Projektor Hitachi CP-X809

10. 3. 2009 10:15    Rubrika: Tiskové zprávy

Výkonný LCD projektor Hitachi CP-X809 s nízkými nároky na údržbu otevírá nové možnosti použití

Projektor Hitachi CP-X809

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nový projektor Hitachi dramaticky prodlužuje intervaly pro údržbu a současně poskytuje výjimečně vysoký jas 5000 lumenů

Společnost Hitachi Digital Media Group dnes oznámila uvedení projektoru CP-X809 určeného pro pevné instalace ve středních a velkých prostorech, jako jsou konferenční místnosti a přednáškové sály, a současně i pro nové oblasti využití jako digitální informační obrazovky a veřejné tabule. Nový model si zachovává výjimečné výkonnostní parametry svého sourozence CP-X807, ale navíc dramaticky snižuje cenu celkového vlastnictví díky eliminaci nákladných cyklů údržby v důsledku použití komponent s extrémně dlouhou dobou životnosti. Projektor CP-X809 se vyznačuje novým hybridním filtrem, který za normálních podmínek vydrží až 4000 hodin provozu, což se shoduje s dobou životnosti lampy, která je rovněž 4000 hodin, a umožňuje tak dosáhnout ohromných úspor nákladů na údržbu během celé doby životnosti projektoru.

„Uvedení projektoru CP-X809 demonstruje, že Hitachi pokračuje v neustálých inovacích s cílem naplnit požadavky zákazníků na výkon a nízkou cenu vlastnictví, které se spojují v provedení, které je snadné používat a současně má vysoce kvalitní specifikace. U modelu CP-X809 si můžete postupně odškrtat všechny jednotlivé požadavky, které na projektor můžete klást – od bohatých možností síťového propojení a výbavy pro nejrůznější druhy připojení, které odolají i budoucím nárokům, až po součásti s dlouhou životností, což znamená, že projektor je schopen bezúdržbového provozu nejméně po dobu 4000 hodin,“ říká Axel Kutschke, hlavní manager divize prezentačních produktů společnosti Hitachi Digital Media Group. „Tyto prodloužené intervaly údržby otevírají možnosti celé řady nových způsobů použití, včetně veřejných tabulí a digitálních informačních obrazovek, které byly dosud nereálné kvůli nákladům na údržbu.“

Nový hybridní filtr vzduchu snižuje provozní náklady, protože poskytuje nejméně 4000 hodin provozu v normálních provozních podmínkách, což ve spojení s dlouhou dobou životnosti lampy a LCD panelu nabízí takový interval pro údržbu, že na ní můžete po osazení projektoru prakticky zapomenout (styl „fit-and-forget“). Výkonný software pro správu projektorů přes síť, jenž uživatelům pomáhá při jejich ovládání, diagnostice, monitorování a řízení, dokáže současně zasílat upozornění v podobě e-mailových zpráv s varováním, že nastal čas pro plánovanou údržbu – to je obzvláště důležité, když intervaly pro její provedení jsou tak dlouhé.
Jas 5000 lumenů projektoru CP-X809 znamená, že uživatelé mají široké pole možností promítat velký, ale přitom velmi jasný obraz v jakémkoli prostředí. Vysoce kvalitní obraz s rozlišením XGA má kontrastní poměr 1000:1 a vytváří jej 3LCD panel s úhlopříčkou 0,8" (2 cm) a prodlouženou dobou životnosti na 10000 hodin v normálních provozních podmínkách. Funkce nastavení aktivní iris clony upravuje obraz automaticky tak, aby bylo vždy dosaženo co nejlepšího kontrastu obrazu a hloubky perspektivy i u tmavých scén. Režim promítání za denního světla rovněž zajišťuje živý obraz i v běžném osvětlení.
Společnost Hitachi – jako vždy – zaručuje, že široké možnosti použití a zabezpečení jsou na předních místech seznamu priorit, které má projektor CP-X809 nabízet. Počínaje novým dálkovým ovladačem, který je ještě snadnější používat, a konče oblíbenými funkcemi, jako jsou vlastní pojmenovávání vstupů a předvolby rozlišení. Nové šablony umožňují promítat na černé a bílé tabule linky usnadňující psaní. Nový model je navíc vybaven všemi možnostmi zabezpečení, díky nimž se projektory Hitachi řadí mezi nejlépe zabezpečené na trhu – patří mezi ně ocelový bezpečnostní třmen, zámek Kensington, detektor změny polohy, ochrana pomocí PIN kódů a upozornění při odpojení od sítě.
Přestože je projektor CP-X809 vybaven síťovým připojením pomocí konektoru RJ-45 a možností síťových prezentací, je rovněž k dispozici s volitelným doplňkem pro bezdrátové připojení k síti, které nabídne další možnosti: například možnost provádět bezdrátové prezentace. Přístup k projektoru v síti je nyní ještě snadnější díky nové funkci, která umožňuje rychlou a bezpečnou výměnu a ověření přístupových hesel.
Možnosti instalace jsou všestranné díky vysoce kvalitním rozhraním HDMI a BNC, která zaručují bezproblémové použití i v budoucnu. K dispozici jsou současně i kompozitní, složkový, RGB, S video a USB vstup spolu se slotem pro paměťové karty SD, který umožňuje využít další funkce – například možnost předvádět prezentace bez použití PC. Jednoduchý mechanismus pro manuální posun objektivu zajišťuje rychlou a bezproblémovou instalaci ve všech situacích a přitom snižuje celkovou hmotnost a pomáhá dosáhnout ještě větší spolehlivosti. A konečně – projektor lze uplatnit v prostorech jakékoli velikosti díky možnosti použít některý z řady čtyř volitelných objektivů – od dlouhé až po ultra krátkou projekční vzdálenost – které zvládnou projekční vzdálenosti od 1,6 metru až po 15,1 metru.
Dostupnost
Projektor Hitachi CP-X809 bude v Evropě k dostání během února 2009.

