AMD představilo procesor Z-60 pro tablety s Windows 8

10. 10. 2012 09:00    Rubrika: Krátké zprávy    Autor: Jiří Vaněk

Nový procesor Z-60 nese označení Hondo a je určen primárně do tabletů s Windows 8. Jedná se o dvou jádrový procesor s taktem 1 GHz a sníženým TDP, které činní jen 4,5 W, což umožní výrobcům osazovat jej do zařízení s výškou 10 mm a bez nutnosti instalace ventilátoru.

AMD představilo procesor Z-60 pro tablety s Windows 8

AMD Z-60 je přímím konkurentem Intelského Z2760 Clover Trail, nad kterým by měl čip od AMD dominovat především v oblasti 3D grafického výkonu a akcelerace HD videa.

Jelikož se jedná o x86 procesor, budou zařízení s tímto CPU schopna provozu se systémem Windows 7 či 8 a bude na nich možné spouštět všechny aplikace pro Windows. Co se týče cen nových procesorů, AMD se nechalo slyšet, že procesory přinesou rovnováhu mezi výkonem a cenou s důrazem na cenu. Nicméně žádné konkrétní čísla nepadla.

Důležitá je samozřejmě spotřeba těchto procesorů. Díky snížení TDP na 4,5 W by měly být zařízení s Z-60 schopné až 10-ti hodinového provozu, měly by zvládnout až 8 surfování a internetu nebo 6 hodin přehrávání videa.

Výkon procesoru by měl být na úrovni CPU AMD C-60, což sice není žádný trhač asfaltu, ale pro základní operace zcela postačuje. Procesor má dostatek výkonu pro rozlišení až 1920 x 1080 a podporuje až 8 GB RAM, mezi výstupy najdeme až 2 USB 3.0 porty a HDMI výstup.

Zdroj: liliputing.com


| Diskuse | Krátké zprávy