Digitální fotoaparát Panasonic LUMIX DMC-LS85

16. 1. 2009 19:17    Rubrika: Tiskové zprávy

Rodinný Panasonic LUMIX DMC-LS85 napájený tužkovými bateriemi se 4x optickým zoomem od ohniska 33mm a objektivem s optickým stabilizátorem obrazu MEGA O.I.S.

Digitální fotoaparát Panasonic LUMIX DMC-LS85

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nejsnadnější pořízení kvalitních snímků díky kombinaci iA (Inteligentní Auto) režim a opticky stabilizovaného objektivu

LUMIX DMC-LS85 je ideální fotoaparát pro celou rodinu a pro každou příležitost. Díky funkcím jako je optický stabilizátor a Inteligentní Auto režim, který sám zvolí nejvhodnější nastavení podle daných podmínek, zvládnou ostré a povedené snímky i vaše děti. Kvalitní LCD displej, přehledné ovládací ikony a velká písmena usnadní fotografování seniorům i dětem: dědeček přečte displej i bez brýlí a děti se budou orientovat podle obrázků. Na cestách jistě oceníte napájení běžnými tužkovými bateriemi, díky kterému nebudete závislí na elektrických zásuvkách. Fotoaparát umožňuje i nahrávání velmi kvalitních videoklipů, a to jak ve standardním, tak i širokoúhlém formátu. Nová funkce Mé dítě automaticky ke každému snímku vašeho potomka (nebo třeba domácího mazlíčka) přiřadí jeho věk v době focení.

A o to, abyste se v té záplavě skvělých nových fotografií neztratili, se postará snadno ovladatelný přibalený software.

Společnost Panasonic představuje nový rodinný Lumix fotoaparát DMC-LS85 napájený tužkovými bateriemi. Fotografování s tímto následníkem oblíbeného modelu LS80 je díky iA (Inteligentní Auto) režimu snadné jako nikdy předtím. Od ostatních fotoaparátů napájených tužkovými bateriemi se DMC-LS85 odlišuje výkonným čtyřnásobným optickým zoomem podpořeným legendární technologií optické stabilizace MEGA O.I.S. a mírně širokoúhlým objektivem LUMIX DC VARIO F2,8 (odpovídá rozsahu 33 - 132 mm na 35mm fotoaparátu).

iA (Inteligentní Auto) režim, který přináší řadu funkcí usnadňujících focení, je u modelu LS85 novinkou. Tento režim obsahuje čtyři nejdůležitější funkce: optický stabilizátor obrazu MEGA O.I.S., Inteligentní ISO, Inteligentní detekce scény a Detekce tváří. Unikátní MEGA O.I.S. potlačuje chvění rukou a inteligentní ISO zabraňuje rozmazání snímku pohybem. Díky funkci Inteligentní detekce scény si fotoaparát sám zvolí správný scénický režim z nejčastěji používaných, jako jsou Portrét, Krajina, Makro, Noční portrét a Noční krajina. Funkce Detekce tváří najde v záběru lidské tváře, automaticky na ně zaostří a zvolí správnou expozici. Díky funkci Quick AF zaostřuje fotoaparát okamžitě po zapnutí, takže ani nemusíte namačkávat spoušť. To je dobrá zpráva pro každého, kdo někdy propásl skvělý záběr kvůli pomalému ostření – Panasonic LUMIX DMC-LS85 vám teď dává náskok. Do iA režimu přepnete přístroj pouhým stisknutím tlačítka na horní straně fotoaparátu a všechny výhody tohoto režimu vám budou okamžitě k dispozici. Pak už můžete jen fotit bez starostí, zda ubývá světla či přibývá rychlosti. S každou změnou podmínek se přístroj vypořádá sám. Na vás je pouze fotit a užívat si skvělého pocitu ze skvostných a ostrých snímků, zachycujících všechny ty krásné a prchavé okamžiky, které vám dosud proplouvaly mezi prsty.

Model DMC-LS85 je vybaven 2,5palcovým displejem s vysokým rozlišením 230.000 bodů, který detekuje světelné podmínky a automaticky upravuje jas na jednu z 11ti úrovní. Výsledkem je jasný obraz v každých světelných podmínkách. Prohlížení obrázků je doprovázeno hudbou, která odpovídá náladě snímků. Díky nově vestavěnému reproduktoru můžete tedy potěšit oči i uši a díky novému mikrofonu můžete zaznamenávat video i se zvukem.

