nový velmi malý a sympatický notebook (s ULV Pentium M 1.1 GHz procesorem), který ovšem SONY nestačí vyrábět pro Evropu v dostatečném množství. Zda-li vůbec a kdy se nový mini notebook dostane oficiálně na ČR trh zatím není zcela jasné.

Pokud zvažujete navštívit letošní INVEX především kvůli shlédnutí novinek z řad notebooků, nebudete zřejmě příliš spokojeni.


| Diskuse | Krátké zprávy