RECENZE: HP Pavilion dv6100 - domácí zábavní centrum

16. 11. 2006 07:00    Rubrika: Recenze    Autor: Jiří Pomazal

I u nás jsme se konečně dočkali - HP vypustilo na český trh řadu notebooků Pavilion, určenou pro domácí uživatele. Pavilion dv6100 s 15,4'' glare displejem se tak presentuje především líbivým designem a zaměřením na multimédia. Testovaný notebook obsahoval procesor Core Duo, 1 GB DDR2 RAM, dedikovanou grafikou od NVIDIA i dálkové ovládání. Cena Pavilionu se podle jeho výbavy pohybuje od 18 500 Kč bez DPH (model s Celeronem M) až po 32 000 Kč bez DPH za Core 2 Duo.

HP Pavilion dv6100 - domácí zábavní centrum

Základní popis

Design Pavilionu je hodně osobitý. Šasi a víko jsou provedeny v lesklých plastech. Jejich povrch (přesněji povrch víka a prostoru pod klávesnicí) je navíc ještě dozdoben netradiční povrchovou úpravou HP Imprint Finish. Prakticky se jedná o jakési tenké zaoblené křivky, které podtrhují celkovou image notebooku. Po vzoru Apple nebo Sony jsou veškeré rohy zaoblené a notebook tak působí kompaktním dojmem.

Barevné provedení je věrné tradiční černo-stříbrné kombinaci. Ta ovšem při použití lesklých plastů a povrchovému potisku dostává v případě Pavilionu úplně jiné dimenze. Stačí se jen podívat do foto galerie pod recenzí a hned bude vše jasnější.

Konstrukční zpracování je, jak jsme u značky HP zvyklí, na vysoké úrovni. Plasty se neprohýbají, při pohybu pantů nikde nic nevrže a problémy nejsou dokonce ani na tradičně slabším místě většiny notebooků, tedy v prostou pod optickou mechanikou. Jedinými menšími výjimkami jsou zavřené víko displeje a baterie, ke které se dostaneme až v příslušném odstavci.

Víko displeje má v zavřeném stavu od zbytku šasi poměrně velký odstup. To je na jednu stranu dobře, jelikož zcela určitě nedojde ke kontaktu displeje s klávesnicí (která je ještě navíc zapuštěná o něco níže než zbytek šasi). Na stranu druhou se při silnějším stisku má tendenci lehce prohýbat. Nejedná se však o nic závažného.

Samotné víko je ke zbytku těla upevněno na dvou poměrně malých kloubech. Stabilitě víka to ale nijak neubírá a v nastavené pozici drží příkladně. Otevírání je řešeno bez posuvníků a západek. Ani tak ale nestačí k otevření pouze jedna ruka. Odpor kloubů je zejména zpočátku hodně tuhý (drží víko v zavřeném stavu), a je tedy třeba druhou rukou přidržet zbytek šasi.

Samotný notebook lze zařadit do střední kategorie. S použitým 15,4" displejem dosahuje rozměrů 357 x 257 x 25.4 / 39.6 mm a hmotnost se drží těsně pod hranicí 3 kg, tedy přesně na 2,99 kg. S mobilitou tedy rozhodně žádný problém nebude, ačkoliv jiné notebooky i stejné značky často váží méně (například 2,54 kg u 15,4" HP Compaq nx7400).

Rozmístění konektorů je z ergonomického hlediska chvályhodné. Hned na předním panelu najdeme všechny tři audio jack konektory (1x vstup pro mikrofon a 2x výstup na sluchátka, přičemž poslední je kombinován se S/PDIF). Na čele dále najdeme i infračervený port pro dálkové ovládání.

