Acer Nitro s Intel Core 13. generace a NVIDIA GeForce RTX 40

4. 1. 2023 17:18    Rubrika: Představení    Autor: TZ

Společnost Acer představila nové výkonné herní notebooky Nitro s nejnovějšími procesory Intel Core 13. generace a grafickými procesory NVIDIA GeForce RTX 40. Nové 16" a 17,3" notebooky Acer Nitro jsou určeny pro příležitostné hráče, kteří jsou připraveni na lepší hraní, pokročilé funkce a pohlcující zážitky. Přicházejí v kompaktnějších, tenčích a lehčích provedeních s vyšším poměrem velikosti obrazovky k tělu.

Acer Nitro s Intel Core 13. generace a NVIDIA GeForce RTX 40
  • Řada herních notebooků Acer Nitro získala výrazný upgrade díky nejnovějším procesorům Intel Core 13. generace a grafickým kartám NVIDIA GeForce RTX 40 Laptop
  • Nové notebooky Nitro jsou k dispozici s 16" WUXGA/WQXGA displejem nebo se 17,3" FHD/QHD displejem a vybaveny až 2 TB úložného prostoru a až 32 GB paměti DDR5-4800
  • Nové notebooky mají dva ventilátory, čtyři výdechy ventilátorů umístěné po stranách a vzadu, horní přívod vzduchu a jsou dále podpořeny teplovodivým mazivem z tekutého kovu, které napomáhá chlazení při intenzivním hraní her

Ať už jde o prozkoumávání stále se rozšiřujícího katalogu herních titulů nebo o střih herních videí, pevná konstrukce a vysoký výkon notebooku Nitro poskytne uživatelům novou úroveň hraní.

Nejnovější grafické procesory NVIDIA GeForce řady RTX 40 jsou poháněny mimořádně efektivní architekturou NVIDIA Ada Lovelace, která přináší obrovský skok ve výkonu i v grafice poháněné umělou inteligencí. Hráči mohou zažít realistické virtuální světy s technologií ray tracing, masivně zvýšit výkon s DLSS 3.0 a získat konkurenční výhodu s technologií Reflex.

Acer Nitro 16

Nový herní notebook Nitro 16 (AN16-51) přichází s o 5 % větší plochou obrazovky než jeho předchůdce a je vybaven vylepšeným 16" WUXGA nebo WQXGA displejem s obnovovací frekvencí 165 Hz, který podporuje technologii NVIDIA Advanced Optimus, jež uživatelům umožňuje dynamicky přepínat mezi integrovanou a samostatnou grafikou bez nutnosti restartu. Je vybaven čtyřzónovou klávesnicí s RGB podsvícením a zachovává věrné barvy díky 100% pokrytí barevného prostoru sRGB a vyššímu 84% poměru velikosti obrazovky k tělu pro atraktivnější zážitek ze sledování obrazu.

Acer Nitro 17

Nitro 17 je poháněn procesory Intel Core HX až 13. generace a jeho výkon je ukryt v těle o hmotnosti nižší než 3 kg a tenkém provedení s rozměry 400,20 × 293,25 × 27,9/28,9 mm. Tento 17,3" notebook je k dispozici s několika variantami displejů, a to buď s Full HD displejem s obnovovací frekvencí 144 Hz nebo 165 Hz, nebo se 4K displejem s vysokým rozlišením (QHD) a obnovovací frekvencí 165 Hz. Nabízí také velký touchpad (125,0 × 81,6 mm), 81% poměr velikosti obrazovky k tělu a klávesnici se čtyřzónovým RGB podsvitem, která dodá hernímu zážitku šmrnc.

Nové notebooky Acer Nitro s operačním systémem Windows 11 jsou vybaveny až 32 GB paměti DDR5-4800 a až 2TB úložištěm M.2 PCIe Gen 4, takže hráči mohou mít po ruce více her, filmů a streamovaných záznamů. Oba notebooky jsou také dodávány s měsíčním předplatným Xbox Game Pass nebo PC Game Pass, které hráčům umožní přístup ke stovkám populárních počítačových titulů.

Tato zařízení Nitro mají dva ventilátory, čtyři výstupy ventilátorů umístěné na jejich bocích a vzadu, horní přívod vzduchu a jsou dále podpořeny teplovodivým mazivem z tekutého kovu, které napomáhá chlazení při intenzivním hraní. Každé z nich je dodáváno s nainstalovaným softwarem NitroSense a speciálním klíčem NitroSense, který uživatelům umožňuje sledovat teploty jejich systémů a také upravovat nastavení rychlosti ventilátorů a výkonu, aby byl hardware co nejchladnější.

Každý model je dodáván se softwarem Killer DoubleShot Pro a vybaven technologií Killer Wi-Fi 6 1650i, která poskytuje větší šířku pásma. Pro umocnění zážitku z hraní a streamování jsou tyto notebooky vybaveny HD kamerou, dvěma mikrofony a dvěma reproduktory se zvukem DTS:X Ultra, takže se hráči mohou plně ponořit do podmanivých zvuků. Nové herní notebooky Nitro se mohou pochlubit také řadou vynikajících možností připojení s portem HDMI 2.1, čtečkou karet microSD, dvěma porty Thunderbolt 4 podporujícími Power Delivery a třemi porty USB 3.2 Gen2, z nichž jeden umožňuje nabíjení i při vypnutém notebooku.

Cena a dostupnost

  • Acer Nitro 16 (AN16-51) bude v oblasti EMEA k dispozici v květnu za cenu od 1 499 €.
  • Acer Nitro 17 (AN17-51) bude v oblasti EMEA k dispozici v květnu za cenu od 1 599 €.

Přesné specifikace, ceny a dostupnost se budou lišit podle země prodeje.

Představení . Tiskové zprávy

Diskuse