Nokia představila tři nové mobilní telefony

30. 1. 2009 08:35    Rubrika: Tiskové zprávy

Novinky z nejúspěšnější řady mobilních telefonů

Nokia představila tři nové mobilní telefony

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost Nokia dnes představila tři nové mobilní telefony, modely Nokia 6700 classic, Nokia 6303 classic a Nokia 2700 classic, které staví na zavedeném receptu, jenž učinil ze společnosti Nokia světovou jedničkou v oboru. Nové trio kombinuje funkčnost a nároky uživatelů, které jsou v dnešní hektické době nezbytné. Jejich dalším plusem je design a prémiové materiály, díky kterým telefony vypadají nejen krásně, ale jsou také kvalitně zpracovány a zároveň patří k cenově nejvýhodnějším nabídkám na trhu.

V čele této nové řady stojí Nokia 6700 classic, která je nástupcem jednoho z nejúspěšnějších modelů značky Nokia, modelu 6300. “Jakmile se Nokia 6300 začala v roce 2006 prodávat, nasadila vysokou laťku v oblasti designu a použitých materiálů. Následně tento model dosáhl ve své kategorii telefonů střední třídy všech prodejních rekordů. Nokia 6700 classic nastavuje laťku ještě výš, jelikož je to telefon klasické konstrukce s krásným štíhlým designem a dokonale vyváženou praktičností,” řekl Soren Petersen, Senior Vice President společnosti Nokia. “Novinka těží ze stejného DNA jako předchozí model a věříme, že to bude jeden z nejprodávanějších přístrojů v letošním roce”, dodává Peterson.

Nokia 6700 classic představuje kombinaci hladkého povrchu, kvalitních materiálů a precizně zpracovaných dílů, včetně celokovové klávesnice, která jen dokresluje jedinečné zpracování. Nokia 6700 prošla oproti svému předchůdci inovacemi a zlepšeními ve všech oblastech. Přichází tak s 5megapixelovým fotoaparátem, A-GPS navigací s podklady Nokia Mapy a s vysokorychlostním připojením k internetu s možností sdílení obrázků a videí, které je nyní rychlejší a jednodušší než kdy jindy. S odhadovanou maloobchodní cenou 235 eur bez daní a dotací je Nokia 6700 classic přesně adresována majitelům původního modelu Nokia 6300.

Nokia 6303 classic, jejíž odhadovaná maloobchodní cena se bude pohybovat okolo 135 eur bez daní a dotací, je ideální volbou pro uživatele, kterým plně vyhovují funkce stávajícího modelu Nokia 6300. Ve výbavě nechybí 3,2megapixelový fotoaparát, displej s úhlopříčkou 2,2 palce ani předehrané Nokia Mapy. Nokia 6303 classic tak spojuje bohatou nabídku funkcí s výbornou výdrží baterie. Navíc lze k telefonu připojit jakékoliv hudební příslušenství pomocí standardního 3,5 mm audio konektoru a rázem máte plnohodnotný hudební přehrávač, do kterého si můžete nahrát tisíce oblíbených skladeb.

Třetí a poslední představenou novinkou je klasicky konstruovaná Nokia 2700 classic, jejíž odhadovaná cena je 65 eur bez daní daní a dotací. Jde o jeden z nejlevnějších telefonů Nokia, který však nepostrádá ty nejdůležitější funkce. Nabízí paměť o velikosti až 2 GB pomocí paměťové karty, telefon má také integrovaný digitální hudební přehrávač a 2megapixelový fotoaparát, čímž je novinka plně vybavena pro fotografování a přehrávání hudby. “Díky těmto funkcím mohou lidé ukládat, zpřístupňovat a sdílet stovky souborů pomocí Nokia on-line služby Share on Ovi nebo na mnoha jiných webových portálech. Bohatá výbava a jednoduché uživatelské rozhraní znamená, že v mnoha případech Nokia 2700 classic poskytne svému majiteli první internetové zkušenosti,” dodal Petersen. Všechny tři nové mobilní telefony se začnou prodávat v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku.

Tiskové materiály a fotografie můžete najít na následující adrese: www.nokia.com/press/


| Diskuse | Tiskové zprávy