Dell Precision, Latitude 9440 a 7000 - podnikové notebooky pro hybridní práci

19. 4. 2023 07:00    Rubrika: Představení    Autor: TZ

Společnost Dell Technologies představila novinky ve svém portfoliu podnikových produktů. Produkty jsou zaměřené na hybridní práci, udržitelnost i design. Úplnou novinkou jsou například klávesnice s technologií mini-LED u řady Latitude, touchpady s haptickou odezvou nebo mobilní pracovní stanice Precision řady 5000 poprvé v 16" provedení. Celý pracovní ekosystém nyní doplňuje také 49" zakřivený monitor UltraSharp.

Dell Precision, Latitude 9440  a 7000 - podnikové notebooky pro hybridní práci

I když je práce z domova v dnešní době již standardem, stále ji provází určitá omezení z hlediska technologií. Právě to je pro společnost Dell Technologies inspirací k inovacím, a tak v rámci nových řad svých produktů pro firmy představuje další vylepšení od samotných zařízení přes ekosystém po software a řešení, která dále zlepšují spolupráci a produktivitu.

Nová portfolia produktů Latitude a Precision staví zejména na výkonných procesorech Intel Core 13. generace a nejnovějších funkcích nástroje Dell Optimizer, které přinášejí inteligentní přizpůsobení celého ekosystému potřebám jednotlivých uživatelů.

Řada Latitude se dočkala vylepšeného designu, pokročilých funkcí pro audiovizuální spolupráci, udržitelných materiálů nebo klávesnic s technologií mini-LED, které šetří baterii. Podporuje mimo jiné připojení do sítí mobilního internetu 5G. Samozřejmostí je široká škála řešení pro zabezpečení dat včetně automatické detekce přítomnosti či nepřítomnosti oprávněného uživatele.

Latitude 9440 – stylový kousek, který přináší jednodušší spolupráci a šetří energie

Zařízení Latitude 9440 2v1 je inspirováno ikonickým designem řady XPS, ale s uzpůsobením pro firemní uživatele. Barva frézovaného hliníku a grafitu působí elegantním prémiovým dojmem, ale designové provedení zároveň dominuje vysokým výkonem. Přepracovaný systém chlazení využívá dvojici ventilátorů s výdechem na zadní straně, takže notebook zůstává celkově chladnější a běží tišeji.

Design vychází vstříc potřebám firemních uživatelů, zajišťuje celodenní pohodlnou práci i úsporu energií. Dell zde uplatil svůj udržitelný koncept PC „Luna“. a díky nové technologii klávesnice s mini-LED podsvícením snížil její spotřebu energie až o 75 % a prodloužil výdrž baterie. Špičková nová klávesnice sestává z širších kláves bez mezer (tzv. zero-lattice), mezi nimiž je větší úhel. Ten spolu se zaoblením hran pomáhá jednotlivé klávesy po hmatu rozlišit. Obraz na novém notebooku Latitude 9440 je ostřejší a výraznější, 14" displej má poměr stran 16:10 a rozlišení QHD+.

Zařízení Latitude 9440 je vybaveno touchpadem s haptickou odezvou, kterou si uživatel může přizpůsobit dle svých preferencí a usnadnit si tak práci. Funkce zapnutí/vypnutí mikrofonu, zapnutí/vypnutí kamery, sdílení obrazovky a textové konverzace lze při hovorech přes Zoom ovládat přímo z touchpadu, přičemž v průběhu letošního roku bude zprovozněno také propojení s Microsoft Teams.

Latitude 7000 – malé a lehké notebooky pro práci odkudkoliv

Nová řada Latitude 7000 nabízí ultralehké modely i modely s hliníkovým šasi v různých velikostech a provedeních a s různou výbavou pro potřeby těch, kdo potřebují být při práci mobilní. Má poměr stran 16:10 a stejnou klávesnici s energeticky úsporným mini-LED podsvícením, které usnadňuje práci bez ohledu na místo nebo denní dobu.