Na levé straně se nachází většina konektorů. Počínaje odzadu je to S-Video a D-Sub, tedy konektory pro výstup videa. Dále Expansion port 3, tedy dokovací konektor pro připojení externí dokovací stanice - to je u notebooku pro domácí uživatele neobvyklé a chvályhodné. Následuje dvojice RJ-45 a RJ-11 pro připojení sítě LAN a telefonní linky. Vpředu najdeme dva porty USB 2.0, port FireWire a nakonec čtečku paměťových karet formátů MS/MS-PRO/MMC/SD/xD (bez záslepky). Tedy nejčastěji používaná rozhraní jsou přímo u ruky.

Levá strana obsahuje slot pro karty Express Card, ve kterém je velice prakticky uloženo i dálkové ovládání. Slot je však lehce pod úrovní horního okraje šasi a tak je při manipulaci s kartou či ovládáním vždy potřeba notebook nadzvednout, aby bylo možné kartu vůbec vyndat nebo naopak zamáčknout. Nejvíce místa zde pak zabírá optická mechanika. Zcela vzadu najdeme poslední (z celkových tří) portů USB 2.0 a efektně modře podsvícený konektor napájení (modře svítí jen při zapojení do elektrické sítě).

Zadní strana je tentokráte holá.

Indikační diody stavu jsou umístěny na levé straně čelního panelu, tedy tak, jak jsme zvyklí u notebooků řady Compaq. Z toho plyne jedna z hlavních nevýhod - pro kontrolu je třeba vždy odsunout levou ruku, která je při práci překrývá. Najdeme zde klasické ukazatele Power ON, napájení a práce HDD. Kontrolka stavu Wi-Fi je přidružena k ovládacímu tlačítku a nachází se na spodní hraně čelního panelu taktéž vlevo. Z toho plyne, že pro její kontrolu je třeba se nad notebookem sehnout, nebo naopak zvednout přední část šasi aby byla LED dobře viditelná.

Kontrolky Num Lock, Caps Lock a Scroll Lock se nacházejí vždy u příslušné klávesy. Jejich aktivace je tedy vidět vždy.

Klávesnice a ovládací prvky

Barva kláves a potažmo i potisk se drží zavedených standardů. Klávesnice je tedy černá s bílými popisky. Popisky pro klávesu Fn jsou modré. Viditelnost je tedy vždy dobrá.

Po konstrukční a ergonomické stránce je na tom klávesnice na výbornou. Při poklepání na šasi nebo touchpad nechrastí, klávesy neodskakují a mají navíc velice příjemný chod. Pochválit musím také velikost jednotlivých kláves. Příjemně veliké nejsou jen klávesy Enter (dvouřádkový), Shift a Backspace. Stejně dobře jsou na tom i klávesy Ctrl, Fn a všechny alfanumerické klávesy. Opravdu velké jsou směrové šípky, což se poslední dobou u notebooků nevidí. Spíše panuje tendence je na úkor jiných kláves zmenšovat. Zde se ale vše vešlo a to bez daně za velikost, za což si u HP zaslouží pochvalu.

Klávesa Ctrl je umístěna zcela vlevo. Tím pádem jsou veškeré často prováděné operace intuitivní. Editační klávesy mají také své obvyklé místo, tedy ihned za blokem kláves Funkčních. Zde najdeme klávesy Scroll Lock, Pause, Insert a Delete. Hned kolmo na směrové šipky pak mají své tradiční místo Home, Pg Up, Pg Dn a End.

Blok funkčních kláves je rozdělen do skupinek a jednotlivým klávesám jsou přiřazeny funkce klávesy Fn jako spuštění web browseru, uspání PC, nápověda, korekce jasu a především pak funkce pro ovládání multimédií, o kterých si řekneme více v k tomu určeném odstavci.

Polohovací zřízení zastupuje touchpad se dvěma tlačítky a vyznačenou rolovací plochou. Zde bych dodal, že stisk tlačítek je v porovnání s ostatními notebooky opravdu lehký a na ovládání to dle mého přináší pozitivní vliv.

Z ovládacích prvků nelze vynechat posuvné tlačítko na čelním panelu ovládající bezdrátová rozhraní. Nepřehlédnutelná jsou pak modře podsvícená tlačítka nad klávesnicí, která slouží čistě k ovládání multimédií, a proto se o nich dočtete více až ve k tomu určeném odstavci.

