HP začíná prodávat 13'' ProBook 5320m

3. 8. 2010 03:25    Rubrika: Krátké zprávy    Autor: František Doupal

Společnost HP uvedla na trh nový 13ti palcový profesionální notebook HP ProBook 5320m.

HP začíná prodávat 13'' ProBook 5320m

Ten se při vři váze 1,7 kg a tloušťce pouhých 2,35 cm řadí mezi to nejmobilnější, co je možné v portfoliu společnosti nalézt. I přes malé rozměry nabídnou notebooky nové řady vysoký výkon díky osazení procesory Intel s podporou funkce TurboBoost a Hyper-Threading.

Ve výbavě moderního přenosného počítače nemohou chybět rozhraní Wi-Fi a Bluetooth, v některých konfiguracích je připraven také bezdrátový modem běžící na technologii Gobi. Pro připojení k monitoru či projektoru je připraveno analogové rozhraní VGA a digitální DisplayPort. Z volitelného příslušenství je k dispozici i externí optická mechanika a dokovací stanice (oboje připojitelné přes USB).

Osazená funkce HP QuickLook zobrazí do několika sekund e-maily v Microsoft Office Outlook, kalendář, poznámky, či kontakty bez nutnosti čekat na start operačního systému. Podobně je možné poslouchat hudbu, prohlížet web, posílat e-maily či chatovat během několika sekund po zapnutí počítače.

O co možná nejlepší ochranu dat se stará sada nástrojů HP Protect Tools, která umožní snadno nastavit potřebný rozsah ochrany. Na výběr je např. zaheslování BIOSu, jednoduché přihlášení nebo správce přístupových hesel k internetovým stránkám, aplikacím, či souborům. Použít je také možné i technologie rozpoznání tváře nebo čtečky otisků prstů. Bezpečí notebooku napomáhá také klávesnice odolná proti polití.

Výdrž by měla se šestičlánkovou baterií dosáhnout až 11ti hodin na jedno nabití. HP ProBook 5320m je již na našem trhu dostupný a jeho konečná doporučená cena je 17 999 Kč bez DPH.

Zdroj: Tisková zpráva výrobce


| Diskuse | Krátké zprávy