Modely Latitude 7340/7440 Ultralight nabízí vysokou produktivitu a maximální mobilitu v tenkém a lehkém provedení. Nově jsou k dispozici s displeji o velikosti 14" a jde tak o nejmenší a nejlehčí 14" a 13,3" prémiové podnikové notebooky na trhu. S hmotností pod 1 kg u 13" verze a lehce přes 1 kg u 14" verze a šasi vyrobeným z hořčíku jsou zařízení lehká, ale extrémně odolná a příjemná na dotek. Navíc disponují 5MPx kamerou a připojením 5G pro lepší možnosti spolupráce bez ohledu na to v jakém místě uživatel potřebuje pracovat. Nová modrošedá „říční“ barva vytváří moderní prémiový vzhled.

Řada Latitude 7000 je k dispozici také v provedení 13", 14" a nově 16" s hliníkovým šasi. Uživatelé mohou pracovat efektivně díky vylepšeným funkcím zvětšeného touchpadu a vysoce kvalitním reproduktorům. Pracovníci mají na výběr mezi 5MPx IR, FHD IR a FHD kamerami, které zajistí ještě vyšší kvalitu videokonferencí.

Precision – výkon pro kreativce i konstruktéry

Tvůrci, designéři, konstruktéři a další specializovaní uživatelé mají své vlastní požadavky. Upřednostňují výkon a grafické schopnosti pro provoz náročných aplikací a softwaru v kanceláři, ve studiu nebo na cestách. Nové mobilní i stolní pracovní stanice nabídnou nejnovější procesory Intel Core 13. generace a grafické karty NVIDIA RTX Ada.

Kromě navýšení výpočetního i grafického výkonu u verze elegatního 14" modelu Precision 5480 přichází Dell také s úplnou novinkou - 16" mobilní pracovní stanicí Precision 5680. Navzdory tenkému a lehkému provedení může být v maximální konfiguraci osazena procesorem Intel Core i9 (45 W), až 64 GB paměti DDR5 i mobilní grafickou kartou NVIDIA RTX 5000 Ada.

Uživatelé ocení ostrý obraz displeje typu InfinityEdge s minimálním rámečkem na 3 stranách a poměrem stran 16:10, trackpad s haptickou odezvou, čtyři „Grade A“ reproduktory, rozlišení displeje až UHD+ s technologií PremierColor nebo infračervenou kameru FHD se senzorem přiblížení a intenzity okolního světla.

Vzhledem k vysokému výkonu samostatné grafické karty je u modelu Precision 5680 nutností chlazení. Dell zde využil svou patentovanou technologii ventilátoru se dvěma protilehlými výdechy – což znamená, že systém zvládá i náročné pracovní postupy a aplikace. Díky portu HDMI, slotu pro SD kartu plné velikosti a volitelné čtečce čipových karet mají kreativní i techničtí uživatelé k dispozici spolehlivé a bezpečné nástroje.

Aktualizace se dočkalo i širší portfolio zařízení Dell Precision – od základních mobilních pracovních stanic řady 3000 až po nejvýkonnější mobilní, rackové pracovní stanice i pracovní stanice v provedení tower řady Precision 7000 s procesory Intel Xeon. Všechna tato zařízení mají certifikaci ISV, což znamená, že poskytují odpovídající výkon, rychlost a spolehlivost náročným uživatelům pro práci s 2D a 3D pracovními postupy i těm, kteří chtějí testovat hranice možností svého technického vybavení.

Udržitelnost

Dell pokračuje v investicích do udržitelného designu svých produktů i jejich obalů. Rozšiřuje využití hliníku s nízkými emisemi CO2 a uplatňuje tento materiál u větší části portfolia, včetně modelů Latitude 9440 a Precision 5680. Později v letošním roce se to bude týkat i řady Latitude 7000. Obsah recyklovaných materiálů Dell zvýšil i u zatím nejudržitelnější řady notebooků Latitude, pracovních stanic Precision řady 3000 a nejnovějších podnikových monitorů.

Zabezpečení a správa

Nedávné oznámení o zabezpečení se zaměřuje na poskytování nejbezpečnějších podnikových počítačů v oboru a vytváření důvěryhodného pracovního prostředí s hardwarovou a softwarovou ochranou. Patří mezi ně spolupráce se společností CrowdStrike, která zákazníkům nabízí větší výběr softwaru pro kybernetickou bezpečnost, nabídka zabezpečení dodavatelského řetězce hardwaru, která poskytuje další záruky, že počítače dorazily tak, jak byly objednány, a také řízená služba detekce a reakce, která zákazníkům pomáhá chránit IT prostředí.

Představení . Tiskové zprávy

Diskuse