DMC-LS85 má elegantní vzhled, příjemně sedí v ruce a snadno se ovládá. To z něj činí ideální fotoaparát především pro začátečníky a pro ty, kteří nechtějí ztrácet čas nastavováním přístroje. Model DMC-LS85 bude k dispozici ve stříbrné, černé a růžové barevné variantě.*
*Dostupnost modelů a barevných variant je závislá na regionu.

1. Skvělé obrázky už nejsou pouze doménou profesionálů – Inteligentní Auto režim
Jedním z ideálů, který se Panasonic snaží neustále naplňovat je, že i začátečník by měl být schopen dosáhnout skvělých snímků – kdykoliv a kdekoliv. Díky Inteligentnímu Auto režimu (iA), který značně zvyšuje množství povedených záběrů, se k tomuto ideálu zase o kousek přiblížil. Dalšími pomocníky na cestě k jasným a nerozmazaným obrázkům jsou optický stabilizátor obrazu MEGA O.I.S., který vyrovnává chvění rukou při ostření a Inteligentní kontrola ISO, která minimalizuje rozmazání pohybujících se objektů.
Kromě technologií pro minimalizaci rozmazání obrazu je fotoaparát vybaven režimem Detekce tváří. Díky němu přístroj automaticky v záběru identifikuje lidské tváře, zaostří na ně a automaticky nastaví správnou expozici. Současně je schopen identifikovat až 15 obličejů. Inteligentní detekce scén sama rozhodne, který scénický režim je pro daný snímek nejvhodnější – volit bude z nejčastěji používaných, jako jsou Portrét, Krajina, Makro, Noční krajina a Noční portrét. Automatická kompenzace zadního osvětlení se sama aktivuje, jakmile fotoaparát detekuje světlo za fotografovaným objektem. Díky funkci Quick AF budete mít zaostřeno automaticky, bez nutnosti namačkávat spoušť, takže se zkracuje čas nutný k zaostření.
Nově na horní straně fotoaparátu přibylo samostatné tlačítko pro přepnutí do iA režimu. V iA režimu převezme většinu rozhodnutí o nastavení chytrá automatika, takže můžete fotit
a nestarat se o nic jiného. Díky iA získáte ty nejlepší možné fotografie bez ztrát způsobených například špatně zvoleným režimem.

2. Špičkový výkon díky kvalitním materiálům a procesoru LSI Venus Engine IV
V modelu DMC-LS85 se spojuje vynikající Lumix DC Vario objektiv se 4x optickým zoomem (33-132mm*) s rozlišením 8,1 Mpx v elegantním těle. Objektiv, který je složený ze šesti prvků v pěti skupinách, obsahuje tři asférické čočky a přináší vynikající kvalitu i v kompaktním těle. Pokud zvolíte rozlišení 3 megapixely, získáte díky funkcí Extra Optical Zoom další zvětšení. Takto je možné dosáhnout až 6.4 násobného přiblížení (211mm*). Při použití této funkce je použita pouze střední část snímače. Použitý procesor Venus Engine IV je vybaven pokročilými funkcemi, díky kterým dokáže vytvořit obraz vysoké kvality
a dosahuje vysokých rychlostí při jeho zpracování.
Fotoaparát reaguje velice rychle – prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je pouhých 0,007 sekund. Díky tomu je snadnější zachytit náhlé děje a vytvořit skvělé momentky. Při sériovém snímání dokáže fotoaparát zachytit až 3 snímky za sekundu v maximálním rozlišení.** V režimu vysokorychlostního sériového snímání zvládne neuvěřitelných 4,5 snímku za vteřinu. Počet snímků při sériovém snímání je neomezený,**** takže můžete držet spoušť, dokud se nezaplní paměťová karta. Venus Engine IV také podporuje režim vysoké citlivosti, který umožňuje pracovat až s ISO 6400. Při této citlivosti je možné fotografovat v téměř úplné tmě bez blesku.***

*Přepočet na 35mm.
**Max. 7 obrázků ve standardním/ 4 obrázky v jemném/vysokém rozlišení.
*** při rozlišení 3 megapixely (4:3), 2.5 megapixelů (3:2), 2 megapixely (16:9).
****Rychlost sériového snímání se liší podle paměťové karty, velikosti a kompresi souboru. Počet snímků závisí na velikosti paměťové karty, kapacitě baterií, velikosti a kompresi souboru.

