Intel předváděl MeeGo určené pro tablety

15. 2. 2011 00:27    Rubrika: Krátké zprávy    Autor: František Doupal

Podle Intelu je již nová platforma připravena pro nasazení v komerčních přístrojích

Intel předváděl MeeGo určené pro tablety

Jádro operačního systému MeeGo je založeno na otevřeném linuxovém kódu a není určeno jen pro použití na tabletech, ale třeba také v mini noteboocích, chytrých telefonech nebo elektronice do v automobilech. Verze určená pro tablety přímo počítá s dotykovým ovládáním na rozměrnějších displejích.

Ústředním prvkem systému je hlavní displej skládající se z několika panelů, které přinášejí nejrůznější on-line aktualizované informace, obligátní je např. propojení s Facebookem a Twitterem. Podle prvních zkušeností prostředí hodně připomíná např. přístroj Notion Ink Adam založený na upraveném Androidu. Jedním z prvních přístrojů, které byly k vyzkoušení, byl 11,6" tablet ExoPC s procesorem Intel Atom. V nabídce se nacházel např. prohlížeč Chromium, e-mailový klient, kalendář či přehrávač audia a videa bylo prý vidět,že operační systém ještě nebyl zcela dokončený, protože chyběla např. podpora multi-touch gest.

Přesto všechno by měla být finální verze dostupná již brzy a to ve verzích pro běžné procesory x86 i procesory na bázi ARM.

Zdroj: liliputing.com


| Diskuse | Krátké zprávy