LCD TV Sony BRAVIA

17. 2. 2009 09:27    Rubrika: Tiskové zprávy

a síťovými funkcemi nové generace

LCD TV Sony BRAVIA

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění• Dosud nejvyšší kvalitu Full HD obrazu zajišťuje
BRAVIA ENGINE™ 3 a 100Hz technologie Motionflow
s funkcí redukce rozmazání obrazu
• Řídicí centrum vaší zábavy:
DLNA a USB multimediální přehrávač
• Štíhlejší, minimalistický designový koncept „Draw the Line“
• Nové ekologické funkce snižující spotřebu elektrické energie

Letošní řada stylových LCD televizorů BRAVIA™ od Sony nabízí zajímavé nové možnosti pro přístup k multimediálnímu obsahu, jeho využívání a sdílení. Štíhlé modely ztělesňují nový směr v podobě moderního čistého designového konceptu nazvaného „Draw the Line“.

Nové televizory BRAVIA™ jsou ztělesněním dokonalé kvality obrazu ve Full HD rozlišení. A kombinace široké škály přípojných míst s funkcemi pro přenos multimediálního obsahu z nich činí dokonalé domácí centrum digitálního životního stylu.

Zároveň se jedná o dosud nejekologičtější řadu LCD televizorů od Sony s novými „eko“ funkcemi omezujícími dopad lidské činnosti na životní prostředí, ale nikoli na úkor vysoké obrazové kvality BRAVIA™. Většina letošních modelů BRAVIA™ nese logo „EU Flower“ – ekologickou značku zavedenou Radou Evropy pro certifikaci produktů, které jsou šetrnější k životnímu prostředí a splňují přísná ekologická a funkční kritéria.

Srdce vaší domácí sítě plné zábavy
Nové televizory BRAVIA™ od Sony dnes nabízejí ještě více možností připojení a práce i zábavy s multimediálními soubory.

Technologie DLNA umožňuje „streamovat“ hudbu, digitální fotografie nebo video z notebooku VAIO®, počítače připojeného k síti nebo domácího multimediálního serveru. Můžete dokonce ovládat přehrávací funkce jako pauza, posun vpřed a posun vzad pomocí dálkového ovladače televizoru BRAVIA™. Jde o komfortní způsob, jak prohlížet své digitální fotografie, sledovat filmy stažené z internetu nebo natočené videokamerou a uložené na pevném disku počítače.

Většina nových televizorů BRAVIA™ je vybavena USB multimediálním přehrávačem, který umožňuje domácí využití veškeré přenosné digitální zábavy. Jednoduše připojíte jakékoli multimediální zařízení ke vstupu USB, v XMB™ menu na obrazovce (Xross Media Bar™) zvolíte režim přehrávače („Media Player“) a vyberete soubory, které chcete vidět nebo slyšet. Takto si můžete na obrazovce prohlížet digitální fotografie a MPEG1 videoklipy z digitálního fotoaparátu Cyber-shot™ nebo přes reproduktory televizoru poslouchat hudbu v MP3.

Novinkou je funkce AppliCast™ umožňující přístup k celé řadě zajímavých online služeb, aniž byste museli zapnout počítač. Díky připojení k internetu prostřednictvím síťového (ethernetového) portu dokáže BRAVIA™ zobrazit vaše oblíbené RSS kanály – mezinárodní zprávy, ceny akcií, předpověď počasí, horoskopy, společenské novinky a mnoho dalšího. Rozhraní XMB™ na obrazovce dále nabízí výběr praktických programů (tzv. „widgety“), které je možné zobrazit zároveň s normálním televizním obrazem. Kromě základních předinstalovaných aplikací hodin (Analogue Clock), kalendáře (Calendar) a návodu k použití funkce AppliCast™ („How To Use AppliCast™“) je možné stáhnout z internetu další widgety, např. kalkulačku, budík, světové hodiny nebo online obrazový rámeček.

Vyskoká kvalita Full HD
Samou podstatou letošních modelů BRAVIA™ jsou nejmodernější technologie pro dokonalé zobrazení v rozlišení Full HD – ať už sledujete filmy na Blu-ray disku, hrajete hry, nebo se díváte na svůj oblíbený televizní pořad.

Novinkou roku 2009 je nejnovější generace Sony BRAVIA ENGINE™3, jedinečná technologie pro dokonalé podání HD obrazu, která inteligentně analyzuje a optimalizuje video signál z jakéhokoli zdroje ve vysokém nebo standardním rozlišení. Výsledkem je přirozený obraz s dokonale prokreslenými detaily a vynikajícím kontrastem i barevným podáním. Technologii BRAVIA ENGINE™3 doplňuje Live Colour: přídavná technologie zpracování obrazu, která se stará o vynikající podání živých a přirozených barev.

Sportovní přenosy a rychlé akční scény vypadají na obrazovce lépe než kdy dříve. 100Hz technologie Motionflow vytváří navíc obrazová políčka, vkládá je do signálu a zdvojnásobuje zobrazovací frekvenci, čímž dochází k plynulejšímu zobrazení pohybu. Funkce redukce rozmazání obrazu (Image Blur Reduction) navíc před vložením přídavných políček původní políčka „čistí“, aby výsledný obraz byl ještě ostřejší.

