Privátní 3M filtry pro ochranu proti vyzrazení citlivých dat

30. 6. 2011 00:26    Rubrika: Krátké zprávy    Autor: František Doupal

Filtry přijdou vhod při práci s citlivými informacemi zejména na veřejných prostranstvích, jako jsou kavárny, restaurace, bary, dopravní prostředky apod.

Privátní 3M filtry pro ochranu proti vyzrazení citlivých dat

Pokud se řekne pojem vyzrazení dat, každému se jistě vybaví ztracený notebook, odcizený telefon, prolomené heslo apod. K prozrazení tajných informací ale může dojít i mnohem jednodušeji – odečtením z displeje či monitoru majitelova zařízení, toto riziko narůstá s počtem mobilních zařízení umožňujících pracovat téměř kdykoli. Toto nebezpečí má však naštěstí relativně jednoduché řešení, kterým jsou filtry, které lidem v okolí počítače zabrání v přečtení údajů, protože obraz monitoru vidí pouze osoba sedící přímo před ním, a to bez jakéhokoliv zkreslení. Filtry lze díky jednoduchému mechanismu uchycení kdykoli jednoduše přidělat a oddělat podle potřeby (navíc nijak nebrání ani v uzavírání notebooků) a jsou k dispozici pro širokou skupinu nejrůznějších zařízení.

Doporučené koncové ceny 3M privátních filtrů jsou stanoveny od cca 700 Kč za tmavý bezrámový filtr pro úhlopříčku 8,9“ až po cca 3000 Kč za úhlopříčku 30“. Zlaté bezrámové 3M privátní filtry stojí od cca 800 Kč za úhlopříčku 8,9” až po 2300 Kč za 19“ formát filtru. Rámové odlehčené filtry, určené pro stolní monitory, lze zakoupit v cenách od cca 3000 Kč za úhlopříčku 17“ až po 6500 Kč za úhlopříčku 24 palců. Filtry pro nejrozšířeněji používané notebooky s úhlopříčkou displeje 15“ je možné pořídit kolem 1400 Kč (tmavé) a 1700 Kč (zlaté) v závislosti na prodejci.

Zdroj: Tisková zpráva výrobce


| Diskuse | Krátké zprávy