Multimediální centrum Emgeton Guru 2

12. 2. 2009 08:36    Rubrika: Tiskové zprávy

Univerzální HDD / DVD přehrávač s vestavěnou čtečkou paměťových karet a bohatou sbírkou funkcí

Multimediální centrum Emgeton Guru 2

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Společnost Bell Technology, dodavatel technologicky i designově výjimečné domácí elektroniky Emgeton, uvádí na trh dalšího člena své řady domácích multimediálních center. Po high-endovém přístroji Guru 4 TViX uvedeném v loňském roce nyní přichází na český trh model Guru 2, který obsahuje jen o málo méně funkcí za výrazně nižší cenu.

Kompaktní přístroj představuje opět výraznou inovaci a posun možností domácí zábavy. Je prvním multimediálním centrem s DVD-ROM mechanikou, pevným diskem a čtečkou paměťových karet. Emgeton Guru 2 nabízí kvalitní konstrukci v moderním designu a univerzálním barevném provedení, takže přístroj bez problémů zapadne do každého interiéru.

Čelní straně vévodí přehledný barevný informační displej, obsahující 10 alfanumerických a 5 číselných znaků. Během práce s multimediálním obsahem zobrazuje displej nejdůležitější systémové informace; přístup ke všem informacím, funkcím a nastavením přístroje je pak realizován pomocí administračního rozhraní na připojeném zobrazovacím zařízení – televizní či LCD obrazovce. Kromě displeje je na čelní straně přístroje umístěna ještě štěrbinová DVD-ROM mechanika, čtečka paměťových karet a přijímač infračerveného signálu dálkového ovladače.

Emgeton Guru 2 slouží jako univerzální centrum domácí zábavy – kromě čtečky paměťových karet a DVD-ROM mechaniky nabízí ještě úložiště pro jakákoli data na 3,5" pevném disku až do kapacity 1 500 GB. Obsahuje většinu typů konektorů pro připojení mnoha způsoby, např. USB, DVI, S-Video, LAN či další vestavěná rozhraní. Všechny konektory jsou umístěny v zadní části přístroje, ve spodní části se pak nachází vývod 40mm větráku s možností regulace otáček.

Multimediální centrum Emgeton Guru 2 lze pohodlně ovládat hned dvěma způsoby: buď pomocí sady devíti tlačítek vsazených do horní části zařízení, nebo prostřednictvím dodávaného dálkového ovladače s 34 klávesami (včetně dvou dvoupolohových), jehož přehlednost navíc umocňují barevně odlišená tlačítka. Administrační rozhraní zařízení je kompletně lokalizováno do českého jazyka.

„Univerzální přehrávač Guru 2 představuje špičkové multimediální centrum, které může najít své uplatnění v každé domácnosti,“ řekl Martin Motl, obchodní a marketingový ředitel společnosti Bell Technology. „Bohatá sbírka nejmodernějších funkcí, podpora přehrávání obrovského množství formátů multimediálních souborů a univerzální použití uspokojí i nejnáročnější zákazníky, kteří navíc zaplatí výrazně méně, než v případě konkurenčních přístrojů s podobnou výbavou.“

Emgeton Guru 2 nabízí nekompromisní funkční výbavu. Přehrává audio a video soubory většiny používaných formátů, pracuje s DVD disky, podporuje české titulky, poradí si s obrázky. Vnitřní pozici lze osadit vysokokapacitními pevnými disky s rozhraním S-ATA II (S-ATA I), které lze během několika sekund jednoduše měnit pouhým zacvaknutím bez použití šroubováku. Nechybí podpora Full HD (1080p) zobrazení, mnoha typů výstupů, paměťových karet, rozhraní USB (včetně USB Host) ani síťového protokolu TCP/IP – přístroj tedy umí přehrávat multimediální soubory z počítače, který je připojen do stejné sítě. Aktivovat lze také režim úspory energie a automatické vypnutí.

Multimediální centrum Emgeton Guru 2 je již v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti Bell Technology, doporučená cena přístroje začíná na 5 290 Kč vč. DPH.

Základní technické specifikace:
Rozměry v\xD7š\xD7h [mm]: 180 \xD7 75 \xD7 226
Hmotnost [g]: 1,340 g (bez HDD)
Displej: barevný LCD, 10 alfanumerických znaků, 5 číselných znaků
Napájení: 90~240V, 50/60Hz, 20W
Větrák: 40 mm s možností nastavení otáček
Rozhraní: DVI, Composite, Component, S-Video, Optical, USB 2.0, 2\xD7 USB Host, 10/100 LAN UPNP v1.0
Výstup videa: DVI, Component, S-Video, Composite
Výstup zvuku: digitální / koaxiální, optický, analogový / stereo
Rozšiřující mechaniky: DVD-ROM, čtečka paměťových karet CF I/II, MS, xD, SD, MMC
Pevný disk: formát NTFS, FAT32, kapacita až 750 GB, rozhraní S-ATA II. (S-ATA I.)
Podporované video soubory: - formát souborů: WMV9 (bez DRM, bez WMV9 Pro, bez WMV9 Advanced Profile), WMV HD (bez DRM), IFO, AVI, MPG, VOB, MP4, ASF, TP, TRP
- kodeky: MPEG 1/2/4, DivX 3/4/5, Xvid
- rozlišení: až 1 bodů (full 920 \xD7 1 080 HD 1 080p)
Podporované zvukové soubory: - formát souborů: MP3, WMA (pouze ztrátové), AAC, FLAC, OGG, PCM,
M4A (bez DRM)
- výstup: DTS Pass Through, Down Mixing
Podporované obrázky: JPG
Podporované formáty titulků: - textové titulky: SMI, SUB, SRT, AQT, UTF, LRC
- obrázkové titulky: SUB (s IDX)
Další funkce: nastavení úspory energie, automatické vypnutí
Příslušenství: nabíječka, propojovací kabely pro všechny typy rozhraní (kromě DVI), dálkový ovladač, uživatelský manuál


| Diskuse | Tiskové zprávy