Genius nabízí bezdrátovou myš, která nepoužívá baterie

10. 5. 2012 12:14    Rubrika: Krátké zprávy    Autor: Viktor Péder

Genius představil bezdrátovou myš DX-ECO s ergonomickým designem, která nepotřebuje k provozu klasické baterie. Myš disponuje vlastním kondenzátorem, jehož jedno nabití trvá pouhé tři minuty a zvládne až 100 tisíc nabíjecích cyklů.

Genius nabízí bezdrátovou myš, která nepoužívá baterie

Myš se nabíjí připojením k počítači nebo notebooku prostřednictvím micro USB portu. Nabíjení trvá jen tři minuty. Kondenzátor zajistí výdrž myši DX-ECO na zhruba čtyři hodiny provozu (vynásobením nabíjecích cyklů se tak dostáváme na teoretickou životnost kondenzátoru cca 45 let).

Bezdrátové spojení s počítačem běží na frekvenci 2,4 GHz a funguje až na vzdálenost 15 metrů. Pico USB přijímač je dostatečně malý, abyste ho mohli ponechat ve vašem notebooku i při přenášení, lze jej ale také uschovat přímo do myši.

Kromě standardních tří tlačítek, pravého, levého a rolovacího kolečka, disponuje myš také tlačítkem přepínajícím citlivost myši mezi 800 a 1600 dpi, a nabízí ještě dvě tlačítka pro prohlížení webových stránek a technologii rychlého posunu „Flying Scroll“, která umožňuje okamžitý pohyb webovými stránkami či dokumenty v osmi směrech. Novinka využívá senzor s technologií BlueEye, díky níž je myš schopna fungovat na libovolném, zpravidla i nerovném povrchu.

Myš je nabízena za doporučenou koncovou cenu 549 Kč s DPH.


| Diskuse | Krátké zprávy