Compal a Wistron porostou i přes pokles u jejich hlavního odběratele

31. 3. 2011 02:42    Rubrika: Krátké zprávy    Autor: František Doupal

Za zpomalení prodejů velkého prodejce notebooků, společnosti Acer, může zejména výrazný nástup tabletů, které začínají vytlačovat mini notebooky tvořící velký podíl celkových prodejů této společnosti

Compal a Wistron porostou i přes pokles u jejich hlavního odběratele

Podle posledních informací bude výroba společností Compal a Wistron růst i ve druhém čtvrtletí letošního roku. Jejich hlavní odběratel - společnost Acer - na tom však tak dobře nebude, v jejím případě se oproti letošnímu prvnímu čtvrtletí očekává pokles. Ten bude způsoben zejména zmenšujícím se zájmem o mini notebooky, jejichž prodeje z globálního hlediska pomalu vytlačují tablety. U Aceru je to dobře viditelné, protože právě mini počítače tvoří velkou část jeho celkových prodejů.

Ani snížení odebíraných notebooků ze strany Aceru však v celkovém pohledu produkci obou výše zmiňovaných společností nijak nezpomalí. Ty totiž počítají s nárůstem odběrů společností Lenovo, Dell, Toshiba a Sony. Dobře by si měl vést rovněž Samsung, který se nyní v této oblasti začíná stále více soustředit na evropské trhy, kam se dříve příliš "nehrnul."

Zdroj: digitimes.com


| Diskuse | Krátké zprávy