Tapo P110 a P115 - sledování spotřeby energie

15. 4. 2023 19:00    Rubrika: Příslušenství    Autor: TZ

V dnešní době, kdy ceny energií prudce vzrostly, všichni hledáme způsoby, jak ušetřit na účtech za elektřinu. Pomoci vám mohou chytré zásuvky Tapo se sledováním spotřeby energie. Nabízí možnost lépe porozumět spotřebě energie a optimalizovat ji.

Tapo P110 a P115 - sledování spotřeby energie

Monitorování spotřeby energie poskytuje všechny potřebné informace, které vám pomohou snížit plýtvání energií. Například většina topných spotřebičů je energeticky náročná, jako jsou ohřívače, vyhřívané věšáky na ručníky a elektrické deky. Pomocí chytrých zásuvek nastavíte časovač nebo plán, který tato zařízení zautomatizuje a zabrání jejich provozu např. přes noc, a tím i plýtvání energií.

Energii však konzumují i zařízení, která jsou „vypnutá“ neboli v pohotovostním režimu. Jedná se o televize, herní konzole, multimediální zařízení, domácí kina, reproduktory, síťové prvky, nabíječky mobilů, nabíječky chytrých vysavačů, zkrátka zařízení, která jsou připojená v síti a čekají na povel. Pokud se jedná o nová zařízení, mají v tomto „standby módu“ většinou malou spotřebu v rozsahu 0,5-3 wattů. Když si je ale všechny spočítáte dohromady, tak jednoduše zjistíte, že taková spotřeba může činit nepřetržitý odběr i 100 W, což při ceně 6 Kč za KW/h činí za účtu za elektřinu přes 5200 Kč ročně.

Se zásuvkami Tapo víte, na čem jste

V nejnovější aktualizaci aplikace Tapo přináší přepracované sledování spotřeby energie pro kompatibilní chytré zástrčky, jako jsou Tapo P110 a aktuální novinka Tapo P115, která je díky malé velikosti určena do stísněných prostor. A co tedy bylo vylepšeno?

Nová vstupní stránka a stručný přehled – vstupní stránka Sledování spotřeby energie je přímočařejší a přehlednější a obsahuje stručnou zprávu o spotřebě energie. Stránka obsahuje spotřebu energie za daný den, posledních 30 dní a aktuální spotřebu. Aktuální spotřeba se zpravidla aktualizuje každých 5 sekund, aby se zobrazovaly statické údaje v reálném čase.

Statistické grafy – nyní můžete zkontrolovat celkovou spotřebu energie podle dnů, měsíců nebo let. Díky přehledným grafům snadno zjistíte, kdy vaše spotřebiče spotřebovávají nejvíce energie a kolik energie spotřebovávají v různých obdobích. Lze také zobrazit vaši spotřebu energie v kalendářním zobrazení.

Náklady na energii – aplikace Tapo Energy Monitoring umožňuje nastavit sazbu elektrické energie a odhadnout tak náklady na energii spotřebovanou připojeným zařízením. Podporuje jak jednotnou sazbu za elektřinu, tak sazbu za spotřebu v čase. Náklady na spotřebu energie jsou tak jednoznačnější.

Výkonová ochrana – můžete nastavit automatické vypnutí zásuvky, když spotřeba připojených zařízení překročí nastavenou prahovou hodnotu. Tato funkce může pomoci chránit vaši elektroniku a zabránit požárům způsobeným elektrickým přetížením nebo zkratem.

Export a mazání dat – data můžete kdykoli exportovat pro další vlastní analýzu. Pokud chcete připojené zařízení změnit, můžete předchozí data vymazat, aniž byste museli chytrou zástrčku restartovat.

Jak vám chytré zásuvky pomohou snížit účet za elektrickou energii?

Chytré zásuvky Tapo umožňují jednak zjistit a pochopit spotřebu daného spotřebiče nebo skupiny zařízení, ale především optimalizovat jeho či jejich spotřebu řízeným vypínáním. K tomu pak slouží jak časový harmonogram, časový odpočet, tak automatizované scénáře.

Spořit energii a vypínat zařízení tak lze například v noci, když jste v práci nebo při odjezdu na dovolenou. Odpočet je vhodný například pro toustovač, topné žebříky či topné deky.

Kolik jste ušetřili pak můžete jednoduše zjistit na konci měsíce na svém elektroměru, a pokud si spotřebu nesledujete, tak vás milé překvapení bude čekat při ročním vyúčtování za elektřinu.

Příslušenství . Tiskové zprávy

Diskuse