HP pracovní notebooky Dragonfly Pro, Dragonfly G4, EliteBook 1040 G10 a Elite x360 1040 G10

2. 3. 2023 16:45    Rubrika: Představení    Autor: TZ

Pracovní notebooky HP pro rok 2023 jsou osazeny procesory Intel i AMD, mají klasické i konvertibilní provedení a jsou vybaveny operačním systémem MS Windows nebo Google Chrome.

HP pracovní notebooky Dragonfly Pro, Dragonfly G4, EliteBook 1040 G10 a Elite x360 1040 G10

HP Dragonfly Pro je jako stvořený pro potřeby pracovníků na volné noze

Komunita freelancerů nadále exponenciálně roste a do roku 2027 budou v USA pracovníci na volné noze tvořit více než 50 % pracovní síly. Společnost HP proto nabízí výkon své oceňované řady Dragonfly také pracovníkům na volné noze, kteří chtějí špičkové spolehlivé zařízení. Tato skupina uživatelů požaduje technologie, jež jim poskytnou dostatečný výkon pro multitasking a pro náročné pracovní úkoly, a zároveň nabídnou integrovanou podporu a služby, zajišťující jim potřebný klid.

Nové portfolio HP Dragonfly Pro zbavuje uživatele zbytečných problémů s technikou a poskytuje jim pro ně nejdůležitější vlastnosti, včetně vynikajícího a dostatečně silného ozvučení, kvalitní kamery a dotykové obrazovky, baterie s celodenní výdrží a nepřetržitě dostupné podpory a služeb concierge, které jim umožní zůstat vždy produktivní.

Chromebook Dragonfly Pro se ideálně hodí pro uživatele, kteří potřebují být neustále připojení k internetu. Ti ocení snadno použitelné zařízení s prvotřídními funkcemi i designem, přičemž konzumují obsah nejrůznějšího druhu kdekoli na svých cestách. Toto 14palcové zařízení jako první konvertibilní chromebook s přední kamerou s rozlišením 8 Mpx na světě zaručí, že budete na obrazovce vypadat vždy dokonale. Jeho dotykový displej, nejjasnější, jaký v zařízení typu chromebook naleznete, se postará o to, aby se vámi sledovaný obsah dokonale zobrazil v tmavé místnosti stejně jako za slunečného dne. Splňuje také požadavky platformy Intel Evo, zaručujících dostatečně vysoký výpočetní výkon, rychlost připojení a nabíjení a též bezproblémové párování s mobilním telefonem.

Nový HP Dragonfly Pro byl navržený ve spolupráci se společností AMD s využitím jejího adaptivního řešení Platform Management Framework, jež optimalizuje výpočetní výkon podle reálných scénářů použití při práci. Jde o první zařízení z dílny HP, u něhož je k dispozici nepřetržitá živá podpora HP, dostupná na jeden stisk prostřednictvím jedné ze čtyř speciálních kláves. Speciální klávesa pro zobrazení Ovládacího centra umožňuje rychle přistupovat k nejběžnějším nastavením zařízení, speciální klávesa Kamera umožňuje uživateli snadno upravit polohy kamery. Čtvrtou klávesu si uživatel může nastavit tak, aby mu pomohla optimalizovat pracovní postupy nebo umožnila rychlý přechod k požadované funkci.

Vzhledem k faktu, že i pro pracovníky na volné noze je důležitá udržitelnost, obě zařízení reprezentuje zlatý certifikát dle amerického systému ekologického hodnocení EPEAT, jenž potvrzuje, že k jejich výrobě byly použity recyklované kovy a plasty a rovněž obalové materiály byly získány z udržitelných zdrojů a z recyklovaných obalů.

