Microsoft Office vychází vstříc malým notebookům

19. 2. 2009 10:00    Rubrika: Krátké zprávy    Autor: František Doupal

Microsoft si uvědomuje stále rostoucí nárůsty prodejů malých notebooků a také jednu z jejich vlastností - absenci optické mechaniky u většiny z nich. Z toho vyplývá, že pro nejednoho majitele takovéhoto počítače může znamenat instalace softwaru, který se běžně distribuuje pouze na optických médiích, poměrně složitý problém.

Microsoft Office vychází vstříc malým notebookům

Společnost se proto rozhodla za spolupráce s výrobci mininotebooku o co největší rozšíření zkušební verze Microsoft Office pro domácnosti a studenty rovnou na jejich pevné disky spolu s operačním systém. Pokud bude mít uživatel zájem, jednoduše již jen zadá licenční kód a vyhne se nutnosti instalace softwaru či jakékoli další operace.

Zkušební verzi Microsoft Office tak mohou již nyní (nebo v nejbližší budoucnosti budou moci) využít majitelé mininotebooků Acer, Asus, HP, Lenovo a Toshiba. Uživatelům malých notebooků bez předinstalovaného balíčku Microsoft Office nabízí společnost Microsoft možnost stažení instalačního souboru Microsoft Office 2007 pro studenty a domácnosti ze stránek www.getmicrosoftoffice.com, a to včetně české jazykové verze.

Zdroj: Tisková zpráva Microsoft


| Diskuse | Krátké zprávy