T-Mobile - modernizace GSM sítě

9. 2. 2009 20:14    Rubrika: Tiskové zprávy

- V první fázi zmodernizováno 122 základnových stanic

T-Mobile - modernizace GSM sítě

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním zněníÚspěšné zahájení má za sebou modernizace GSM sítě T-Mobile. Instalace nových zařízení odstartovala nejprve ve vybraných oblastech na Plzeňsku a nyní pokračuje v Brně. Dosud bylo vyměněno 122 základnových stanic (BTS) a 3 řídící stanice (BSC). Do roku 2010 vybaví T-Mobile všech 4500 BTS a 150 BSC technologií od společnosti Huawei.

„S průběhem modernizace, která odstartovala ve třetím lednovém týdnu, jsme spokojeni. Technologie se v plném zatížení osvědčila, a i samotné výměny probíhají velmi rychle,“ uvádí Heinz Schmid, technologický ředitel T-Mobile, a dodává: „Pozoruhodný rekord v tomto ohledu drží jeden z vysílačů v Brně, kde společný tým techniků T-Mobile a dodavatele zvládl výměnu za pět a čtvrt minuty.“

Díky tomuto projektu budou moci využívat všichni zákazníci technologii EDGE v celé sítí T-Mobile. Zároveň by se měla ještě zvýšit celková kvalita poskytovaných služeb – například vyšší úspěšnost navázání a předání hovoru či menší počet přerušených telefonátů. Navíc instalovaná zařízení budou do budoucna podporovat i další nové technologie, jako např. WAMR (vyšší kvalita hlasových služeb) a EDGE2.

Drtivá většina prací, kromě těch výškových, probíhá v nočních hodinách, aby byl dopad na služby pro zákazníky naprosto minimální. Během jedné až dvou nocí je vždy zprovozněna celá oblast zahrnující několik desítek vysílačů a řídící stanici. Od okamžiku zapojení do sítě T-Mobile probíhá zhruba dvoutýdenní testování – sleduje se například rychlost navázání hovoru, úspěšnost předání hovoru mezi vysílači či počet neúspěšných volání.

Každý měsíc by nyní měly být zprovozněny čtyři nové BSC (včetně desítek BTS), od června modernizace „zrychlí“ na osm řídících stanic měsíčně. Dalším regionem, který se může těšit na vylepšenou síť, jsou jižní Čechy. Během roku a půl bude novým zařízeními vybavena kompletně celá síť čítající 4500 základnových a 150 řídících stanic.


| Diskuse | Tiskové zprávy