SanDisk Desk Drive - externí 8 TB SSD od Western Digital

9. 5. 2024 07:00    Rubrika: Příslušenství    Autor: TZ

Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) rozšířila portfolio své značky SanDisk o nový 8 TB externí disk SanDisk Desk Drive, který představuje dosud nejvyšší kapacitu desktopového externího SSD disku. Tato nová třída externích disků poskytuje tvůrcům obsahu a profesionálům v oblasti podnikání způsob, jak rychle zálohovat a zpřístupnit své fotografie, videa a soubory ve vysokém rozlišení na jediném pohodlném místě.

SanDisk Desk Drive - externí 8 TB SSD od Western Digital

„S rostoucí tvorbou digitálního obsahu roste potřeba výkonných a vysokokapacitních úložných řešení, která by vytvořená data pomohla spravovat a uchovávat. Rozšíření našeho portfolia SSD disků je prvním krokem k tomu, abychom tvůrcům nabídli zálohovací řešení, která jim zajistí rychlost a flexibilitu potřebnou k uvolnění jejich kreativity,“ říká Susan Park, viceprezidentka divize Consumer Solutions společnosti Western Digital. „Očekáváme, že do příštího roku zdvojnásobíme kapacitu disku SanDisk Desk Drive z 8 TB na 16 TB, a to na jediném desktopovém externím SSD disku.“

Mezi klíčové vlastnosti disku SanDisk Desk Drive patří:

  • Kapacita: 4 TB a 8 TB pro archivy fotografií a videí, soubory CAD nebo 3D rendery, velké soubory vytvořené umělou inteligencí, hudební knihovny, důležité dokumenty a další.
  • Výkon: Rychlejší přístup k obsahu i v případě objemných souborů, jako jsou 8K videa, s rychlostí čtení až 1 000 MB/s - až 4× rychlejší než stolní HDD.
  • Zálohování: Rychlé zálohování fotografií, videí a souborů rychlostí SSD pomocí Apple Time Machine nebo automatické zálohování pomocí přiloženého zálohovacího softwaru Acronis True Image for Western Digital, který je k dispozici po stáhnutí.
  • Design: Kompaktní, moderní styl, oceněný v roce 2024 cenou Red Dot Design Award, zvětšuje prostor na pracovním stole a působí přirozeně v jakémkoli profesionálním i domácím prostředí.
  • Kompatibilita: Pracuje s operačním systémem Windows nebo macOS po vybalení s formátováním exFAT pomocí dodaného kabelu USB typu C.

Disky SanDisk Desk Drive s kapacitou 4 TB (doporučená maloobchodní cena 10 466 Kč) a SanDisk Desk Drive s apacitou 8 TB (doporučená maloobchodní cena 19 280 Kč), na které se vztahuje tříletá omezená záruka, jsou již v prodeji.

* 1 TB = 1 000 000 000 000 bajtů. Skutečná uživatelská kapacita menší

Příslušenství . Tiskové zprávy

Diskuse