Notebook Toshiba Portégé R600 oceněn Greenpeace

19. 2. 2009 19:29    Rubrika: Tiskové zprávy

„Zelené IT“: notebook Toshiba Portégé R600 získal první místo v průzkumu organizace Greenpeace „Green Electronics Survey 2008“

Notebook Toshiba Portégé R600 oceněn Greenpeace

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Greenpeace oceňuje model Toshiba Portégé R600 jako nejlepší ekologický notebook

Greenpeace, nezávislá agitační organizace, která používá nenásilnou a tvůrčí konfrontaci s cílem upozorňovat na globální ekologické problémy, ocenila notebook Toshiba Portégé R600 jako vítěze kategorie notebooků v průzkumu „Green Electronics Survey 2008“ (Průzkum zelené elektroniky 2008). Z průzkumu, který vyhodnocuje „nejzelenější“ elektronické produkty na trhu, vyšla společnost Toshiba s náskokem před jinými výrobci a získala nejvyšší ocenění za to, že při výrobě notebooků nepoužívá nebezpečné látky.

„Jsme velmi hrdi, že úsilí společnosti Toshiba věnované eliminaci nebezpečných látek v našich noteboocích bylo oceněno ze strany nezávislé a široce uznávané ekologické organizace Greenpeace,“ říká Thomas Teckentrup, generální ředitel divize Computer Systems společnosti Toshiba Europe. „Toshiba již dlouhou dobu uplatňuje zásady udržitelného rozvoje a toto ocenění je skvělým důkazem toho, co jsme dokázali.“

Notebook Portégé R600 účinně snižuje dopady na životní prostředí díky eliminaci použití olova, rtuti a některých dalších nebezpečných látek. Ultra přenosný notebook rovněž splňuje nároky pro udělení ENERGY STAR® 4.0 . Displej s podsvícením pomocí LED, nejmodernější úsporné procesory a využití SSD (Solid State Drive) jako média pro ukládání dat rovněž přispívají k tomu, že baterie vydrží déle a celková energetická náročnost je nižší.

Model Portégé R600-10W, dodávaný na český trh, používá místo harddisku pevné úložiště SSD s kapacitou 128 GB. Jedná se o ideální notebook pro profesionály dbající na styl a uživatele, kteří chtějí ultra mobilní počítač bez kompromisů s ohledem na funkční vybavenost. Výdrž provozu na baterii je až úctyhodných osm hodin.

Portégé R600 se dodává s nejnovějším dvoujádrovým procesorem Intel® Centrino® 2 a jeho displej s úhlopříčkou 12,1" (30,7 cm) podsvícený pomocí LED zaručuje výbornou čitelnost v interiéru i exteriéru. Dále se vyznačuje vestavěným datovým modulem pro mobilní širokopásmovou komunikaci, jenž umožňuje datové přenosy s rychlostí až 7,2 Mbps, WLAN a rozhraním Bluetooth 2.1 + EDR. Portégé R600 je navíc vybaven klávesnicí odolnou proti polití, má nárazuvzdornou konstrukci a čtečku otisků prstů.

Na výsledky průzkumu Green Electronics Survey organizace Greenpeace se můžete podívat na adrese:
http://www.greenpeace.org/international/press/reports/green-electronics-survey-2


| Diskuse | Tiskové zprávy