Hlavní HW parametry

Testovaná konfigurace (dv6134ea) byla vybavena procesorem Core Duo T2250E na frekvenci 1,73 GHz (2 MB L2 cache a 667 MHz FSB). Základem je pak čipová sada Intel 945PM, tedy aktuálně nejvýkonnější sada v nabídce Intelu. Pokud Vám přijde osazené Core Duo na takovouto novinku „slabé“, pak vězte, že se jedná pouze o případ testované konfigurace a u koncového prodejce bez problémů dostanete svůj Pavilion i s Core 2 Duo.

Zde byl tento procesor použit zejména ke snížení ceny. Přídomek E na konci označení znamená, že konkrétní model procesoru není vybaven technologií Intel Virtualization Technology. To ale na celkový výkon v našich testech ani v praktickém použití nemá v podstatě vliv. Tato technologie se uplatní především u profesionálních podnikových nasazení.

Single-Thread mód (zatíženo jen jedno jádro)

 • Test výpočtů s pevnou řádovou čárkou: 17 872
 • Test výpočtů s pohyblivou řádovou čárkou: 13 474

Multi-Thread mód (zatížena obě jádra)

 • Test výpočtů s pevnou řádovou čárkou: 36 025 (28. místo)
 • Test výpočtů s pohyblivou řádovou čárkou: 27 053 (41. místo)

Na první pohled se nejedná o žádné asfalt trhající hodnoty. Nicméně procesor stále poskytuje přebytek výkonu pro jakoukoli současnou i budoucí běžnou aplikaci a Pavilionu jako stroji zaměřeném především na multimédia rozhodně žádnou ostudu nedělá.

Osazená paměť RAM je typu DDR2 o efektivní frekvenci 667 MHz. Kapacita činí přesných 1024 MB rozdělených do dvou 512 MB modulů. Systém tedy může těžit z aktivního Dual Channel řadiče. Na druhou stranu je lehce zkomplikováno případné rozšíření paměti, kdy bude nutné jeden nebo oba moduly vyměnit. Podle očekávání dosáhl paměťový subsystém dobrých hodnot a s výsledkem 1984 MB/s se umístil na celkovém 26. místě naší srovnávací tabulky. O rychlý přísun dat bude tedy vždy postaráno.

O ukládání dat se zde stará 80GB disk FUJITSU MHV2080BH připojený na rozhraní SATA 150, vybavený 8 MB vyrovnávací paměti a rychlostí otáčení ploten 5400 ot. za minutu. Parametry tedy ryze standardní.

 • HWiNFO32 (měří přenosovou rychlost při čtení z cache): 113,3 MB/s
 • HD Tach (měří skutečnou průměrnou přenosovou rychlost při čtení): 28,7 MB/s
 • Průměrná přístupová doba: 18,2 ms

Naměřené hodnoty co se týče rychlosti při čtení z cache a průměrné přenosové rychlosti spadají do dnešního průměru a disk tedy systém rozhodně nebrzdí. Oproti tomu o něco hůře je na tom testovaný model s průměrnou přístupovou dobou. V naší srovnávací tabulce tato hodnota znamená pozici až kdesi ve spodní polovině námi testovaných disků. V praktickém používání jsem však tento nedostatek nepocítil.

Optická mechanika LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4082N je typu Super Multi DL a zvládne tedy zapsat a přečíst všechny dnes používané formáty optických kotoučků včetně DVD-RAM. Pro disky CD-R a DVD+/-R je maximální rychlost zápisu 24x, přepis CD-RW zvládne i rychlostí 16x. Disky DVD+/-RW je možné přepisovat až rychlostí 8x / 6x. Dvouvrstvá média DVD pak vypálíte rychlostí 4x. Během testování se vyznačovala tichým chodem a ani starší a poškozená média jí nedělala problémy.

