Logitech G PRO X 60 LIGHTSPEED Gaming Keyboard

19. 5. 2024 07:00    Rubrika: Příslušenství    Autor: TZ

Logitech G, značka společnosti Logitech, nabízí kompaktní profesionální herní klávesnici, která šetří cenné místo na stole. V České republice pak u vybraných partnerů doplňují portfolio mikrofony Logitech G Yeti, svítidla Logitech G Litra Beam a sluchátka Logitech G Astro.

Logitech G PRO X 60 LIGHTSPEED Gaming Keyboard

Klávesnice s 60% velikostí oproti běžné variantě je mezi profesionály stále oblíbenější, protože ponechává víc prostoru pro dynamické pohyby myší, které jsou potřebné při vrcholném klání v FPS střílečkách. Menší 60% klávesnice se snadno vejde do vyhrazeného soutěžního prostoru, umožňuje optimální rozmístění herního vybavení pro dosažení maximálního výkonu a také se s ní lépe cestuje na turnaje.

Klávesnice menších rozměrů se sice dobře hodí pro hraní na soutěžích, někteří profesionální hráči však na nich můžou postrádat důležité speciální klávesy. Aby se tento problém vyřešil, disponuje PRO X 60 inovativní technologií KEYCONTROL, která umožňuje přizpůsobení jejích funkcí.

KEYCONTROL je součástí aplikace G HUB a nabízí hráčům přizpůsobitelnost díky možnostem přiřadit každé klávese až 15 funkcí. V kombinaci s funkcí G-SHIFT, kterou lze použít k přepínání funkcí tlačítek myši, můžou hráči aktivovat novou vrstvu kláves a získat přístup k libovolné klávese nebo příkazu přímo pod svojí levou rukou, ke klávesám WASD nebo k jakékoli jiné programovatelné klávese na klávesnici. Chybějící důležité klávesy si tak doplní přesně tam, kde je potřebují.

Klávesnice PRO X 60 disponuje také bezdrátovou technologií Logitech G LIGHTSPEED. Logitech testuje LIGHTSPEED v bezodrazové komoře, kde se generuje odpovídající vysokofrekvenční rušení, aby ověřil bezproblémové fungování bezdrátového spojení.

Klávesnice PRO X 60 má optické spínače GX Optical s taktilním nebo lineárním průběhem stisknutí. Tyto spínače byly navrženy tak, aby uspokojily uživatele při hraní i psaní, k čemuž přispívá i jejich promazání při výrobě. Nabízejí rychlejší odezvu než standardní mechanické spínače, a tím i rychlejší hraní. Na rozdíl od běžných mechanických spínačů se GX Optical aktivují světelným paprskem, takže odpadá krátké zpoždění kvůli ošetření zákmitů kontaktů. Signál se vyšle hned po stisknutí klávesy.

Mezi další vlastnosti klávesnice PRO X 60 patří:

  • Hmatníky kláves z dvojitě vstřikovaného polybutylen-tereftalátu (dual-shot PBT)
  • RGB podsvícení kláves s funkcí LIGHTSYNC
  • Přepínač herního režimu
  • Váleček pro regulaci hlasitosti, funkce pro ovládání médií
  • Bluetooth
  • Adaptér 2:1 LIGHTSPEED
  • Polotvrdé přepravní pouzdro

Cena a dostupnost

Bezdrátová herní klávesnice PRO X 60 LIGHTSPEED v černé a bílé barvě je k dostání za doporučenou maloobchodní cenu 4 999 Kč.

Rozšíření portfolia Logitech G v ČR

  • Mikrofony Logitech G Yeti GX a Logitech G Yeti Orb
  • Svítidla Logitech G Litra Beam, Logitech G Litra Beam LX
  • Headsety Logitech G Astro A10 a Logitech G Astro A30
Příslušenství . Tiskové zprávy

Diskuse