Toshiba - Norio Sasaki kandidát na prezidenta a CEO

29. 3. 2009 20:40    Rubrika: Tiskové zprávy

Toshiba oznamuje kandidáta na pozici příštího prezidenta a CEO

Toshiba - Norio Sasaki kandidát na prezidenta a CEO

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Správní rada společnosti Toshiba Corporation (tokijská burza: 6502) na své dnešní schůzi nominovala pana Norio Sasakiho, zastupujícího jednatele a hlavního výkonného viceprezidenta společnosti Toshiba, na pozici zastupujícího jednatele a prezidenta a CEO této společnosti. Nový prezident vystřídá pana Atsutoshi Nishidu letos v červnu a jeho jmenování musí ještě schválit zasedání správní rady následující po řádné valné hromadě akcionářů.

Dnešní nominace odráží rozhodnutí správní rady akceptovat doporučení Nominačního výboru společnosti Toshiba, jenž se sešel dnes před jednáním správní rady.

Nominační výbor obdržel rezignaci od pana Nishidy, v níž jako svého nástupce doporučuje pana Sasakiho, a komplexně prozkoumal záznamy pana Sasakiho i jeho osobní kvality a důvody, které pan Nishida uvedl v jeho doporučení. Výbor se následně rozhodl nominovat pana Sasakiho jako kandidáta na volbu nového prezidenta a CEO společnosti Toshiba.

Souběžně s volbou nového prezidenta a CEO se pan Nishida koncem června stane předsedou správní rady společnosti Toshiba Corporation. Současný předseda, pan Tadashi Okamura, se stane poradcem správní rady.


| Diskuse | Tiskové zprávy