3. Velký inteligentní displej s úhlopříčkou 6,4 cm a rozlišením 230.000 bodů pro snazší focení, nastavitelná velikost písma
Model DMC-LS85 je vybaven velkým, dobře čitelným displejem s vysokým rozlišením 230.000 bodů, který oceníte při focení i prohlížení fotografií. Inteligentní LCD detekuje úroveň okolního světla a při focení v jasném slunečním světle automaticky zvýší jas displeje až o 40 %. Jas displeje je nastavitelný ve 11ti krocích a díky přesnému zhodnocení okolního světla je vždy výborně čitelný bez zvýšených nároků na energii. Displej má speciální režim, který zajišťuje jeho čitelnost i pokud držíte fotoaparát vysoko nad hlavou, třeba při focení v davu.
Díky možnosti nastavit velikost písma se v nabídkách může snadno orientovat každý
a výchozí nastavení písma na „Velké“ ocení nejen senioři.

4. Více radosti z fotografování
Fotoaparát Lumix nabízí celou řadu dalších možností, které zvýší vaši radost z fotografování.
Model DMC-LS85 může promítnout vyfocené snímky i za doprovodu hudby. Stačí vybrat obrázky a zvolit náladu/styl, které nejlépe odpovídají jejich obsahu – natural, slow, urban či swing – a výsledkem je emotivní prezentace s přechodovými efekty, kterou již nemusíte dále upravovat. Kvalitní displej potěší oči a nově přidaný reproduktor zase uši diváků.
Všechny fotoaparáty Lumix mohou pořizovat snímky přímo ve vysokém rozlišení 1920x1080 pixelů, které je vhodné pro prohlížení na moderních širokoúhlých (16:9) Full HD TV. Panasonic se již dlouho zaměřuje na to, aby z fotografování učinil příjemnou zábavu. Proto je velice snadné prohlížet fotografie přímo na televizorech Panasonic Viera TV pomocí SD slotu umístěného přímo v televizoru
Ani video nový DMC-LS85 neminulo. Zaznamenávat můžete 16:9 širokoúhle WVGA (848 x 480) s frekvencí 30 snímků za vteřinu a samozřejmě také 4:3 VGA (640 x 480).

5. Další vlastnosti
Nový DMC-LS85 je vybaven řadou dalších funkcí, které usnadňují fotografování a zvyšují pohodlí uživatelů.
Byla výrazně zvýšena rychlost startu přístroje – fotit můžete již 1,8 sekund po zapnutí (zrychlení až o 40 %). Počet ostřících bodů byl zvýšen z 5 na 9, takže se zlepšila přesnost automatického ostření. Interní paměť byla také zdvojnásobena až na současných zhruba 50 MB, které poslouží jako záchrana, když naplníte SDHC/SD paměťovou kartu. Byla prodloužena i výdrž na jednu sadu baterií. Díky nízké spotřebě procesoru Venus Engine IV dvě AA baterie vydrží na více než 270 fotografií (CIPA).
Pro snazší ovládání byla zvětšena ovládací a kurzorová tlačítka na zadní straně fotoaparátu. Zvláštní volba pouze u modelu LS85 umožňuje nastavit zjednodušené menu, takže vás nebudou obtěžovat a zdržovat položky v nabídce, které nepoužíváte

O Software PHOTOfunSTUDIO 3.0
Součástí balení je nejnovější verze skvělého software PHOTOfunSTUDIO 3.0. Program je určen ke snadným úpravám a organizaci fotografií. Nová a velmi zajímavá je funkce Rozpoznávání tváří, která identifikuje a následně roztřídí fotografie podle obličejů. Obvykle, když hledáte snímek určité osoby, musíte procházet stovky obrázku, jeden po druhém. Ale PHOTOfunSTUDIO 3.0 to udělá za vás bez ohledu na to, jakým fotoaparátem byly pořízeny a to i v případě, kdy přidáváte nové snímky. Software také vytváří velice poutavé prezentace a ukládá videa (MOV nebo MPEG2) přímo na YouTube.


| Diskuse | Tiskové zprávy