RECENZE: ASUS ExpertBook B9 (B9400) - 14'' manažerský elegán, dlouhá výdrž, 2x SSD, 1kg

24. 11. 2021 06:20    Rubrika: Recenze    Autor: Viktor Péder

Baterie


Naměřené hodnoty byly o něco slabší než v minulé konfiguraci, ale i přesto velmi dobré. Integrovaná Li-Pol baterie s udanou kapacitou 66 Wh hlásí v testovaném kuse notebooku opotřebení 1,1 %, i tak jsem při standardním* redakčním měření maximální výdrže s minimální spotřebou dosáhl času přesahujícího 1 den, celkem přes 33 hodin. Měření spotřeby při reálnějším vytížení pochopitelně ukázalo řádově nižší časy, ale i tak patří hodnota přes 9 hodin k tomu lepšímu v rámci konkurence v této třídě notebooků, nejen. Výrobce pro tento model nabízí i poloviční kapacitu baterie, to však považuji spíše za marketingový tah v honbě za notebook pod 1 kg, viz výše v recenzi. Určitě bych volil raději vyšší kapacitu baterie.

  • standardní* redakční měření při minimální zátěži: 33 hod 17 min
  • video z internetu přes WiFi, 100% jas LCD: 9 hod 15 min

* Test výdrže baterie se provádí krátkým zápisem na datové úložiště každých 30sec. Po celou dobu činnosti je zapnutý displej notebooku. Takováto zátěž přibližně odpovídá souvislé práci s běžnými dokumenty (čtení a tvorba dopisů, tabulek atp.). Test je vždy ukončen při 5 procentech energie baterie, kdy dojde k bezpečnému vypnutí notebooku. Stejný způsob zátěže je používán na všechny notebooky testované v redakci NOTEBOOK.cz. Výsledky při reálném provozu se mohou značně lišit, podle způsobu a intenzity využití.

Napájení notebooku


Notebook lze napájet výhradně přes USB-C / Thunderbolt 4 konektory, v notebooku jsou dva, oba na levé straně základny, vedle přenosu dat lze oba využít i pro napájení notebooku. Indikace dobíjení a nabití, potažmo připojení nabíječky, zajišťuje jedna dioda na pravém boku notebooku, druhá viditelnější na čele základny. Oranžově svítí při dobíjení, zeleně při plném nabití. K notebooku je v ceně přibalen malý napájecí zdroj o rozměrech 75 x 66 x 29 mm a váze 324 g, s výkonem 65 W a USB-C koncovkou.


| Diskuse | Recenze