Lenovo IdeaPad Pro 5/5i, IdeaPad Slim 5/5i, IdeaPad Flex 3i Chromebook a příslušenství

22. 2. 2023 18:00    Rubrika: Představení    Autor: TZ

Společnost Lenovo představila nejnovější generaci svých spotřebitelských zařízení vybavených výjimečnými funkcemi a vylepšeními, které mají lidem pomoci dosáhnout jejich každodenních cílů. Nově uvedená pětice výkonných notebooků IdeaPad spolu s 9palcovým tabletem Lenovo skvěle doplní jakýkoliv prostor v souladu s životním stylem dnešních uživatelů. Ať už pracujete, studujete, tvoříte nebo jen vyrážíte na výlet s přáteli mimo město, tyto nové produkty nabízí rychlost, všestrannost a pohodlí, které vyhovují vašim potřebám kdekoliv a kdykoliv.

Lenovo IdeaPad Pro 5/5i, IdeaPad Slim 5/5i, IdeaPad Flex 3i Chromebook a příslušenství

“Uživatelé neustále hledají nejefektivnější způsob práce a studia v hybridním světě, kde je všestrannost a pohodlí prvořadým kritériem. Zařízení Lenovo IdeaPad nadále poskytují spolehlivost, výkon a neskutečnou hodnotu,” říká Jun OuYang, viceprezident pro spotřebitelský segment ve skupině chytrých zařízení společnosti Lenovo. „Nejnovější generace produktů přichází s řadou pozoruhodných nových funkcí a vylepšení, které výrazně zlepšují uživatelský zážitek a zároveň si zachovávají svou pověst cenově dostupného produktu.“

IdeaPad Pro 5i a IdeaPad Pro 5: Spolehlivý výkon

Nové notebooky IdeaPad, které jsou určeny pro spolehlivou každodenní práci, svým uživatelům nabídnou kvalitu, styl a výkon s neuvěřitelnou hodnotou. Osmá generace IdeaPad Pro 5i a IdeaPad Pro 5 je k dispozici ve 14palcovém a 16palcovém provedení a dvou barevných variantách – Arctic Grey a Frost Blue4.

Notebooky IdeaPad Pro 5i a IdeaPad Pro 5 přináší i běžným uživatelům vylepšený výpočetní výkon stejně jako zvýšený výkon s dokonalejším chlazením, který umožňuje studenější a tišší chod zařízení. Díky nejnovějším procesorům Intel či AMD Ryzen a až grafickým kartám NVIDIA GeForce nové generace si mohou uživatelé dopřát vyšší výkon při tvorbě obsahu, hraní her nebo přenosu velkých datových souborů. Přidejte k tomu operační systém Windows 11 a možnosti produktivity, kreativity a multitaskingu se ještě zvýší.

Mezi další funkce patří o 25 % větší touchpad pro snadnější ovládání, infračervená FHD kamera se senzorem Time of Flight (ToF) a přihlašování pomocí funkce Windows Hello. Notebooky v 16palcovém provedení také obsahují slot pro rozšíření SSD úložiště, což uživatelům umožňuje ukládat více dat. Díky portům USB 4.0 a Thunderbolt 4.0 si uživatelé mohou také vychutnat rychlejší přenos dat a větší produktivitu.

Po stránce displeje jsou nové 16palcové modely IdeaPad Pro 5i a IdeaPad Pro 5 vybaveny zcela novým dynamickým přepínačem displeje, který zvyšuje počet snímků za vteřinu. Rychlejší obnovovací frekvence až 120 Hz umožňuje celkově plynulejší sledování videí nebo hraní her. Díky QHD+ rozlišení displeje, poměru stran 16:10, 90 % AAR a 100% pokrytí barevného prostoru sRGB nabízí tyto notebooky výjimečný vizuální zážitek.

Studentům i zaměstnancům, kteří tráví stále více času sledováním obrazovky, může s pohodlím pro oči pomoci displej s nízkou úrovní vyzařovaného modrého světla a certifikací Eyesafe. Nová fyzická krytka kamery pak přidá další úroveň zabezpečení pro maximální soukromí. Uživatele, kteří tráví mnoho času na online konferencích či přednáškách, stejně jako uživatele, kteří jednoduše zapomínají pravidelně nabíjet svůj notebook, potěší možnost užít si extra hodiny výdrže baterie již po 15 minutách nabíjení. Funkce Smart Power pak detekuje chování uživatele a průběžně upravuje a zvyšuje výkon v rámci inteligentního režimu napájení a chlazení pro poskytnutí adaptivního výkonu, výdrže baterie a teplotních parametrů na základě skutečných dat o využívání notebooku.

Do nejnovější generace notebooků IdeaPad Pro 5i a IdeaPad Pro 5 se promítla také vize společnosti Lenovo snížit dopad na životní prostřední. Spodní kryt notebooků je z 50 % vyroben z recyklovaného hliníku. V rámci produktové rodiny IdeaPad je nyní také k dispozici služba kompenzace emisí CO2 od společnosti Lenovo.

