Dell Latitude (2024) - inovované modely notebooků, pro práci s umělou inteligencí

30. 5. 2024 07:00    Rubrika: Představení    Autor: TZ

„Počítače řady Latitude podporují naše zákazníky v digitální transformaci již třicet let. Nyní jim budou pomáhat k ještě lepším výsledkům v éře umělé inteligence,“ říká Petr Zajíček, Client Solution Field Product Manager ze společnosti Dell Technologies. „Představujeme naše nové portfolio firemních počítačů se zcela novými schopnostmi pro využití AI na moderním pracovišti. Naše AI PC postavené kolem procesoru Intel Core Ultra změní oblasti spolupráce, komunikace nebo kyberbezpečnosti.“

Dell Latitude (2024) - inovované modely notebooků, pro práci s umělou inteligencí

Novinky v rodině notebooků Dell Latitude těží z nasazení procesorů Intel Core Ultra s technologií Intel vPro a novou interní architekturou s neuroprocesorem (NPU). Procesory podporují více než 100 aplikací a 300 funkcí optimalizovaných umělou inteligencí. Dedikování úloh umělé inteligence neuroprocesoru zlepšuje celkový výkon zařízení a prodlužuje životnost baterie. Například při videohovorech přes Zoom přináší schopnost NPU převzít AI funkce, jako je automatické nastavení záběru kamery, rozostření pozadí nebo sledování očí, v kombinaci s energetickou úsporností procesorů Intel Core Ultra až 38 % vyšší výdrž baterie.

Dalším přínosem nasazení podpory umělé inteligence je další posílení bezpečnosti. Notebooky Latitude disponují vestavěnou funkcí detekce zranitelností, která pomáhá podnikovému IT předcházet útokům na úrovni zařízení. Proaktivně vyhledává veřejně oznámené bezpečnostní chyby a poskytuje doporučení k nápravě. Tato funkce je k dispozici od dubna 2024, nejprve pro zranitelnosti systému BIOS.

Zařízení 2v1 Latitude 7350 Detachable spojuje tablet s výkonem notebooku. Volitelná odnímatelná klávesnice a podpora ovládání dotykovým perem umožňuje práci v kanceláři i na cestách. Výkon zařízení podporuje pokročilé řešení chlazení, včetně "inteligentních" termálních režimů. Díky tomu běží zařízení v režimu notebooku až o 51 % rychleji.

Notebook je osazený dvojicí 8MP kamer s vysokým rozlišením. Přední disponuje technologií HDR pro obraz v komplikovaných světelných podmínkách. 3K displej má technologii ComfortView Plus, která snižuje vyzařování škodlivého modrého světla. Jako první firemní notebook s odnímatelnou klávesnicí na světě má Latitude 7350 Detachable tzv. „Colaborative Touchpad“. Jedná se o polohovací zařízení s ovládáním pro Microsoft Teams a Zoom. Nový neurální procesor umožní efektům Windows Studio automaticky udržovat uživatele v záběru, rozmazat pozadí a provádět korekci „očního kontaktu“.

Šasi obsahuje 90 % recyklovaného hořčíku, výklopný stojánek 75 % recyklovaného hliníku a rámeček baterie 90 % recyklovaného plastu. V průběhu roku 2024 se nová generace notebooků Latitude začne dodávat s bateriemi obsahujícími 50 % recyklovaného kobaltu. Latitude 7350 Detachable je také nejsnáze servisovatelným pracovním 2v1 notebookem na světě (údaj výrobce) - má vyměnitelnou baterii, displej, modul WiFi nebo SSD.

Vyspělé procesory Intel Core Ultra s podporou umělé inteligence nasazuje Dell Technologies napříč modely Latitude. Vrcholem je notebook 2v1 Latitude 9450. Jako nejmenší 14palcový pracovní počítač na světě je předurčený pro manažery, obchodníky a konzultanty. Klávesnice bez mezer tvoří jednolitou plochu se širokými klávesami. Jejich mírné prohnutí zlepšuje hmatovou odezvu. Mini-LED podsvícení snižuje spotřebu energie klávesnice až o 75 %, tím přispívá k prodloužení výdrže na baterii. Latitude 9450 2v1 se může pochlubit dotykovým touchpadem s ovládacími prvky pro Microsoft Teams a Zoom (tzv. „Colaborative Touchpad“), displejem QHD+ Infinity Edge, reproduktory směřujícími vzhůru a novou webovou kamerou s podporou HDR. Notebook je připravený na příchod WiFi-7.

Inovace najdeme také v řadě Latitude 7000. Její nabídka zahrnuje notebooky velikostí 13, 14 a 16 palců s možností provedení 2v1. Nechybí odlehčené modely Latitude 7350 a 7450 Ultralight. S hmotností 0,98 kg, respektive 1,05 kg poskytují výkon AI PC v mimořádně přenosném provedení. Vedle nových procesorů Intel Core Ultra nabídnou ultralehké modely také „Collaboration Touchpad“, 5MP kamery a reproduktory směřující vzhůru pro kvalitnější poslech.

Řada Latitude 5000 chce být symbolem flexibility, škálovatelnosti a bezpečnosti s cenovou politikou vycházejí vstříc potřebám širokého nasazení. Modely Latitude 5000 jsou od základu navrženy jako "udržitelné" díky materiálům. Využití v ní našly recyklované plasty nebo uhlíková vlákna, materiály z "obnovitelných" zdrojů a plasty z pobřežních oblastí (tzv. „ocean-bound plastics“). Hardwarové inovace zahrnují například webové kamery s HDR nebo DDR5 RAM. Nové modely připravené pro AI jsou k dispozici jako 13", 14" a 15" notebooky, resp. 13" zařízení 2v1.

Rodina modelů Latitude 3000 chce nabízet ve firemní třídě cenově dostupné, ale výkonné AI PC notebooky s procesory Intel Core Ultra. Také zde si zákazníci mohou vybrat pokročilou techniku jako webové kamery s HDR nebo DDR5 paměti RAM.

Představení . Tiskové zprávy

Diskuse