Spojení se světem zajišťuje kombinace Gigabitové síťové karty a 56k modemu. Bezdrátově pak Wi-Fi standardů a/b/g. Bohužel, v základní konfiguraci jsme ošizeni o rozhraní Bluetooth. Je však dostupné jako volitelné příslušenství.

Další parametry naleznete v tabulce na konci článku.
Naměřené výkony a grafy jsou dostupné ve výkonových testech.

Displej a grafika

Použitý displej o velikosti 15,4" má maximální rozlišení WXGA (1280 x 800 bodů). Jeho povrch je typu glare, je tedy velice vhodný pro sledování videa, práci s grafikou a jiné multimediální aplikace. Pochválit musím také poměrně široké nastavení intenzity podsvícení. To je po celé ploše displeje homogenní a obraz má tak náležitou ostrost. Pozorovací úhly displeje jistě vyčtete z fotogalerie pod tímto článkem.

O grafiku se v Pavilionu dv6100 stará karta GeForce Go 7400 s 256 MB VRAM TurboCache. To znamená, že přímo na kartě je integrováno 128 MB a zbylých 128 MB je pro grafiku alokováno z operační paměti právě přes technologii TurboCache, která využívá vysokou propustnost sběrnice PCI Express 16x, ve které je karta usazena.

Výkonnostně se tedy jedná o low-end zatím poslední sedmičkové řady akcelerátorů NVIDIA. (zanedlouho tomu tak nebude, jelikož jsou již připraveny karty řady 8xxx.) Pro svižnou práci s multimédii je však GeForce Go 7400 naprosto dostatečná, o běžné kancelářské práci ani nemluvě. Obstojně si také poradí s méně náročnými současnými 3D tituly. Jak ale napovídají výsledky testů 3D Mark, na poslední novinky nebo hraní ve vysokých rozlišeních a detailech to tentokráte rozhodně nebude.

 • 3DMark 2001: 11 915
 • 3DMark 03: 4028
 • 3DMark 05: 1961
 • 3DMark 06: 819

Karta rychle ztrácí dech už poměrně záhy v dnes již hodně zastaralém 3D Marku 03. Ostatní dva testy dokončila již ryze z povinnosti. Je třeba ale myslet na to, že Pavilion dv6000 je především multimediální zábavní stanice a hry (3D výkon potažmo) nejsou jeho prioritou.

Více o grafických kartách viz Grafické karty pro notebooky
Naměřené výkony a grafy jsou dostupné ve výkonových testech.

Multimedia

Multimédia hrají v řadě notebooků Pavilion prim. To se ale na první pohled nemusí zdát, podíváme-li se na výbavu konektory. K dispozici máme standardní tři USB 2.0 konektory, port FireWire, čtečku karet 5v1 formátů MS, MS-PRO, MMC, SD a xD. Z video výstupů pak "jen" dvojici konektorů D-Sub a pomalu zastarávající S-Video. Bohužel zde nenajdeme žádné pokročilejší grafické rozhraní (DVI či HDMI), které se u domácích multimédií může hodit. Jistou naději v tomto směru dává přítomnost již zmíněného dokovacího konektoru. Jedná se o tak zvaný "Cable docking connector", tedy notebook není posazen přímo na dokovací stanici, jak to bývá obvyklé, ale stanice může být propojena kabelem a ležet kdekoli vedle notebooku.

Lepší situace již panuje v audio výbavě. K dispozici je trojice audio jack konektorů umístěných na čelním panelu. První pro externí mikrofon, další dva pak pro připojení sluchátek nebo reproduktorů, přičemž poslední konektor je kombinován se vstupem S/PDIF. Zdvojeny jsou dokonce i mikrofony integrované ve víku. Na každé straně najdete jeden a je tedy možné s trochou snahy dosáhnout s nimi stereo nahrávky se skutečně rozlišitelnými dvěma kanály.