Štíhlá elegance: další krok ve vývoji konceptu „Draw the Line“
Nové modely vycházejí ze střízlivé designové filozofie „Draw the Line“, která byla poprvé představena prostřednictvím loňských modelů BRAVIA™. Nový elegantnější, štíhlejší a minimalističtější vzhled podtrhují jemné detaily, které neodvádějí pozornost od toho hlavního – prvotřídního obrazu.

Rychlý přehled jednotlivých nových řad BRAVIA™
WE5 (40/46-palců): Vychutnejte si dokonalou obrazovou kvalitu v rozlišení HD ekologicky. Pod nezvyklým bílým pláštěm převratné „zelené“ Full HD řady WE5 se ukrývá nová technologie podsvícení mikrolampami HCFL, která snižuje spotřebu energie o více než 50%*. Inteligentní pohybový senzor (Presence Sensor) televizor automaticky vypne, když odejdete z místnosti. Nový přepínač do nulového režimu Standby (Energy Saving Switch) je pohodlnější než vypínání nepoužívaného televizoru a vypojování ze sítě. BRAVIA Engine™3 společně se 100Hz technologií Motionflow s redukcí rozmazání obrazu se starají o plynulejší zobrazení pohybu. Integrovaný MPEG 4 AVC HD tuner** umožňuje sledovat oblíbené pořady vysílané v HD bez nutnosti použít set-top box.

W5500 (32/37/40/46/52-palců): Udělejte krok směrem k úžasnému obrazu v rozlišení Full HD a novým inteligentním funkcím. Řada W5500 v rámci konceptu „Draw the LINE“ nabízí temnou klavírní čerň a elegantní průhledné prvky – design, který výborně zapadne do jakéhokoli interiéru. 100Hz technologie Motionflow 100Hz s redukcí rozmazání obrazu (Image Blur Reduction) zajišťuje ostřejší a plynulejší obraz v rychlých scénách živého vysílání. O dokonalý divácký zážitek se starají integrované technologie BRAVIA ENGINE™3, Live Colour, DLNA, a AppliCast™. Televizory jsou navíc vybaveny i vestavěným MPEG 4 AVC HD tunerem.

V5500 (32/37/40/46/52 palců): Srdce vašeho digitálního světa. Řada V5500 rozvíjí koncept „Draw the Line“ použitím temné klavírní černi s jemným zrcadlovým nádechem. Prvotřídní Full HD kvalita díky technologii Live Colour a novému BRAVIA ENGINE™3, který optimalizuje signál z jakéhokoli zdroje a zajišťuje příjemný a přirozený obraz. Technologie DLNA umožňuje „streamovat“ video, hudbu a fotografie z notebooku VAIO® nebo domácího počítače připojeného k síti. Funkce AppliCast™, letošní novinka řady BRAVIA™, zobrazuje informace z internetu a dalších služeb prostřednictvím užitečných on-screen widgetů. K dispozici je také integrovaný MPEG 4 AVC HD tuner.

S5500 (22/32/37/40 palců): Cenově výhodná brána do světa BRAVIA™. Zajímavá povrchová úprava s kontrastem klavírní černi a strukturovaného matného povrchu. 37palcový a 40palcový model nabízí vynikající divácký zážitek díky Full HD obrazovce. Bohaté možnosti připojení: až 3 HDMI vstupy, USB vstup pro připojení externího zařízení a prohlížení digitálních fotografií a poslech hudby v MP3.

„BRAVIA™ vždycky ztělesňovala supermoderní vzhled a dokonalý obraz v rozlišení HD,“ říká Hiroshi Sakamoto, viceprezident TV Marketing Europe. „Letos Sony přináší úplně nový pohled a pod značkou BRAVIA™ představuje televizory nové generace s širokou škálou přípojných míst a inovativními ekologickými funkcemi, které nabízejí dokonalý divácký zážitek.“

* Oproti obdobnému modelu roku 2008 (např. BRAVIA™ W4500)
** Pro místa s dostupným vysíláním DVB-T/DVB-C
aktivitám v oblasti hudby, zpracování obrazu, her a online činností společnost Sony zaujímá jedinečné postavení jako jedna z vedoucích světových spotřebitelských značek. Ve finančním roce, který skončil 31. března 2008, společnost Sony zaznamenala konsolidovaný roční obrat 55,44 miliardy EUR (8 871 miliard jenů), podle průměrného tržního směnného kurzu v témže období, 160 jenů = 1 EUR. Celosvětově společnost zaměstnává přibližně 180 500 zaměstnanců.

V Evropě společnost Sony ve finančním roce, který skončil 31. března 2008, zaznamenala konsolidovaný roční obrat ve výši 12,73 miliardy EUR (2 328 miliard jenů). Společnost Sony Europe, jejíž ředitelství se nachází v Sony Center na náměstí Potsdamer Platz v Berlíně a jež zodpovídá za evropský obchod s elektronikou, ve stejném finančním období zaznamenala konsolidovaný obrat ve výši 9,55 miliardy EUR.

Více informací o společnosti Sony Europe najdete na www adresách http://www.sony-europe.com
a http://www.sony-europe.com/presscenter


| Diskuse | Tiskové zprávy