T-Mobile do konce roku pokryje tři desítky měst UMTS

20. 6. 2010 02:25    Rubrika: Krátké zprávy    Autor: Petra Šonková

T-Mobile dokončil po 18 měsících modernizaci GSM sítě.

"Všichni naši zákazníci v každém místě naší republiky tuto změnu poznají. Získali tím totiž kvalitnější spojení, lepší pokrytí v některých problematických oblastech a podstatně vyšší přenosové rychlosti při surfování po internetu, které souvisejí s nasazením technologie EDGE v celé síti T-Mobile,“ říká Frank Meywerk, výkonný ředitel technologického úseku T-Mobile.

Koncem června bude výrazně rozšířena dostupnost 3G v Praze a UMTS síť bude spuštěna v Brně a Plzni. Během letošního léta se pak 3G služby rozšíří do Českých Budějovic, Olomouce, Pardubic, Ústí nad Labem, Hradce Králové, Liberce, Ostravy a Karlových Varů. Do konce letošního roku k nim přibudou další tři desítky největších měst v České republice a jejich nejbližším okolí.
V letech 2011 až 2012 pak T-Mobile počítá, že 3G budou moci využívat obyvatelé celkem 500 měst a obcí.

Navíc T-Mobile v současné době testuje technologie HSPA+ zahrnutou ve specifikaci UMTS 3GPP Release 7, která nabízí maximální teoretickou přenosovou rychlost až 21 Mbit/s. Tato technologie bude znamenat další citelné navýšení přenosové rychlosti i další zvýšení rychlosti odezvy při načítání webových stránek.

Zdroj: tisková zpráva výrobce


| Diskuse | Krátké zprávy