Bohužel, dva integrované mikrofony jsou to jediné, co ve víku displeje najdeme. Testovaná konfigurace webkameru bohužel nepřináší. Najít ji ale můžete v konfiguraci s označením dv6151ea, která se již objevila na našem trhu.

Oproti tomu další lahůdku najdeme v reprodukci zvuku. O tu se stará dvojice nad klávesnicí usazených reproduktorů značky Altec Lansing. Přítomnost značkových reproduktorů v notebooku je prakticky vždy zárukou nadstandardní kvality zvuku, jelikož jejich výrobce by jistě neriskoval pověst značky tím, že se podepíše pod nějaký plastový chraplák. Ani zde se nic takového nekoná a produkovaný zvuk je skutečně o několik řádů lepší než běžný průměr. Podání není plastové, nepostrádá víšky a cítit jsou i hloubky. Při maximální hlasitosti se nedočkáte žádného praskání.

Ovládání multimédií se v tomto kousku věnovala zvláštní pozornost. Speciální modře podsvícená tlačítka nad klávesnicí skutečně nelze přehlédnout. Jedná se o takzvaná dotyková tlačítka, tedy k jejich stisku nad nimi stačí prakticky jen přejet prstem. Jedná se o klasická tlačítka ovládání přehrávání – play/stop/vpřed/vzad/mute a korekce hlasitosti. Dále od těchto tlačítek jsou umístěna tlačítka pro rychlé spuštění aplikace QuickPlay nebo Media Center.

Funkce play/stop/vpřed/vzad jsou navíc ještě duplikovány na funkčních klávesách počínaje klávesou F9. Aktivace se provádí standardně přes klávesu Fn.

Velký podíl na komfortu ovládání má také dodávané dálkové ovládání. Ukryto je ve slotu pro karty Express Card a z toho vychází i jeho tvar. Lze jím pohodlně ovládat veškeré funkce aplikací QuickPlay i Media Center. Přes tlačítko vypnout lze dokonce počítač uspat a pak znovu dálkovým ovladačem probudit, přičemž systém naskočí do stavu, ve kterém se nacházel před uspáním. Lze tedy okamžitě pokračovat v přehrávání videa, hudby nebo jiného obsahu.
Systém reagoval na dálkové ovládání dokonce i bez spuštěných aplikací QuickPlay nebo Media Center. Šipkami bylo možné se pohybovat mezi ikonami na ploše a v průzkumníku a dokonce spouštět jednotlivé aplikace.

O zastřešení multimédií se v tomto notebooku starají hned dvě výše zmíněné aplikace, a to Media Center a QuickPlay. Aplikaci Media Center, která je přímo součástí systému Windows MCE, netřeba dlouze popisovat. QuickPlay, který pochází přímo od HP, můžete spustit ve dvou režimech. Buď standardně ve Windows a nebo speciálním tlačítkem, kdy dojde ke spuštění QuickPlay bez nabootování hlavního OS. Samotná aplikace nabízí prakticky shodné možnosti jako Media Center, tedy přehrávání DVD, videa z HDD, hudby, prohlížení obrázků atd. Je tedy jen na uživateli a konkrétní situaci, který ze dvou systémů použije.

Zabezpečení

Aspekt bezpečnosti je u počítače určeném především jako zábavní a multimediální centrum do domácností až kdesi na posledním místě. Ani zde tomu není jinak a veškeré nastavení bezpečnosti se zde řeší na úrovni BIOSu. Zde lze nastavit prakticky jen dvě základní hesla pro přístup do samotného BIOSu a poté heslo vyžadované během POST. V nabídce nenajdeme ani populární drivelock.
Na čtečku otisků prstů, TPM čip a jiné vymoženosti zde musíme zapomenout. Koneckonců, nejedná se o stroj primárně určený do kanceláře.

Chlazení a provozní hluk

Chlazení je řešeno typicky a probíhá tedy na spodní straně přístroje. Výdech je situován na straně zadní. Z ergonomického hlediska je toto řešení nejlepší, jelikož horký vzduch je odváděn směrem od uživatele.

