ASUS ROG Flow Z13-ACRNM RMT02 - limitovaná edice s Core i9 a RTX 4070

21. 4. 2023 07:00    Rubrika: Představení    Autor: TZ

Značka Republic of Gamers (ROG) oznámila druhý projekt v rámci probíhající spolupráce se společností ACRONYM, která se zabývá výrobou technických oděvů. Výsledkem tohoto partnerství je zařízení ROG Flow Z13-ACRNM RMT02, které spojuje svět módy, umění, techniky, Webu3 a her ve výkonném tabletu.

ASUS ROG Flow Z13-ACRNM RMT02 - limitovaná edice s Core i9 a RTX 4070
  • ASUS Republic of Gamers x ACRONYM: ROG Flow Z13-ACRNM RMT02 propojuje špičkové technologie s jedinečným designem.
  • Mimořádně univerzální: Robustní konstrukce, profesionální parametry a integrovaný systém pro přenášení umožňují vytvořit zařízení pro práci a hraní her, které se přizpůsobí každému scénáři.
  • Dechberoucí výkon: Procesor Intel Core i9-13900H a grafická karta GeForce RTX 4070 pro notebooky zvládnou náročný multitasking a hraní her.
  • Nové pojetí mobility a interakce: Kompaktní mobilita s důrazem na používání v praxi, robustní šasi, stabilní úchop a jedinečný stojánek

Zařízení, které se začne prodávat po celém světě od 3. dubna 2023, má profesionální parametry a obsahuje procesor Intel Core i9-13900H a grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 4070 pro notebooky. Tento obrovský výkon se vejde do těla o velikosti tabletu, které je navrženo tak, aby umožňovalo přenášení a používání v reálném světě. Krásně propracovaný, speciálně opracovaný hliník zajišťuje tuhost zařízení. Důmyslně navržený integrovaný systém přenášení využívá univerzální popruh. Díky němu je možné zařízení používat v několika režimech. Pryžové prvky zaručují přilnavost v každé poloze. Zesílené rohy zase chrání stroj před náhodnými nárazy nebo pády.

ROG x ACRONYM

Spoluzakladatel společnosti ACRONYM Errolson Hugh je od jejího založení v roce 1994 průkopníkem v oblasti technického oblečení. V uplynulých desetiletích firma ACRONYM vytvořila rozsáhlé designové portfolio, které se zaměřuje na spojení pokročilé funkčnosti a špičkové technologie. ACRONYM se díky spolupráci se značkami Nike nebo BE@RBRICK osvědčila jako vizionář v oděvním průmyslu. Snaží se získávat prvotřídní materiály a vytvářet hyperfunkční designy, které přesahují rámec běžného stylu. ROG Flow Z13-ACRNM RMT02 je druhým produktem v rámci probíhající spolupráce se značkou Republic of Gamers.

Při navrhování modelu RMT02 se Hugh obrátil na odborníky se zkušenostmi v oblasti designu, v čele s průmyslovým designérem a tvůrcem konceptů pro celovečerní filmy Philem Saundersem, který se proslavil především svým návrhem ikonického kostýmu Iron Mana. Saunders k projektu přistupoval vizionářsky, protože se během své kariéry věnoval doslova navrhování budoucích světů. Za projektem stojí Rod Chong, kreativní režisér z Los Angeles, který s Hughem dlouhodobě spolupracuje. Ve spolupráci s inženýry a zaměstnanci značky ROG se Hughův tým pustil do několikaletého procesu návrhu a výroby prototypů, který překonal očekávání značky ROG.

Shawn Yen, viceprezident herní divize ROG, ke spolupráci říká: „Spolupráce s týmem ACRONYM ukazuje, jak se můžeme na věci podívat z jiného úhlu a přistupovat k potřebám zákazníků z různých perspektiv. ACRONYM posouvá design na zcela novou úroveň přemýšlení o tom, jak lidé interagují s věcmi kolem sebe a jak je používají.“

ACRONYM se díky tomuto přístupu zaměřenému na člověka stal pro Republic of Gamers přirozeným partnerem v oblasti designu. ROG se snaží vyrábět prémiový herní hardware, který je dostatečně výkonný pro práci a hraní na profesionální úrovni a zároveň nabízí dostatek možností pro personalizaci, aby se každý hráč mohl projevit. Návrhy ACRONYM důsledně ztělesňují jejich přesvědčení, že dobrý design je formou svobody. Prostřednictvím stylu mohou diváci vyprávět svůj příběh vlastním způsobem.

