ASUS SDRW-0804P-D - extreni DVD vypalovačka

3. 1. 2005 14:57    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS představil přenosnou mechaniku s rychlostmi zápisu 8\xD7DVD±R, 2,4\xD7DVD+R (dvouvrstvé DVD), 4\xD7DVD±RW, 24\xD7CD-R a 24\xD7CD-RW a rychlostmi čtení 24\xD7CD-ROM a 8\xD7DVD-ROM.

ASUS SDRW-0804P-D - extreni DVD vypalovačka

Brno, 3. 1. 2005 – Společnost ASUSTeK Computer uvedla na český a slovenský trh novou externí optickou mechaniku DVD±R/RW s označením SDRW-0804P-D. S hmotností pouhých 350 gramů představuje ASUS SDRW-0804P-D snadno přenosné zařízení pro rychlé zálohování dat i přehrávání multimediálních záznamů – a to kdekoliv a kdykoliv. Jedná se tak o ideální řešení pro uživatele pracující v pohodlí svého domova i pro obchodníky, kteří jsou neustále na cestách. Díky designu připomínajícímu pevný disk dostává toto zařízení pro každodenní použití právem příchuť jisté exkluzivity. Mechanika SDRW-0804P-D podporuje zálohování dat rychlostmi 8\xD7DVD±R, 2,4\xD7DVD+R (dvouvrstvá DVD), 4\xD7DVD±RW, 23\xD7CD-R, 24\xD7CD-RW a čtení rychlostmi 24\xD7CD-ROM a 8\xD7DVD-ROM. Samozřejmostí je také podpora technologií ASUS FlextraLink™ a FlextraSpeed™, které umožňují spojit v jedno kvalitní záznam, flexibilitu a spolehlivý chod.

Elegán mezi optickými zařízeními

ASUS SDRW-0804P-D vyniká mezi běžnými externími vypalovacími DVD mechanikami zejména svým nadčasovým designem inspirovaným jednoduchými liniemi a celkovým barevným provedením. Jelikož jsou jeho primárními funkcemi zálohování dat a jejich duplikování, byl jeho návrh veden snahou o dosažení elegantního vzhledu. Nedílnými součástmi je tak vyrytý text i čárový kód, které dávají zařízení punc originality. Hliníkový kryt, jenž tento pocit umocňuje, současně také snižuje hmotnost zařízení a zvyšuje jeho odolnost, kterou ocení nejenom uživatelé přenosných počítačů, ale také lidé využívající mechaniku SDRW-0804P-D v pohodlí vlastního domova či kanceláře. Povrch zařízení využívá dvou odlišných matných povrchů s leštěným prolisem ve tvaru disku, do kterého lze v průběhu záznamu vložit původní originální DVD. Tlačítko pro vysunutí mechaniky a čtyři šrouby v horní části zařízení pak jen dotváří celkový design, který se nese v jasném duchu jednoduchosti a ryzí elegance.

Prvotřídní zálohování

K zajištění nekompromisních výkonů v oblasti zálohování využívá mechanika SDRW-0804P-D několika inovativních technologií. Technologie FlextraLink™ zabraňuje problémům s podtečením zásobníku a zamezuje tak znehodnocování disků. Díky tomu mohou uživatelé používat více programů a i v průběhu vypalování pracovat s jinými daty. Další významná technologie, FlextraSpeed™, zaručuje přesnost a spolehlivost při zápisu/přepisu médií. Velká datová média tak přestávají být problémem. SDRW-0804P-D dokáže automaticky přizpůsobit rychlost čtení kvalitě snímaného média a zaručit tak nejvyšší kvalitu výsledného produktu. Díky svému unikátnímu vzhledu a smyslu pro ergonomii získala mechanika SDRW-0804P-D německé ocenění iF Design Award 2005 za vynikající design.

Technické parametry:

8x DVD±R/ 2,4x DVD+R (dvouvrstvá DVD)/ 4x DVD±RW/ 8x DVD-ROM/ 24x CD-R/ 24x CD-RW/ 24x CD-ROM

Vysokorychlostní rozhraní pro připojení: USB2.0 & IEEE1394

Hmotnost: 350g

Tloušťka: 18,7 mm

Elegantní design a snadná přenositelnost

FlextraLink (ochrana proti podtečení bufferu), FlextraSpeed (optimalizace rychlosti zápisu)

Vlastní technologie AI Auto Speed Adjustment pro MP3 Auto Speed Down

Funkce pro automatickou detekci nevyváženosti disku

Nástroje ASUS Live pro snadný update firmware

Podporuje operační systémy Windows XP/ME/2000/98SE a Mac OS

Podpora formátů: DVD-R/RW/ROM, DVD+R/RW, DVD-Video, CD-DA, CD-ROM, CD-ROM XA, Photo CD, Mixed Mode CD-ROM, CD-I, CD-Extra, CD-Text, Video CD, DVCD, a Bootable CD

Optická mechanika ASUS SDRW-0804P-D bude dostupná v první polovině ledna 2005.


| Diskuse | Tiskové zprávy