AOC AG325QZN/EU - 32“ herní monitor s 240 HZ, odezvou 1 ms GtG a HDR

24. 4. 2023 19:00    Rubrika: Příslušenství    Autor: TZ

AGON by AOC představuje další model z řady herních monitorů AGON 5. Model AGON AG325QZN/EU s úhlopříčkou 31,5" (80 cm) je vybaven panelem Fast VA, který dokáže pracovat s oslnivou obnovovací frekvencí 240 Hz. Díky působivému kontrastnímu poměru 3000:1, hluboké černé, sytým barvám a certifikaci DisplayHDR 400 poskytuje monitor AG325QZN/EU dechberoucí obraz a jeho rychlá odezva s dobou odezvy až 1 ms GtG a 0,5 ms MPRT ukazuje, že je stvořen pro jakékoli herní výzvy. Díky svým impozantním rozměrům se monitor AOC AG325QZN/EU hodí pro širokou škálu případů použití, od velkých herních stanic až po gaučové herní sestavy nebo specializované simulátory.

AOC AG325QZN/EU - 32“ herní monitor s 240 HZ, odezvou 1 ms GtG a HDR

Čím větší, tím lepší

Zatímco hráči FPS esportů dávají přednost displejům menších rozměrů (27″ nebo dokonce 24″), aby se mohli lépe soustředit na veškerou akci probíhající najednou, esporty a soutěžní hraní pokrývají celou škálu žánrů, kde může dávat větší smysl velikost displeje 32″. Akční/RPG tituly, bojové hry, strategie v reálném čase a tahové strategie nebo simulační hry – všem těmto hrám prospívá větší velikost displeje, aby lépe zobrazovala složité detaily nebo hráče vtáhla do samotné akce.

Displej s úhlopříčkou 31,5″, jako je například u modelu AG325QZN/EU, nabízí více prostoru na obrazovce při zachování běžného poměru stran 16:9, což hráčům usnadňuje přizpůsobení. Model AG325QZN/EU má rozlišení QHD (2560 × 1440), což je ideální hodnota pro bohaté detaily a vysokou snímkovou frekvenci. V porovnání například s rozlišením 4K mohou moderní grafické procesory v mnoha titulech mnohem snadněji dosáhnout 240 snímků za sekundu v rozlišení QHD, což hráčům umožňuje využívat vysoké obnovovací frekvence od první chvíle. A díky kombinaci vysoké obnovovací frekvence a vysokého rozlišení je AG325QZN/EU herním displejem, který je připraven na budoucnost a může hráčům sloužit dlouhé roky.

Rychlá akce, rychlá odezva

Model AG325QZN/EU využívá panel Fast VA, který nabízí rychlé doby přechodu pixelů (až 1 ms GtG) a nízkou perzistenci pixelů (0,5 ms MPRT), přičemž si můžete vybrat z různých úrovní, takže hráči mohou odezvu monitoru vyladit podle svého vkusu a dosáhnout tak zážitku bez duchů. Podpora technologie Adaptive-Sync zajišťuje hraní bez trhání a zadrhávání na obou platformách. Zatímco u monitoru s obnovovací frekvencí 60 Hz se uživateli zobrazí nový snímek každých 16 ms, u monitoru s obnovovací frekvencí 240 Hz je tato doba snížena na pouhé 4 ms. Díky krátkému času mezi jednotlivými snímky budou mít hráči pocit většího propojení se hrou – což jim umožní rychleji reagovat na akce soupeřů.

Všestranný a flexibilní

Mimo herní hodiny je monitor díky velkému displeji s úhlopříčkou 31,5″ jako stvořený pro produktivitu při každodenních úkolech. Velká plocha obrazovky umožňuje uživatelům otevírat a pracovat s více okny aplikací současně. Díky certifikaci VESA DisplayHDR 400 monitor AG325QZN/EU vykresluje HDR obsah ve videích a hrách. A díky špičkovému jasu 400 nitů a širokým pozorovacím úhlům (178°/178°) je monitor vhodný i pro použití v jasných vnitřních prostorách. Monitor má také čtyřportový rozbočovač USB 3.2 a upstream USB port k PC, který uživatelům umožňuje připojit periferní zařízení přímo k monitoru, čímž se snižuje nepořádek na stole.

Stejně jako ostatní modely AGON 5 má i AG325QZN/EU elegantní hranatý design s velmi tenkými rámečky a robustním kovovým stojanem. Ergonomický stojan s možností nastavení náklonu (-5/23°), výšky (150 mm), natočení (-20/20°) a orientace pivot (90°) umožňuje pohodlné používání pro každého uživatele a každou příležitost.

Model AOC AGON AG325QZN/EU je k dispozici za doporučené prodejní ceny 13 789 Kč v České republice a za 579 eur na Slovensku.

Příslušenství . Tiskové zprávy

Diskuse