Mimořádně univerzální

ROG Flow Z13-ACRNM RMT02 je součástí řady ROG 2023 Flow, jejímž cílem je nabídnout mimořádně všestranné hraní na ultratenkém zařízení, které se přizpůsobí jakémukoli scénáři. Model Flow Z13 byl pro ACRONYM a ROG ideální platformou pro rozšíření této všestrannosti pro další scénáře, které vyžadují profesionální výkon a grafiku ve víceúčelovém mobilním zařízení. Integrovaný systém pro přenášení a neklouzavé části usnadňují používání na cestách a integrovaný stojánek snadno přemění RMT02 v běžný notebook, který je ideální pro hraní her, tvorbu nebo prohlížení obsahu. Stojánek lze použít i v orientaci na výšku, což z něj dělá jediný model Z13, který lze používat bez použití rukou na šířku i na výšku.

Dechberoucí výkon

ROG Flow Z13-ACRNM RMT02 je vybaven procesorem Intel Core i9-13900H a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 4070 pro notebooky. ROG vylepšila zařízení o přepínač MUX Switch a NVIDIA Advanced Optimus, takže dosahuje celkového tepelného výkonu 80 W. Systém chlazení ROG Intelligent Cooling využívá odpařovací komoru, která pokrývá 50 % základní desky. Tekutý kov a ventilátory Arc-Flow zajišťují chlazení s hlučností 0 dB. Zařízení podporuje technologii XG Mobile a nabízí displej ROG Nebula s poměrem stran 16:10. Mezi další vlastnosti displeje patří obnovovací frekvence 165 Hz, jas 500 nitů a 100% gamut DCI-P3, dotykové ovládání a ochranné sklo Corning Gorilla Glass DXC.

Zařízení je vybaveno porty USB-A, USB-C a microSD. Nechybí ani rozhraní Thunderbolt 4 a WiFi 6E. Má kompletně kovové šasi frézované CNC a podporuje rychlé 130W nabíjení přes port USB-C.

Nové pojetí mobility a interakce

ACRONYM vyšel z původního modelu ROG Flow Z13 a začlenil funkční prvky a filozofii designu svého oblečení, díky čemuž u Flow Z13-ACRNM RMT02 radikálně zvýšil možnosti přenášení. Zařízení lze snadno proměnit na špičkový tablet, výkonný mobilní desktop pro hraní her a cestovní pracovní stanici pro kreativce. Designový přístup ACRONYM uživateli nabízí více způsobů, jak s produktem pracovat a používat ho – tento přístup je zřejmý v celém RMT02. Designové prvky se řídí tím, jak se zařízení drží v ruce uživatele a jak podporují jeho používání v nových scénářích.

Produktový designér Phil Saunders ke koncepci zařízení uvedl: „Když vezmete RMT02 do ruky, okamžitě si všimnete, že je vše velmi příjemné na dotek. Systém popruhů dává uživateli co nejvíce možností, jak se svým zařízením komunikovat. Sám sobě je taškou, lze ho přehodit přes rameno a nabízí i režim, kdy jsou obě ruce volné, takže uživatel může s přístrojem pracovat i na cestách.“

Spolupráce vedená snahou o skutečné inovace posunula hranice možností ve výrobě. Opracovaný hliník, integrované pryžové prvky, chráněné rohy, systém popruhů a precizní gravírování celého povrchu prohlubují dojem, že se jedná o nástroj, jehož výrobě byla věnována velká technická péče. Robustní hliníkové šasi, které slouží jako vlastní pouzdro, prošlo intenzivním procesem obrábění, který prezentuje krásu a současně surovost se zřetelnými stopami po CNC stroji. Detailnější pohled na zařízení odhalí výrazné prvky, jako je laserem gravírovaná grafika a vlastní písmo a ikonografie.

Zařízení Flow Z13-ACRNM RMT02 se dodává s vlastním pouzdrem ACRONYM určeným pro uložení kabelů, napájecího zdroje a pera.

Společně s uvedením Flow Z13-ACRNM RMT02 se spouští program WRKGRP BEACON Web3, který nově pojímá vztah mezi značkou a komunitou a doplňuje zážitek z produktu o další vrstvu digitálních a fyzických sběratelských předmětů.

DOSTUPNOST A CENY

ROG Flow Z13-ACRNM RMT-02 je v prodeji od pondělí 3. dubna 2023. Další informace vám poskytne místní zástupce společnosti ASUS. Dostupnost se může lišit v závislosti na dané zemi.

Představení . Tiskové zprávy

Diskuse