LCD PROJEKTOR HITACHI CP-X809
HLAVNÍ FUNKCE A PŘEDNOSTI
PŘEHLED VLASTNOSTÍ

Nízké nároky na údržbu: Komponenty s dlouhou životností a konstrukční vlastnosti vycházející ze zdravého rozumu umožňují dosáhnout dlouhých intervalů pravidelné údržby.
- Životnost filtru a lampy 4000 hodin.
- Životnost LCD panelu 10000 hodin.
- Dvířka lampy jsou umístěna v horní části projektoru.
- Filtr vzduchu je přístupný z boku a umožňuje snadnou výměnu v jakémkoli uspořádání místa instalace.
Hybridní filtr vzduchu: Hybridní filtr nabízí extrémně dlouhou životnost a současně umožňuje spolehlivý a vysoký výkon projektoru.
Propojení v síti: Pomocí kabelu nebo bezdrátově jako volitelné příslušenství. Nová funkce pro rychlé vytvoření propojení umožňuje rychlý, snadný a bezpečný přístup na síť. Software pro snadné propojení v síti používá webové rozhraní a umožňuje uživatelům projektor ovládat, kontrolovat a monitorovat. E-mailem zasílaná upozornění poskytují možnost proaktivního plánování pravidelné údržby. Prezentace bez nutnosti používat PC s možností bezdrátového přenosu.
Možnosti instalace: Jednoduchý a účinný mechanismus posunu objektivu. K dispozici jsou čtyři volitelné, snadno výměnné objektivy s bajonetovým upínáním, které zvládnou široký rozsah požadavků zákazníků. Širokoúhlý pevný, s krátkou, dlouhou a ultra krátkou projekční vzdáleností umožňují promítat obraz ze vzdálenosti od 1,6 metru až po 15,1 metru.
Jas: 5000 ANSI lumenů v normálním režimu pomocí 3LCD panelu s úhlopříčkou 0,8" (2 cm).
Kontrast: Kontrastní poměr je 1000:1 a díky funkci aktivního nastavení iris se automaticky upravuje podle aktuální scény a poskytuje tak vynikající kvalitu obrazu, jenž plně uspokojí multimediální potřeby nejmodernějších prezentací a videoklipů.
Audio reproduktory: 4 W x 4 reproduktory.
Hlučnost: 29 dB v tichém režimu – nejtišší v dané třídě.
Možnosti nastavení: Manuální korekce lichoběžníkového zkreslení (keystone). Manuální posun objektivu.
Možnosti připojení: Vstupy HDMI x1, BNC x1, RGB x2, složkový x1, kompozitní x1, S video, USB a RJ-45 LAN
Rozměry: 420 mm (Š) x 330 mm (V) x 150 mm (H)
Hmotnost: 7,7 kg


| Diskuse | Tiskové zprávy