APC TravelPower Case - brašna plná energie.

8. 3. 2005 07:00    Rubrika: Příslušenství    Autor: Viktor Péder

Brašny patří k základnímu příslušenství notebooků. Většina z nich nabízí přepravu notebooku, ochranu proti nárazům, případně i další prostor pro papírové dokumenty. Společnost APC šla s funkčností ještě dál a nabízí spojení brašny a napájecího auto-adaptéru pro notebooky i mobil a PDA.

APC TravelPower Case - brašna plná energie.

Přemýšlel jsem, k čemu taková věc může být dobrá, a napadly mě dvě hlavní věci. Zaprvé: nemusíte s sebou nosit více adaptérů, pokud vlastníte mobil, PDA i notebook. Zadruhé: všechna zařízení lze snadno a pohodlně dobíjet při přepravě v autě bez nutnosti jejich vyjmutí z brašny … stačí jen brašnu s vloženým notebookem napojit do elektrické zásuvky v autě a je to.

Černá brašna, v provedení z umělé kůže s objemem 16,4 l a rozměry 38,86 x 35,56 x 13,46 cm a hmotností 3,05 kg (údaje výrobce), je rozdělena na dvě části. V přední je umístěn napájecí adaptér a kapsy, kam je možné vložit mobilní telefon a PDA. Dále je zde síťka pro uložení např. redukcí (el. síť, auto) a kapsička pro kreditní karty. Druhá část je pro samotný notebook a dvě kapsy pro optická média. Brašna je určena pro mobilní pracovníky a tak se do ní vejdou "jen" mobilní notebooky. Pokud má váš notebook 15" displej, doporučuji brašnu předem vyzkoušet (vejdou se spíše tenčí notebooky). S menšími notebooky se 14" menším LCD by neměl být problém. Na přední a zadní straně brašny jsou také kapsy na zip.

Hlavní myšlenkou brašny je její využití jako centrální nabíjecí stanoviště pro dobíjení notebooku, mobilního telefonu a PDA současně a kdekoliv v dosahu elektrické zástrčky. Brašnu je možné připojit ke zdroji elektrického proudu buď pomocí redukce pro klasické zásuvky (100 až 240 V střídavých), nebo na cestách pomocí automobilové redukce s rozsahem vstupního stejnosměrného napětí 11-16 V. Adaptéry, včetně síťových konektorů pro ostatní země světa, jsou součástí balení. Ani při cestách do zahraničí by se tak nemělo stát, že by se brašna nemohla připojit do zásuvky.

Uvnitř brašny je univerzální konektor pro napájení notebooku s několika koncovkami. Pro jistotu je ale lepší zkontrolovat si používaný konektor notebooku s nabízenými konektory brašny - mohlo by se stát, že některý atypický model notebooku nepůjde připojit. Nabíjecí napětí lze nastavit v rozmezí 15-20 V stejnosměrných. Pro mobilní telefony a PDA zde jsou dva USB napájecí konektory. Dobíjecí USB kabely pro mobil a PDA nejsou součástí dodávky a je třeba je dokoupit samostatně podle typu telefonu a PDA (buď přímo od APC, či jiného výrobce).

K brašně dostanete: adaptér pro použití v letadle a automobilu, 4 mezinárodní síťové adaptéry, redukce pro notebooky, manuál a seznam podporovaných notebooků. Doporučená koncová cena je 3.370,- Kč bez DPH (model TPC1000SI, k dispozici jsou i jiné modely např. v provedení nylon pro sportovněji založené nebo při bolestech páteře je možné použít batoh a nosit brašnu na zádech nebo vozit na kolečkách). Záruka je standardně 2 roky. Brašna vypadá elegantně a myšlenka centrálního napájení (v autě i z elektrické zásuvky) je zajímavá. Brašnu ocení především lidé, kteří často s notebookem cestují a nechtějí sebou "tahat" několik adaptérů najednou.
| Diskuse | Příslušenství