Apple představuje nový iPod shuffle

12. 3. 2009 19:08    Rubrika: Tiskové zprávy

Apple představuje nový iPod shuffle

Apple představuje nový iPod shuffle

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nejmenší hudební přehrávač na světě s vámi mluví

Společnost Apple představuje nejmenší hudební přehrávač na světě – nový iPod shuffle. Je menší než běžná tužková baterie AA. Nový iPod shuffle je zároveň prvním přehrávačem na světě, který na vás díky integraci funkce VoiceOver mluví. Pokud budete chtít, bude na vás hovořit dokonce česky. Nový iPod shuffle je o polovinu menší než jeho předchůdce, podporuje playlisty a jeho ovládání je nyní opět snažší. iPod shuffle má nyní nový design s vestavěným klipsem pro velmi snadné připnutí k jakémukoli oblečení. Dodáván je ve dvou barvách – stříbrné a černé.

Nová generace iPod shuffle, která navazuje na tradici malých bezdisplejových přehrávačů, je nyní vybavena 4GB paměti, což umožňuje uložit do něj až 1000 skladeb*.

Představte si přehrávač, který s vámi mluví a čte vám do sluchátek názvy skladeb, autorů a playlistů. Nový iPod shuffle přináší revoluční způsob poslechu hudby díky hlasové komunikaci s posluchačem. iPod shuffle je založen na populární „shuffle“ funkci, která náhodně přehrává posluchači skladby jednotlivých nadefinovaných playlistů.

Díky miniaturnímu ovladači, který je integrován do sluchátkového kabelu, mohou uživatelé snadno ovládat veškeré funkce, včetně změny hlasitosti, výběru playlistu či zastavení přehrávání. Ovladač umožňuje řídit přehrávač, ať je pomocí klipu připnut na tričko, batoh nebo je prostě uložen v kapse. Na kabelu jsou nyní tři tlačítka pro ovládání. Funkce VoiceOver podporuje 14 jazyků včetně českého a umožňuje rychlé a pohodlné procházení playlistů v přehrávači. Při stlačení prostředního tlačítka ovladače přečte přehrávač název aktuálně přehrávané skladby a při delším stisku čte názvy jednotlivých playlistů. Ty si uživatelé mohou stejně jako u jiných iPodů snadno vytvářet v programu iTunes. Playlisty umožňují přizpůsobit hudbu na různé denní aktivity, jako běhání, cvičení, jízdu v dopravním prostředku či další prostředí.

Cena a dostupnost
Třetí generace přehrávačů iPod shuffle bude dostupná během několika týdnů v prodejnách Apple Authorised Reseller a Apple Premium Reseller. Seznam prodejců najdete na http://www.apple.cz/cze/footer/buy/.

Odhaduje se, že koncová cena bude pro ČR 2 650 Kč včetně DPH. iPod shuffle je dodáván včetně sluchátek s miniaturním ovladačem a USB kabelem. iPod Shuffle vyžaduje Mac OS X 10.4.11 a vyšší nebo Windows XP s SP2 a vyšší, iTunes 8.1 a USB2.0 port.

*Kapacita skladeb je počítána pro čtyřminutové skladby uložené s datovým tokem 128 Kbps ve formátu AAC. Při použití skladeb s datovým tokem 256 Kbps je kapacita přehrávače až 500 skladeb.


| Diskuse | Tiskové zprávy