Při běžném provozu se hladina hluku drží na příkladně nízké úrovni a v běžném ruchu domácnosti nebo kanceláře běžící chlazení uchem ani nepostřehnete.

Při plném vytížení systému je už páce chlazení slyšitelná. Celkový produkovaný hluk ale nijak nepřekračuje standard, na který jsme v této třídě a u obdobných konfigurací notebooků zvyklí.

hodina provozu - mírná zátěž

 • touchpad = 35,3
 • levá strana pod klávesnicí = 36,3
 • pravá strana pod klávesnicí = 33,1
 • klávesnice vpravo = 33,4
 • klávesnice vlevo = 34,0
 • spodek maximum = 40,0 (levá strana)
 • výdech chlazení = 43,5

hodina provozu - vysoká zátěž

 • touchpad = 36,8
 • levá strana pod klávesnicí = 37,5
 • pravá strana pod klávesnicí = 33,6
 • klávesnice vpravo = 36,5
 • klávesnice vlevo = 36,8
 • spodek maximum = 40,1 (leva strana)
 • výdech chlazení = 49,7

teplota okolí při měření: 25,0

Naměřené hodnoty vypovídají o opravdu dobře provedeném chlazení. Při běžné práci jsou teploty všech částí šasi prakticky vyrovnané a drží se poměrně nízko. Překvapí především téměř stejné hodnoty teplot spodku šasi, a to jak při normální, tak i vysoké zátěži. Teplota kolem 40 stupňů Celsia zaručuje především komfortní práci na klíně. Pozor se však musí dát na to, aby nedošlo k zakrytí ventilátoru pro nasávání vzduchu.

Baterie

Akumulátor je umístěn v zadní části přístroje a jako zámek je použito jediné posuvné tlačítko. Baterie se nevysunuje, jak to bývá běžné, ale je zapuštěna do těla notebooku. Při posunutí tlačítka do krajní pozice se díky mechanismu nadzvedne nad úroveň šasi a její vyjmutí je pak bezproblémové. Baterie má však v uložení menší vůli. Při přenášení se naštěstí ale žádné klapání neozývá.

Jde o typ Li-Ion s kapacitou 4300 mAh a napětím 10,8 V. V našem standardním* redakčním testu dosáhla baterie průměrného výsledku 3 hodiny a 16 minut. Notebook je tedy určen spíše k práci pod elektrickou sítí.

Příslušenství

Jako operační systém jsou nainstalovány Windows MCE 2005 s Rollup 2.
Nebylo by to však to správné HP, abychom nedostali ještě další pořádnou nadílku softwaru.

bezpečnost
- Symantec Norton Internet Security 2006 (60ti denní update)

multimédia
- Sonic Digital MediaPlus : Sonic RecordNow, Sonic MyDVD, Sonic Easy Archive, Sonic Express Labeler

- HP Photosmart Premier

- DVD Play (powered by Cyberlink)

- QuickPlay Direct and QuickPlay for Windows

kancelář
- Microsoft Works 8.0

- Microsoft Outlook Express

Ceny a záruka

Na našem trhu by v nejbližší době měly dostupné následující konfigurace:

