Chytré nositelné brýle TCL - další krok k budoucím zážitkům

29. 3. 2023 07:00    Rubrika: Příslušenství    Autor: TZ

Společnost TCL uvedla na trh brýle pro rozšířenou realitu s názvem TCL RayNeo X2.

Chytré nositelné brýle TCL - další krok k budoucím zážitkům

TCL RayNeo X2 využívá revoluční technologii binokulárního plnobarevného displeje Micro-LED s optickým vlnovodem. Může sloužit jako inteligentní navigace, automatický překladač, fotoaparát, kamera nebo přehrávač hudby, přičemž vypadá jako běžné brýle. Díky významným vylepšením displeje v podobě vysokého kontrastního poměru až 100 000:1 a jasu až 1 000 nitů je ideální pro použití v interiérech i venku.

TCL RayNeo X2 fungují na platformě Qualcomm Snapdragon XR2 a jsou vybaveny funkcemi simultánní lokalizace a mapování (SLAM) a rozpoznávání gest. Toto zařízení je snem všech cestovatelů. Jeho výkonná technologie mapování zobrazuje blízké památky. Integrovaný pokročilý systém překladů s pomocí umělé inteligence zcela odbourává jazykové bariéry. TCL RayNeo X2 dokáže překládat konverzaci a zobrazovat titulky z několika různých jazyků v reálném čase. Na brýlích se zobrazují i příchozí hovory a upozornění na zprávy. TCL RayNeo X2 vám poslouží jako každodenní inteligentní asistent v práci i v životě.

Integrovaná hands-free kamera umožňuje uživatelům vytvářet fotografie, videa a časosběrné snímky z osobitého pohledu první osoby. Chytré funkce, jako je stabilizace obrazu, minimalizují otřesy při pohybu. Automatický noční režim umožňuje natáčet i ve tmě a pomáhá pořídit pokaždé kvalitní snímky.

Uvedeny byly i brýle TCL NXTWEAR S s nositelným displejem. Jsou vybaveny obrazovkou s vysokým rozlišením, která evokuje sledování 130palcového obrazu na vzdálenost čtyř metrů. Využívají k tomu dva Micro OLED displeje nové generace s rozlišením 1080p a jedinečným režimem akustického potlačení faze. Díky tomu nabízejí audiovizuální zážitek jako v kině kdekoli a kdykoli.

TCL ukázala také svůj koncept brýlí pro virtuální realitu NXTWEAR V. Lehké a pohodlné zařízení s hmotností pouhých 236 g dává uživatelům zapomenout, v jaké realitě se nacházejí, protože si mohou vychutnat realistické barevné podání a interakce. Displej, vyvinutý společností TCL CSOT, vytváří realistické barevné podání díky optickému VR modulu, který poskytuje zorné pole 108 stupňů a hustotu pixelů 1512ppi, což zlepšuje kvalitu obrazu a minimalizuje pocit závrati. Bez ohledu na to, zda je použijí k objevování metaverza, hraní pohlcujících her nebo učení se novým dovednostem, TCL NXTWEAR V uživatele zaujmou světem, který budou chtít prozkoumávat celé hodiny.

Dostupnost a ceny

  • Brýle TCL RayNeo X2 budou k dispozici pro vývojářskou komunitu ve vybraných regionech do konce 1. čtvrtletí 2023 a později dojde k uvedení na trh.
  • Brýle TCL NXTWEAR S se v Evropě začnou prodávat v 1. čtvrtletí 2023 s doporučenou cenou 499 €.

Ceny se mohou v různých zemích lišit.

Příslušenství . Tiskové zprávy

Diskuse