Receivery Sony

26. 3. 2009 08:42    Rubrika: Tiskové zprávy

• Nová DH řada: tři plně aktualizované modely nahradí řadu DG

Receivery Sony

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

STR-DA6400ES – první model fungující v síti Network Server Model
Model STR-DA6400ES s certifikací DLNA přináší další možnosti, jak si v pohodlí obývacího pokoje vychutnat zábavu v té nejvyšší zvukové kvalitě. Kompatibilita se standardem DLNA (Digital Living Network Alliance) umožňuje přenos a reprodukci hudby, digitálních fotografií i video záznamů uložených v připojeném osobním počítači nebo na serveru. Kromě toho má STR-DA6400ES coby server tu výhodu, že hudbu z analogových zdrojů, jako jsou vinylové desky, CD nebo kazety, umí převést do digitální podoby a v ní je pak odeslat na klientská zařízení. Takto dokáže velice efektivně překlenout rozdíl mezi analogovým obsahem a digitálními zařízeními.

STR-DA6400ES má rovněž přímý přístup k internetové rozhlasové službě SHOUTcast®, takže ještě rozšíří vaše domácí hudební možnosti, aniž byste museli zapínat počítač. Všechny audio signály včetně internetového rádia lze distribuovat simultánně až do třech místností a video lze odesílat do druhé zóny. Z té je lze ovládat přes grafické uživatelské rozhraní GUI (Graphical User Interface).

7.1kanálový receiver je vybaven šesti HDMI™ vstupy, nabízejícími nejvyšší možnou flexibilitu. Jeden HDMI konektor je umístěn na přední straně, aby bylo možné snadno připojit například HD videokameru. Komplexní HDMI konektivitu doplňují dva HDMI výstupy. Všechny podporují standardy 1080/24P, x.v. Colour a Deep Colour z disků
Blu-ray.

Nejdůležitější vlastností modelu STR-DA6400ES je práce s Full HD zvukem. Standardy Dolby® True HD, Dolby Digital Plus, DTS® HD Master Audio a DTS High Resolution Audio jsou zárukou toho, že si doma v obývacím pokoji budete moci vychutnat zvuk ve stejně špičkové kvalitě jako v kině. S kvalitní reprodukcí zvuku se snoubí i vynikající zpracování video signálu, které zajišťuje technologie Sony HD Digital Cinema Sound.

Funkce Digital Cinema Auto-Calibration se stará o dokonalé nastavení systému. Vyladí osmikanálový výstup z receiveru podle vašich reproduktorů, dané místnosti a dokonce i konkrétní pozice posluchače.

Model STR-DA6400ES bude v obchodech k dostání od května 2009.

STR-DH Range: tři nové modely
Stávající řadu STR-DG nahradí tři nové receivery: STR-DH500, STR-DH700 a STR-DH800.

STR-DH500 je 5.1kanálový receiver se třemi HDMI vstupy a jedním výstupem (switch). Model je vybaven funkcí automatické kalibrace a má i speciální vstup pro digitální média (Digital Media Port), který umožňuje přes adaptér připojit přenosný přehrávač nebo osobní počítač.

Zákazníci, kteří hledají především co nejvíce funkcí, sáhnou po modelu STR-DH700. Tento 7.1kanálový receiver má 3 HDMI vstupy a 1 výstup (repeater). Kromě stejných technických specifikací jako STR-DH500, podporuje STR-DH700 standardy x.v. Colour, Deep Colour a Bi-Amp. Funkce Bi-Amp funguje na principu oddělování basového a výškového pásma. Výškové signály jsou směřovány do tweeterů a signály s nízkými frekvencemi naopak do wooferů. Receiver rovněž podporuje standard S-AIR - bezdrátový přenos signálu na zadní reproduktory. Nabízí tak zvýšené pohodlí a flexibilitu při instalaci.

Vrcholem řady DH je receiver STR-DH800, jenž danou specifikaci završuje
4 HDMI vstupy a 1 výstupem, společně s HD audio kodeky Dolby Tru a DTS HD Master Audio.

Modely STR-DH500 a STR-DH700 budou na trh uvedeny v květnu, STR-DH800
v červenci.


| Diskuse | Tiskové zprávy