Pracujte nerušeně v prostředí stejně produktivním jako vaše domácí kancelář

Hybridní způsob práce s námi už zůstane. 77 % zaměstnanců dává přednost hybridnímu modelu, produktivita v hybridním prostředí však může být problematická. Zaměstnanci si doma v současné době zařizují mnohem efektivnější a produktivnější pracovní prostředí. Lidé chtějí při práci na počítači maximální pohodlí, ať už pracují odkudkoli. Zjišťují ale, že většina kancelářských prostor není kvůli zastaralým technologiím v tomto ohledu zrovna přívětivá, což vede k frustraci a k poklesu produktivity. Aktuální novinky představené společností HP umožňují zvýšit úroveň různých pracovišť.

Počítače HP Dragonfly G4, HP EliteBook 1040 G10 a HP Elite x360 1040 G10, vylepšené o technologii HP Presence, umožňují dokonalejší spolupráci díky novým intuitivním nástrojům pro pořádání videokonferencí, čímž posunují hybridní práci na novou úroveň. Mezi tyto inovace patří:

  • Funkce Multi-Camera Experience podporuje dva videostreamy a přepínání kamer, uživatelé tedy mohou snadno současně zobrazit svůj obličej a probíraný předmět nebo prezentační tabuli v uspořádání obraz v obraze nebo vedle sebe. Tato nová PC pro komerční sféru jsou prvními firemními notebooky na světě, podporujících současné používání dvou kamer.
  • Funkce Auto Camera Select prostřednictvím inteligentního sledování obličeje rozpozná, do které kamery se uživatel zrovna dívá, udržuje tak pozornost publika, aniž by hrozilo přerušení očního kontaktu.
  • Funkce HP Keystone Correction usnadňuje sdílení tabule nebo fyzického dokumentu automatickým oříznutím a zploštěním snímků z fotoaparátu jediným kliknutím.
  • Funkce HP Be Right Back umožňuje uživatelům přepnout video na statický obraz, pokud si potřebují na chvíli odskočit, aniž by to při probíhajícím jednání působilo rušivě.

V průběhu dne umožňují nové funkce uživatelům inteligentně optimalizovat výpočetní výkon přístroje, a tím i spotřebu energie.

  • Funkce Intelligent Hibernate sleduje používání počítače v průběhu dne. Na konci pracovního dne automaticky převede zařízení do režimu hibernace, aby se minimalizovalo vybíjení baterie. Po delší době dokáže tato funkce předvídat, kdy bude uživatel zařízení používat i následující den, a přepne jej do moderního pohotovostního režimu, v němž je počítač k dispozici okamžitě po zapnutí.
  • Smart Sense optimalizuje tepelný výkon počítače pomocí umělé inteligence, jež se učí a přizpůsobuje skutečnému používání počítače. Výsledkem je tišší a chladnější notebook, s nímž se pohodlněji pracuje, přičemž však zároveň poskytuje výkon potřebný k práci.

U nejnovějších počítačů řady HP Dragonfly a Elite 1000 je k výrobě vnějšího krytu přístroje použit hořčík, z 90 % recyklovaný, kryty reproduktoru jsou z 5 % vyrobeny z plastů, které by jinak skončily v oceánech. Ke snížení emisí CO2 přispívá také využití materiálů z bio-oběhového hospodářství, jako je použitý kuchyňský olej. Všechny vnější obaly zařízení pocházejí 100% z udržitelných zdrojů11 a přístroje získaly ve 23 zemích zlatý certifikát EPEAT10 a mají certifikaci ENERGY STAR a TCO.

Vylepšení hybridního pracovního prostředí doma nebo v kanceláři spočívá v tom, že uživatelé mají k dispozici ty správné nástroje a technologie potřebné k tomu, aby mohli pracovat způsobem, který jim nejlépe vyhovuje. To vede k vyšší produktivitě a pohodě během celého pracovního dne. Společnost HP rozšiřuje ekosystém osobních počítačů také o nové monitory, příslušenství a služby.

Ceny a dostupnost

  • HP Dragonfly G4 v ČR od 1. května 2023 za ceny od 44 900 Kč
  • HP EliteBook 1040 G10 v ČR od 1. května 2023 za ceny od 44 900 Kč
  • HP Elite x360 1040 G10 v ČR od 1. května 2023 za ceny od 44 900 Kč
Představení . Tiskové zprávy

Diskuse