D-Link DWP-1010/KT - souprava kombinuje technologii 5G s Wi-Fi 6 Mesh

10. 6. 2024 07:00    Rubrika: Příslušenství    Autor: TZ

Souprava DWP-1010/KT kombinuje technologii 5G s Wi-Fi 6 Mesh pro jednoduché sdílení internetu v oblastech s omezeným nebo žádným přístupem k pevnému internetu. Sada je vhodná zejména v oblastech, kde je nabídka pevného připojení k internetu technicky nevyhovující nebo neexistuje (často až na okraji mobilních sítí). Do venkovní ODU jednotky stačí vložit 5G SIM kartu a během okamžiku díky vnitřní mesh jednotce získají všechna vaše zařízení přístup k internetu (pokud je 5G signál v dosahu).

D-Link DWP-1010/KT - souprava kombinuje technologii 5G s Wi-Fi 6 Mesh

Vysoce výkonná venkovní jednotka DWP-1010/ODU, resp. 5G/LTE modem poskytuje gigabitové připojení a představuje alternativu k pevné lince nebo optickému připojení v městských oblastech. Externí 5G/LTE modem má odolný design a je vybaven šesti interními 5G/LTE anténami. S vestavěným modulem Qualcomm SDX62 pro příjem 5G může navázat 5G připojení s šířkou pásma až 1 Gb/s. Záložní funkce 5G na LTE navíc slibuje zajistit, že zůstanete ve spojení, i když selže 5G signál, pakliže je dostupné LTE. Bezplatná mobilní aplikace D-Link Falcon nebo EZ Site-Survey umožňuje zvolit nastavení DWP-1010/KT pro nejsilnější signál 5G.

Venkovní jednotka DWP-1010/ODU byla navržena tak, aby odolala nepříznivým podmínkám v místě instalace. Vybavena je krytem s certifikací IP67, který je odolný vůči povětrnostním vlivům, pomáhá ji chránit před extrémním počasím.

Modem lze namontovat na sloup nebo na stěnu, na střechu, balkon a také na vnější stěnu, aby se dosáhlo co nejlepšího příjmu. Sada DWP-1010/KT obsahuje vše potřebné k instalaci, včetně montážních prvků na stěnu, nebo tyče (stožáru), PoE injektoru a také plochého 10 m ethernetového kabelu. Díky PoE napájení (přes ethernetový kabel) lze 5G modem napájet.

O zbytek se postará mesh router série EAGLE PRO AI AX1500, který byl navržen pro pokrytí Wi-Fi s volitelnou možností rozšíření až na čtyři jednotky. Vestavěný AI Assistant neustále automaticky diagnostikuje síť, monitoruje využívání dat a nabízí doporučení k zlepšení. Tyto informace jsou poté přístupné prostřednictvím aplikace EAGLE PRO AI nebo webového rozhraní. Podpora WPA3 znamená, že Wi-Fi síť chrání technologie šifrování bezdrátového připojení. Řada EAGLE PRO AI je navíc kompatibilní s hlasovými asistenty Google Assistant a Amazon Alexa, což uživatelům umožňuje využívat správu sítě take pomocí hlasových příkazů.

Cena a dostupnost

Sada D-Link DWP-1010/KT je v České republice a na Slovensku k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 10 999 Kč (434,90 eur) včetně DPH.

Příslušenství . Tiskové zprávy

Diskuse