Dell notebooky Copilot+ s procesory Qualcomm Snapdragon X Elite a Plus

9. 7. 2024 07:00    Rubrika: Představení    Autor: TZ

Zcela nová třída zařízení představuje nové pojetí počítače pro AI s vysokým výkonem i výdrží baterie a pokročilým zabezpečením. Pět nových notebooků, XPS 13, Inspiron 14 Plus, Inspiron 14, Latitude 7455 a Latitude 5455, nabízí řadu variant pro koncové uživatele i firmy.

Dell notebooky Copilot+ s procesory Qualcomm Snapdragon X Elite a Plus

První počítače Dell Copilot+ s lokálním zpracováním AI přímo v zařízení prostřednictvím integrovaného procesoru Qualcomm Oryon, grafické jednotky (GPU) a neurální procesorové jednotky (NPU) slibují:

  • Vysokou výdrž baterie, díky které může uživatel bez obav vyhledávat, tvořit a komunikovat.
  • Výkon NPU 45 bilionů operací za sekundu (TOPS) umožňuje provádět úlohy umělé inteligence efektivněji.
  • Pomocí asistenčního nástroje Copilot přímo v zařízení uživatel získá při vyhledávání vlastního obsahu výsledky okamžitě. To znamená, že se nemusí starat o připojení k internetu nebo dostupnost cloudu a na svém počítači Copilot+ dělá to, co potřebuje, snáze, rychleji a bezpečněji – ať pro práci nebo pro zábavu.

Model XPS 13, vytvořený pro AI, je první XPS s technologií Copilot+ využívající procesor Snapdragon X Elite. Uvolňuje tak prostor pro kreativitu a zároveň prodlužuje dobu bez napájení ze sítě. XPS 13 je nejtenčí a nejlehčí model řady XPS vhodný pro každodenní práci a tvorbu obsahu. Nyní se může pochlubit i vydrží baterie až 27 hodin.

Uživatelé si také mohou vybrat ze dvou nových AI notebooků Inspiron s výjimečnou výdrží baterie, které jsou ideální pro studenty a ty, kdo pracují na různých úkolech současně. Inspiron 14 Plus (dostupný v barvě ice blue) i Inspiron 14 (dostupný v barvě titan grey) jsou vyrobené z lehkého hliníku s tzv. nízkou uhlíkovou stopou a mají hodnocení energetické účinnosti EPEAT Gold.

Inspiron 14 Plus je vybavený platformou Qualcomm Snapdragon X Plus s výdrží baterie až 15 hodin, která slibuje rychlejší a efektivnější práci. Zařízení slibuje vylepšenou kvalitu obrazu a zvuku v podání čtyř reproduktorů a displeje QHD+ s jasem 400 nitů.

Model Inspiron 14 je postavený na procesoru Snapdragon X Plus a slibuje jednoduše ovladatelné zařízení s funkcemi, jako jsou hlasové příkazy nebo mechanická krytka objektivu kamery pro vyšší bezpečnost.

Nové AI notebooky Latitude s Copilot+ jsou osazené 12jádrovými a 10jádrovými procesory Qualcomm Snapdragon X Elite, které dnešním neustále vytíženým pracovníkům slibují vysoký výkon a výjimečně dlouhou výdrž na baterii.

Latitude 7455 je prémiový AI notebook s výdrží baterie až 21 hodin a 14palcovým QHD+ dotykovým displejem, čtyřmi reproduktory s redukcí šumu založenou na AI, připojením Qualcomm FastConnect Wi-Fi 7 a volitelným modulem 5G pro lepší konektivitu a spolupráci. Jedná se o vůbec nejtenčí notebook řady Latitude. Uživatelé tak mají k dispozici mobilní zařízení pro práci u stolu i na cestách. Celohliníkové šasi obsahuje 50 % recyklovaného hliníku s tzv. nízkou uhlíkovou stopou.

Latitude 5455 slibuje vysoký výkon v běžném firemním AI notebooku s 16:10 FHD+ displejem a dvěma reproduktory. Zařízení Latitude chrání více vrstev zabezpečení na úrovni hardwaru a firmwaru, od striktních kontrol v dodavatelském řetězci až po hloubkovou ochranu na úrovni systému BIOS.

Nové implementační služby Dell pro řešení Microsoft Copilot slibují rychle dosáhnout vyšší efektivity práce v celém podniku, snižují rizika a připravují uživatele na plné osvojení technologií Copilot.

  • Funkce „Recall“ si pamatuje vše, co na svém zařízení uživatel udělal, a to ukládá v počítači, nikoli v cloudu, takže může pokračovat tam, kde skončil. Soubory a aplikace, na kterých pracoval před týdny, vyhledá pomocí popisného jazyka.
  • Funkce „Cocreator“ umožňuje vytvářet obrázky generované umělou inteligencí na základě kombinace popisných slov a tahů štětcem. Obrázek může uživatel v reálném čase upravovat.
  • „Live Captions“ přidávají možnost přeložit živý nebo předem nahraný zvuk ze 44 jazyků do angličtiny.
  • Nové efekty Windows Studio upravují osvětlení a nabízí filtry spolupráce při konferenčních hovorech.
  • Automatické rozlišení využívá AI k úpravě obrazu her a videí v reálném čase s příslibem zachování plynulosti hraní a přehrávání.

Služby zpětného odběru a recyklace společnosti Dell poskytují zákazníkům způsob, jak při přechodu na AI PC v rámci obnovy počítačového vybavení vyřadit z provozu stará zařízení. Dell jakožto výrobce OEM nabízí jako součást služeb zpětného odběru zařízení i personalizovanou zprávu o dopadu na životní prostředí, dynamicky aktualizovanou v reálném čase a v souladu s normou ISO 14000.

Počítače s umělou inteligencí ovládly titulky v roce 2024 po představení NPU, které Dell do spotřebitelských, herních a komerčních zařízení přinesl začátkem tohoto roku.

Uvedené modely mají být v prodeji v průběhu druhé poloviny roku 2024.

Představení . Tiskové zprávy

Diskuse