IdeaPad Slim 5i a IdeaPad Slim 5: Větší velikost obrazovky a nový OLED displej

Nové přenosné, tenké a lehké notebooky IdeaPad Slim 5i a IdeaPad Slim 5 Gen 8 jsou stvořeny pro podporu každodenní hybridní práce a vzdělávání. Větší 16palcové provedení obrazovky nabídne rozlišení až 2,5K, zatímco 14palcové provedení je vybaveno FHD OLED displejem s rozlišením až 2,2K. Obě velikosti obrazovky jsou doplněné o 90 % AAR a 100 % DCI-P3 pro mimořádně živé barvy s dokonalým vyobrazením. S přenosnou povahou notebooků IdeaPad Slim 5i a IdeaPad Slim 5 souvisí i možnost pracovat kdekoliv, včetně vnějších prostor za slunečných dnů, což je nyní snazší díky jasu až 400 nitů na 14palcovém displeji. Displej má také certifikaci TÜV Rheinland potvrzující nízkou úroveň modrého světla pro bezpečnost a pohodlí očí. Vylepšená infračervená kamera s rozlišením FHD nabízí přesnější zobrazení a přidání fyzického krytu webkamery pro ochranu soukromí je další užitečnou funkcí pro studenty i pracující profesionály.

Novinkou u zařízení IdeaPad Slim 5i a IdeaPad Slim 5 je také pohodlný větší touchpad, který uživatelé ocení pro produktivitu i jednoduché používání. Zažijte sílu mimořádného výkonu s nejnovějšími procesory Intel Core a AMD Ryzen 7000. Možnost zvládat více věcí najednou je v této generaci notebooků jednodušší díky dvěma plnohodnotným portům USB typu C. Atraktivní, elegantní design IdeaPad Slim 5i a IdeaPad Slim 5 nabízí tři barevná provedení – Violet, Cloud Grey, a Abyss Blue – takže si uživatelé mohou vybrat notebook přesně podle svých preferencí.

Při neočekávaných událostech pomůže notebooky ochránit pokročilá služba podpory Lenovo Premium Care. Tato komplexní služba zahrnující personalizovanou hardwarovou a softwarovou podporu, pomoc s první instalací a servis přímo na místě užívání, nabídne uživatelům klid bez ohledu na to, kdo a kde používá jaké zařízení.

IdeaPad Flex 3i Chromebook (12”, 8): Nespoutaná produktivita

Pro maximální mobilní potenciál nabízí Chromebook IdeaPad Flex 3i (12", 8) o něco větší obrazovku v porovnání s předchozí generací. Zároveň přináší flexibilitu, se kterou toho zvládnete na cestách udělat víc. Tento všestranný, tenký a lehký 12palcový Chromebook typu 2v1 je možné používat jako notebook, tablet pro pohodlné držení v ruce či jako zařízení postavené na stůl v režimu stan. Ve dne i v noci se můžete spolehnout na jeho dlouhou výdrž baterie až 12 hodin1. Disponuje také certifikací TÜV Rheinland potvrzující nízkou úroveň modrého světla, volitelnou podsvícenou klávesnicí, vyšším displejem s poměrem stran 16:10 a ergonomickou funkcí drop-hinge, která zdvihne klávesnici o 15 stupňů pro pohodlnější psaní. Všechny tyto vlastnosti společně zvyšují zážitek z práce, studia i zábavy.

Nový Chromebook umožňuje uživatelům chránit svoje soukromí v průběhu videokonferencí a online přednášek, jelikož je vybaven volitelnou HD či FHD kamerou s fyzickým krytem a tlačítkem pro ztlumení zvuku. Mezi další vylepšení oproti předcházející generaci patří vyšší výkon procesoru nejnovější série N od společnosti Intel, dva reproduktory orientované směrem k uživateli vyladěné technologií Waves MaxxAudio a rychlejší připojení prostřednictvím Wi-Fi 6E.

Připojte se a hrajte s univerzálním dockem Lenovo 500 USB Type-C

Pokud uživatel hledá univerzální připojení USB typu C, které poskytne bezproblémové připojení typu plug-and-play navržené pro zvýšenou všestrannost a produktivitu, tato dokovací stanice mu jej poskytne. S jediným kabelem mohou uživatelé zažít rychlé datové přenosy, připojit dva 4K monitory či rozšířit porty stávajícího zařízení s vědomím, že používají řešení, jehož 40 % vnějšího pláště tvoří recyklovaný plast.

Ceny a dostupnost

  • IdeaPad Pro 5i (14”, 8) s procesorem Intel Core bude na našem trhu dostupný od června 2023 s cenou od 22 999 Kč včetně DPH.
  • IdeaPad Pro 5i (16”, 8) s procesorem Intel Core bude na našem trhu dostupný od června 2023 s cenou od 26 699 Kč včetně DPH.
  • IdeaPad Pro 5 (14”, 8) s procesorem AMD Ryzen bude na našem trhu dostupný od května 2023 s cenou od 21 799 Kč včetně DPH.
  • IdeaPad Pro 5 (16”, 8) s procesorem AMD Ryzen bude na našem trhu dostupný od června 2023 s cenou od 24 199 Kč včetně DPH.
  • IdeaPad Slim 5i (14”, 8) s procesorem Intel Core bude na našem trhu dostupný od července 2023 s cenou od 19 399 Kč včetně DPH.
  • IdeaPad Slim 5i (16”, 8) s procesorem Intel Core bude na našem trhu dostupný od července 2023 s cenou od 22 999 Kč včetně DPH.
  • IdeaPad Slim 5 (14”, 8) s procesorem Intel Core bude na našem trhu dostupný od června 2023 s cenou od 15 799 Kč včetně DPH.
  • IdeaPad Slim 5 (16”, 8) s procesorem AMD Ryzen bude na našem trhu dostupný od června 2023 s cenou od 16 199 Kč včetně DPH.
  • IdeaPad Flex 3i Chromebook (12”, 8) bude na našem trhu dostupný od května 2023 s cenou od 10 699 Kč včetně DPH.
  • Lenovo 500 USB Type-C Universal Dock bude na našem trhu dostupný od března 2023 s očekávanou cenou od 4 899 Kč včetně DPH.
Představení . Tiskové zprávy

Diskuse