 • dv6104ea - S procesorem Celeron M 420 (1,6 GHz, 1 MB L2 Cache, 533 MHz FSB), 512 MB DDR2 RAM a 80 GB SATA diskem. O grafiku se zde stará Intel GMA 950. Tato konfigurace je k mání za 19 439,- Kč bez DPH (23 132,- Kč s DPH )
 • dv6105ea - Procesor Celeron M 420 (1,6 GHz, 1 MB L2 Cache, 533 MHz FSB), 1 GB DDR2 RAM a 100GB SATA disk. Grafika znovu integrovaná v podobě GMA 950. Cena za tuto konfiguraci je stanovena na 21 533,-Kč bez DPH (25 624,- s DPH).
 • dv6107ea - Obsahuje Core Duo 2050 (1,6 GHz, 2 MB L2 Cache, 533 MHz FSB),512 MB DDR2, 80GB SATA disk a grafiku GMA 950 + dálkové ovládání. Doporučená koncová cena této konfigurace činí 24 534,-Kč bez DPH (29 195,-Kč s DPH).
 • dv6151ea - zatím jediná u nás dostupná konfigurace s Core 2 Duo T5200 (1,6 GHz, 1 MB L2 Cache, 533 MHz FSB), 1 GB DDR2 RAM a 120GB SATA diskem. O grafiku se zde stará NVIDIA GeForce Go 7400 s 256 MB VRAM. Jako jediná také obsahuje 1,3 Mpix web kameru a Bluetooth + dálkové ovládání. Koncová cena je stanovena na 32 072,- Kč bez DPH (38 166,- Kč s DPH).

Závěr

HP Pavilion dv6100 je povedený multimediální notebook s líbivým designem, který si najde cestu především do domácností. Nabízí dostatečný výkon pro veškerá dnešní multimédia, programy i hry. To vše při hmotnosti do 3 kg, takže s jeho mobilitou není problém, byť je na horní hranici dnešního průměru. Z hlediska domácího multimediálního notebooku trochu zamrzí absence rozhraní DVI a webové kamerky, jinak je ale výbava Pavilionu kompletní.

Klady a zápory

+ design a konstrukce
+ nízká provozní teplota i při zátěži
+ dálkové ovládání (praktické umístění v ExpressCard slotu)

- volnější uložení baterie
- v základu chybí Bluetooth a webkamera (pouze v nejdražší konfiguraci)

* Test výdrže baterie se provádí krátkým zápisem na HDD každých 30sec. Po celou dobu činnosti je zapnutý displej notebooku. Takováto zátěž přibližně odpovídá souvislé práci s běžnými dokumenty (čtení a tvorba dopisů, tabulek atp.). Test je vždy ukončen při 3% energie baterie, kdy dojde k bezpečnému vypnutí notebooku. Stejný způsob zátěže je používán na všechny notebooky testované v redakci NOTEBOOK.cz.

Foto galerie HP Pavilion dv6100

Naměřené výkony a grafy jsou dostupné ve výkonových testech.
Podrobnější parametry pořízené programem HWiNFO32 naleznete v souboru HWiNFO32.zip

Technická data

 • Testovaná konfigurace: HP Pavilion dv6000 (dv6134ea)
 • Instalovaný procesor: Intel Core Duo T2250E (1,73GHz, 2MB L2, 667MHz FSB)
 • RAM (MB): 1024 DDR2-667 Mhz (2x 512)
 • HDD (GB): 80 (FUJITSU MHV2080BH, SATA 150, 5400 rpm, 8 MB cache)
 • DVD: HL-DT-ST DVDRAM GMA-4082N
 • LCD: 15,4" TFT
 • LCD rozlišení: WXGA (1280 x 800)
 • Video: nVIDIA GeForce Go 7400, 256 MB TurboCache VRAM (128 MB vlastní)
 • Modem: 56k interní
 • LAN: 10/100/1000, Wi-Fi a/b/g
 • Zvuková karta: Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio
 • Polohovací zařízení: Touchpad
 • Software: Windows MCE
 • Baterie/výdrž: Li-Ion 4300 mAh; 10,8V/ 3hodiny : 16min
 • Rozhraní: 3x audio IN/OUT, 2x externí monitor (D-SUB, S-VIDEO), 1x (IEEE 1394) FireWire, 1x Modem, 1x LAN, 1x ExpressCard/54/34 , 3x USB 2.0, 1x dokování, 1x IrDa, 1x (MS) Memory Stick, 1x MS-PRO, 1x (MMC) MultiMedia Card, 1x (SD) Secure Digital, 1x (xD) Picture card
 • Rozměry: 357 x 257 x 25.4 / 39.6 mm
 • Hmotnost (kg): 2.99
Recenze

Diskuse