RECENZE: Acer Predator Triton 500 (PT515-51) - ostrá verze 15.6'' herního notebooku, s RTX 2060
9. 10. 2019 19:22 Rubrika: Recenze Autor: Viktor Péder
Notebook z nevyšší herní řady Predator, v tenkém provedení Triton, se k nám do redakce dostal už podruhé, tentokráte v ostrém provedení se základní herní grafickou kartou řady RTX a novější generací nejvýkonnější varianty procesoru Intel Core i7. Prodejní verze potvrzuje kvalitní displej, výkonné SSD, dobré chlazení a celkově kvalitní provedení konstrukce notebooku.
- Konstrukce notebooku, rozměry, hmotnost a mobilita
- Hlavní HW parametry, CPU, RAM a ukládání dat
- Grafický výkon
- Chlazení v klidu i zátěži
- Výdrž baterie, maximální i v zátěži
- Konfigurace a ceny, Závěr s klady a zápory
- Fotogalerie
Kapitoly článku:
Základní popis
První vzorek, tohoto modelu notebooku, prošel redakcí už v březnu 2019 (viz RECENZE: Acer Predator Triton 500 (PT515-51) - 15.6'' herní notebook, tenké provedení, RTX 2080 Max-Q) , tehdy v předprodukčním provedení, ale už byl jasné, že půjde o povedený herní notebook.
Takzvaně ostrý kus, o kterém bude tato zkrácená recenze, se od předchozího liší jen v několika málo parametrech, hlavně uvnitř těla notebooku. V této recenzi tedy popíšu především rozdíly, ostatní najdete v recenzi uvedené v předchozím odstavci.
První rozdíl je viditelný na klávesnici, předprodukční vzorek měl ještě jednořádkový Enter, prodejní verze, určená pro ČR, má tradičně vysoký Enter. Klávesnice pochopitelně dostala i popisky pro české znaky.
Další rozdíl pracovní plochy je v logice svícení speciálního tlačítka TURBO. V předprodukční verzi svítilo stále, a vzhledem k tomu, že svítí velmi intenzivně, byl to rušivý element. Acer naštěstí tuto vlastnost ošetřil, jak jsem i předpokládal v předchozí recenzi, dioda sice nadále svítí intenzivně, ale jen pokud je režim TURBO (intenzivní chlazení) aktivován.
Dalším rozdílem, který poznáte spíše dotykem, je vnější strana víka s displejem. Předprodukční vzorek byl z plastu, v ostrém kuse je vyrobena z kovu, což zvyšuje celkově dobrou pevnost konstrukce notebooku.
Poslední prvek, kterému se v této části článku budu věnovat, je touchpad. Obecně mi stále vadí jednolité (bez samostatných tlačítek) touchpady, nicméně v produkčním vzorku jsem si všiml jedné zajímavé vlastnosti, která je většině jednolitých touchpadů spíše cizí. Stisk integrovaného tlačítka pohodlně funguje téměř po celé ploše, včetně horního (blíže ke klávesnici) okraje.
- Konstrukce notebooku, rozměry, hmotnost a mobilita
- Hlavní HW parametry, CPU, RAM a ukládání dat
- Grafický výkon
- Chlazení v klidu i zátěži
- Výdrž baterie, maximální i v zátěži
- Konfigurace a ceny, Závěr s klady a zápory
- Fotogalerie
Kapitoly článku: