Acer chystá levný ultrabook

1. 2. 2012 02:17    Rubrika: Krátké zprávy    Autor: František Doupal

Již během letošního roku by měl pod touto značkou přijít na trh model s cenou začínající na úrovni 699 USD (dnešní nejnižší ceny se pohybují okolo 850 - 1000 USD)

Acer chystá levný ultrabook

Právě cena je v současné době jednou z mála vlastností, kterou zákazníci této nově vznikající třídě notebooků často vytýkají. A výrobci se i na to snaží reagovat. Uživatelé se sice budou muset smířit s určitými kompromisy ve výbavě a provedení, to nejdůležitější - malé rozměry, nízká hmotnost a rozumný výkon - však zůstane zachováno. Nedá se tedy příliš počítat s vyšším rozlišením displeje, podsvícenou klávesnicí a nejspíš ani klasickou SSD pamětí, přesto by však měl být zachován procesor Intel Core a všechny další klíčové vlastnosti.

Acer v letošním roce plánuje uvést hned několik nových modelů ultrabooků. Některých bychom se mohli dočkat již ve druhém čtvrtletí letošní roku, levnějších modelů bychom se pak měli dočkat někdy ve třetím čtvrtletí roku 2012. Podle Aceru by navíc během roku 2013 mohla cena ultrabooků klesnout až na úroveň 500 USD.

Zdroj: liliputing.com


| Diskuse | Krátké zprávy