Lenovo IdeaPad V370 - dostupný elegán do terénu

1. 8. 2011 07:00    Rubrika: Představení    Autor: František Doupal

V podobě modelu IdeaPad V370 přináší Lenovo na český trh zajímavý model s úhlopříčkou 13,3 palců, který kromě dobré mobility zaujme také elegantním designem, dostatečným výkonem, rozšířenými možnostmi zabezpečení a cenou.

Lenovo IdeaPad V370 - dostupný elegán do terénu

Do série IdeaPad spadají v nabídce společnosti Lenovo přenosné (a ostatně i stolní) počítače nejrůznějších kategorií pro domácnosti a malé firmy. Nalezneme zde velmi dobře přenosné mini notebooky, univerzální multimediální modely, výkonné herní stroje i serióznější, spíše pracovně zaměřené modely, což je případ i dnes představovaného IdeaPadu V370.

Série V se v rámci řady IdeaPad zaměřuje na pracovní počítače splňující nároky méně náročných podnikatelů či menších společností. Jako taková je tedy samozřejmostí kvalitní konstrukce, dostatečný výkon, rozšířené možnosti zabezpečení či bohatá nabídka softwaru v základní výbavě. Dobrým předpokladem je také cenová dostupnost, proto jsou tyto modely vhodné i pro běžné koncové zákazníky, kteří v některých případech nabídnuté funkce zcela jistě také ocení. Pro náročnější zákazníky jsou pak určeny modely z řady ThinkPad.

IdeaPad V370 je s displejem o úhlopříčce 13,3 palců nejmenší z této řady, Lenovo dále nabízí také 14ti a 15,6ti palcovou variantu. Díky úhlopříčce 13 palců se však podařilo zachovat příznivé rozměry (328 x 224 x 20,8 – 28,6 mm) a hmotnost (1,67 kg se základní baterií), díky čemuž se počítač skvěle hodí i na každodenní přenášení např. do kanceláře, na služební cestu apod. O displeji již víme, že má úhlopříčku 13,3 palců, takže doplňme další údaje – displej má lesklý povrch, rozlišení je 1366 x 768 bodů a podsvícení je realizováno moderními LED.

V zavřeném stavu notebook zaujme svým hliníkovým víkem displeje a relativně tenkým profilem, i když samozřejmě najdeme i výrazně tenčí modely. Po odklopení víka displeje na nás „vykoukne“ lesklý displej a pod ním tmavá klávesnice s oddělenými tlačítky a šedivý touchpad (rovněž s oddělenými tlačítky). Okolí klávesnice a touchpadu má stejně jako víko v zavřeném stavu podobu hliníku.

Z hlediska hardwarové výbavy Lenovo IdeaPad V370 příliš nepřekvapí. V nabídce jsou aktuálně modely s procesory Core i3-2310M (2,10 GHz, 3MB cache) a Core i5- 2410M (2,30 GHz, 3 MB cache). V zahraničí jsou k dispozici také varianty s procesory Core i7, ty se ale v ČR spíše neobjeví. Ve dvou dostupných slotech jsou osazeny 4 GB operační paměti typu DDR3 1333 MHz (maximem je 8 GB). Pevný disk s kapacitou 500 GB disponuje rychlostí 5400 nebo 7200 rpm v závislosti na zakoupené variantě. Zpracování grafiky zajišťuje externí čip NVIDIA GeForce 410M s 1 GB vlastní paměti. Daní za malé rozměry a nízkou hmotnost je v tomto případě kompletní absence optické mechaniky, kterou je nutné v případě potřeby nahradil externí variantou pro rozhraní USB nebo eSATA.

Na bocích notebooku je možné najít celkem tři USB 2.0, jeden USB 2.0 port kombinovaný s rozhraním eSATA, HDMI port, VGA port, audio vstup a výstup a RJ-45 konektor (síťová karta umožňuje komunikaci rychlostí až 1000 Mbps). Dalším bodem výbavy je pak univerzální čtečka paměťových karet. Z bezdrátových technologií jsou u modelu V370 zastoupeny Bluetooth 2.1 a Wi-Fi 802.11 b/g/n.

Z oblasti multimediální výbavy je možné zmínit webovou kameru s rozlišením dva megapixely, stereo reproduktory s výkonem 2 x 1,5 W nebo výše zmiňovanou čtečku paměťových karet. Samozřejmostí je podpora high-definition audio a zabudovaný mikrofon. Notebook je možné zabezpečit díky čtečce otisků prstů a s ní souvisejícímu dodávanému softwarovému zázemí (zajímavá je např. možnost softwarově uzamknout USB porty).

Standardně dodávaná baterie má šest článků a výdrž na jedno nabití činí okolo tří hodin.

Na notebooku je předinstalovaný operační systém Windows 7 ve verzi Home Premium (64bit). Kromě samotného operačního systému připravil výrobce i doplňkový software, který kromě základních multimediálních potřeb pokrývá i oblast zabezpečení a obnovy operačního systému v případě jeho poruchy.

Základní v České republice prodávaná varianta disponuje procesorem Core i3-2310M, 4 GB RAM, 500GB pevným diskem, GeForce 410M a operačním systémem Windows 7 Home Premium. Její cena činí 13 300 Kč bez DPH (16 000 Kč s DPH). Výkonnější variantu s procesorem Core i5-2410M je možné sehnat zhruba o 500 Kč dráž.


| Diskuse | Představení