Acer EcoDisplay

30. 3. 2009 15:52    Rubrika: Tiskové zprávy

Ve dvacátém století došlo k prudkému růstu trhu IT a oblibě souvisejících technologií počítačů, satelitních přijímačů a internetu, z nichž každá výrazně přispěla k pokroku v této oblasti.

Průmyslová výroba, která představuje neobyčejně důležitou součást národních ekonomik, však roste na úkor spotřeby omezených přírodních zdrojů. Nejdůležitějším úkolem nového tisíciletí je tedy trvalá podpora inovací bez nadměrného využívání světových zdrojů. Z toho důvodu je naprosto nutné, aby výrobci převzali odpovědnost a začali hledat nové cesty v oblasti vývoje výrobků, které by měly zanedbatelný vliv na životní prostředí, avšak současně by splňovaly potřeby uživatele a poskytovaly mu funkce a přidanou hodnotu, které potřebuje.

Společnost Acer se již vydala touto cestou: Každý rok investuje velké částky do výzkumu a vývoje, protože věří, že je třeba hledat nová řešení, která budou inovativní a přitom šetrná k životnímu prostředí.

Úsilí společnosti Acer vychází z hlubokého přesvědčení, že každý průmyslový proces, který snižuje spotřebu přírodní energie a surovin, přináší úspory a tyto úspory nejen zvyšují konkurenceschopnost firmy, ale současně výrazně přispívají k ochraně světových zdrojů.

To tedy znamená, že pořízením ekologicky šetrných výrobků mohou firmy dosáhnout podstatně nižších nákladů. Energeticky úspornější zařízení však mají nejen nižší spotřebu energie, ale také vyvíjejí méně tepla, dosahují delší životnosti a kladou nižší nároky na klimatizaci. Z dlouhodobé perspektivy představuje pořízení ekologických produktů velmi chytré rozhodnutí.

Společnost Acer vyvinula zcela novou řadu profesionálních displejů, které splňují veškeré nároky na ochranu životního prostředí. Nové modely LCD displejů Business a Value se vyznačují energeticky úsporným provedením a využitím ekologických materiálů a navíc neobsahují toxické látky. Tyto modely byly certifikovány podle nejznámějších programů, zaměřených na podporu výroby energeticky úsporných a ekologicky šetrných zařízení, jako např. Energy Star, EPEAT a TCO.

Nyní je na čase upozorňovat zákazníky, jak je důležité, aby si pořizovali ekologická zařízení. Stejně důležité je však informovat uživatele o možnostech a přednostech výrobků, které si kupují. Z toho důvodu jsou nové monitory Acer opatřeny štítkem, který jasně informuje o „zelených“ vlastnostech výrobku. Tento štítek je nalepený na obalu i na stojanu monitoru a podle něj mohou uživatelé snadno zjistit, že monitor splňuje mezinárodně uznávané standardy pro úsporu energie a využívání materiálů šetrných k životnímu prostředí.

Displeje Acer, které jsou opatřené logem EcoDisplay neobsahují rtuť, jsou certifikovány podle Energy Star 5.0 a splňují standardy EPEAT Gold a TCO. Pro každou domácnost i kancelář jsou velmi důležité náklady na energii, resp. spotřeba energie. Nové displeje Acer EcoDisplay využívají systém se dvěma lampami místo běžných čtyř lamp, a tedy spotřebují až o 50 % méně energie a tím přispívají k podstatnému snížení nákladů.


| Diskuse | Tiskové zprávy