Externí disk LaCie Rugged odolá prachu, vodě i nárazům.

10. 4. 2015 12:00    Rubrika: Krátké zprávy    Autor: Jan Konvalina

Externí disky provázejí notebooky snad od počátků. Roste především kapacita a rychlost přenosu. S rozvojem outdoorových aktivit se však mobilní počítače dostávají stále častěji do přírody a přenosné úložiště je následuje.

Externí disk LaCie Rugged odolá prachu, vodě i nárazům.

A firma LaCie, divize Seagate zaměřená na prémiové výrobky, připravila odolný pevný disk LaCie Rugged. Ten vyniká především odolností proti stříkající vodě s certifikací IP54 a pak odolností proti otřesům a pádům z 1 – 2 metrů. S tím by měl běžný plotnový disk poměrně vážné problémy a tak je v LaCie Rugged 1TB SSD úložiště s rychlostí přenosu 387 MB/s. Tu lze dosáhnout buď integrovaným konektorem Thunderbolt a nebo USB 3.0.

Což už tak příjemné není, je cena, která je vzhledem k stále vysoké ceně SSD astronomických 950 dolarů za 1TB SSD verzi, tedy téměř 25 000 Kč. Menší 512GB SSD verze vyjde asi na polovinu a k dispozici jsou i modely s klasickým plotnovým diskem za 7 000 Kč 1TB HDD. Ten už však možná nebude tak odolný proti nárazům. Je také otázka kolik zákazníků si najde SSD externí disk na přenos dat když i v noteboocích jsou zatím minoritní.

Zdroj: electronista.com


| Diskuse | Krátké zprávy