Mobilní klinický asistent Panasonic Toughbook CF-H1 MCA

15. 1. 2009 11:12    Rubrika: Tiskové zprávy

Dokonalé řešení pro zdravotníky

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Společnost Panasonic uvádí na trh vůbec první počítač kategorie „mobilní klinický asistent“ (MCA) vybavený procesorem Intel Atom. Model Toughbook CF-H1 MCA je vyvinut speciálně pro zdravotníky. Je to lehký, vodotěsný, nárazuvzdorný a snadno dezinfikovatelný notebook splňující ty nejvyšší nároky na mobilitu a síťový provoz ve zdravotnických zařízeních. Lékařům a zdravotním sestrám nabídne okamžitý a hlavně mobilní přístup ke zdravotní dokumentaci, umožní lepší vedení záznamů o pacientově zdravotním stavu a podávaných lécích, a tak pomůže výrazně zefektivnit mnohé důležité procesy.

Toughbook H1 používá špičkové baterie Panasonic, které v kombinaci s vysoce úsporným procesorem Atom dokáží uživateli nabídnout až šest hodin nepřetržitého provozu. Takovou kapacitou se nemůže pochlubit žádný jiný přístroj kategorie MCA. Navíc u modelu H1 je baterie možné za provozu vyměňovat, což umožňuje prakticky nepřetržitý provoz.

Panasonic na vývoji nového modelu úzce spolupracoval se svými klienty z oblasti lékařství
a výsledkem je přístroj, který „navrhli lékaři pro lékaře“. Počítač je lehký (zhruba 1,5 kg)
a díky vynikajícímu ergonomickému designu se skvěle používá. Dalšími výhodami oproti ostatním přístrojům kategorie MCA jsou integrované poutko (to usnadňuje ovládání počítače, pokud není kde ho položit) a velice šikovně umístěná čtečka čárových kódů.

Toughbook CF-H1 byl navržen tak, aby bylo možné jej snadno čistit a dezinfikovat, a tak snižovat riziko přenosu chorob z pacienta na pacienta. Jde vůbec o první počítač kategorie MCA, který nemá ventilátor. Právě absence ventilátoru výrazně snižuje riziko přenosu choroboplodných zárodků. CF-H1 nemá ani žádné otvory. Například klávesy jsou zapuštěné do desky a překryty omyvatelnou fólií. Stejně tak jsou skryty i všechny porty. Pro šasi přístroje byl vyvinut speciální materiál, který je odolný vůči čištění dezinfekčními a čistícími prostředky obsahujícími alkohol. Počítač je dokonce vybaven speciálním softwarem, který lze nastavit tak, aby uživatele upomínal na nutnost dezinfekce v pravidelných intervalech
a každé čištění automaticky zaznamenával.

Odolný model CF-H1 dokáže přestát pád z výšky až 90 cm (zhruba výška nemocničního lůžka) bez přerušení funkčnosti. Počítač je dále možné používat v prostředích vyznačujících se silnými vibracemi, vlhkostí, ve vysoké nadmořské výšce, při extrémních teplotách a je také odolný proti teplotním šokům. Model vyhovuje směrnici IP54 z hlediska odolnosti vůči vodě a prachu.

Toughbook H1 MCA může výrazně přispět k omezení administrativních chyb při předpisu léků a zároveň umožní lékařům poskytovat svým pacientům rychlejší, komplexnější
a účinnější péči. Model je vybaven integrovanou čtečkou RFID, digitálním fotoaparátem
o rozlišení 2 megapixely s automatickým zaostřováním, dvěma LED diodami k nasvícení, čtečkou čárových kódů, čtečkou bezkontaktních karet a snímačem otisků prstů. Nový Toughbook H1 MCA je bezpečnou a intuitivní platformou umožňující výdej léků podle čárového kódu („barcode medication administration“ BCMA) a nabízející snadné vkládání
a prohlížení elektronické zdravotní dokumentace.

CF-H1 také nabízí široké spektrum bezdrátové konektivity, které jistě uspokojí i ty nejvyšší nároky. Je tu Wi-Fi standardu 802.11a/b/g a draf-n, dále Bluetooth 2.0. Přístroj lze vybavit technologií Gobi vyvíjenou společností Qualcomm, která dokáže nabídnout mobilní datové spojení až rychlostí 7,2 Mbp a umožňuje velice snadnou instalaci. CF-H1 je rovněž možné dovybavit technologií GPS.
Nový Toughbook H1 výrazně posouvá výkonnostní a funkční standardy v kategorii MCA tím, že nabízí až šest hodin provozu baterie, dodává se s dvojicí baterií, které lze snadno a rychle vyměnit, je osazen displejem výborně čitelným i za denního světla a umožňuje snadnou údržbu při případném znečištění.

Specifikace nového Toughbooku H1
• Windows Vista Business, servisní balíček 1, nebo Windows XP Tablet PC
• Procesor Intel Atom (1,86GHz) Z540 s 533 MHz FSB, 512 KB L2 cache
• 1GB RAM ve standardní konfiguraci
• 80 GB pevný disk, vyjímatelný, odolný proti nárazu
• 10,4palcový XGA displej, dotykový, snadno čitelný v denním světle, rozlišení 1024 x 768
• Antireflexní úprava skla
• Integrovaný 2Mpx fotoaparát s funkcí automatického zaostřování
• Čtečka otisků prstů
• Bezkontaktní čtečka smart card
• Čtečka RFID
• Plně odolný
o kompatibilní s IP54
o odolný proti pádu z výšky 90cm
o šasi rezistentní vůči dezinfekčním roztokům obsahujícím alkohol
o nepropustné provedení
o odolný vůči dešti, polití, prachu, vibracím
• Intel WiFi Link 5100 802.11a/b/g/draf-n
• Bluetooth v2.0 + EDR
• Integrovaný konektor pro dokovací stanici
• Integrované možnosti
o Možnost objednat integrované Gobi HSPA 7,2Mbps 3G
o GPS přijímač
o 2D čtečku čárových kódů
• Kapacita baterie: 6 hodin
• Možnost výměny baterie za provozu
• Váha zhruba 1,5 kg (s bateriemi)
• Rozměry: 264 x 268 y 34 – 58mm

Na trhu k dispozici od prosince 2008.
Koncová doporučená cena: od 47 000,- Czk

Další detaily o řadě Panasonic Toughbook lze nalézt na adrese http://www.toughbook.cz


| Diskuse | Tiskové zprávy