Ultratenké SDD disky Imation

3. 4. 2009 14:25    Rubrika: Tiskové zprávy

Imation představuje nové ultratenké SDD disky (Solid State Drives) a sady pro upgrade

Ultratenké SDD disky Imation

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Amsterdam/Praha 2. dubna 2009 – společnost Imation Corp. dnes představuje veřejnosti novou třídu výkonných, ultratenkých SDD jednotek (Solid State Drives). Navíc nabízí novou sadu pro upgrade, velmi snadno instalovatelný SSD Upgrade Kit, který pomůže uživatelům s přechodem z pevného disku na vysoce výkonnou technologii SSD.

Společnost Imation reaguje na silnou a stále rostoucí potřebu odolnějších a energeticky úsporných produktů k ukládání digitálních informací. Představuje dva nové SSD disky a tím umožňuje jak enterprise uživatelům tak i majitelům domácích PC kombinovat tuto výkonnou technologii s kvalitním designem.
Oba nové disky mají ultratenké profily a vylepšenou odolnost vůči elektrostatickým šokům a nárazům. Tyto SSD disky od Imation budou k dispozici v konfiguracích 2,5 palce nebo 3,5 palce, s kapacitami v rozmezí od 32GB do 128 GB. Později během tohoto roku Imation rozšíří své portfolio o SSD disky s kapacitami 256GB a 512GB.

SSD disky třídy M a S
SSD disky třídy M od Imation jsou ideální pro uživatele osobních počítačů i notebooků, kteří vyžadují rychlé, úsporné a odolné disky pro použití doma, v kanceláři, a zejména v terénu. Pro podniková řešení jsou určeny hlavně SSD disky třídy S pro jejich vyšší výkonnost a energetickou úspornost. Lepší celkový výkon těchto disků a zlepšení v počtu operací za sekundu (sequential write IOPS) dokonale vyhovují aplikacím, jako jsou webové servery a jednotky řady RAID.

Sady pro upgrade
Pro upgrade tradičních pevných disků (HDD) na technologii SSD nabízí Imation zvláštní sady. Ty poskytují snadný upgrade notebooků nebo stolních počítačů s pevnými disky na SSD systém s vyšší výkonností. Sada Upgrade Kit obsahuje tyto komponenty:

- SSD disk Imation
- Konektorový kabel USB-SATA nebo SATA
- Síťový kabel
- Software Acronis True Image HDTM pro přenos operačního systému, aplikací a dat z původního pevného disku do nového SSD disku
- Srozumitelné instrukce

O technologii SSD
SSD je technologie pro uchovávání dat, využívající paměť typu Solid State Memory. Ve srovnání s pevnými disky nemají SSD disky motorky ani pohyblivé součásti a tím poskytují uživatelům výrazné výhody: jsou rychlejší, odolnější a spolehlivější, produkují méně tepla a hluku, mají vyšší životnost a jsou odolnější vůči nárazům.

O SLC a MLC
Existují dva typy paměťových buněk, známé jako single level cells (jednoúrovňové, SLC) a multi-level cells (víceúrovňové, MLC). Ve snaze snížit cenu paměti vyvinuli designéři komplexnější MLC design, který zdvojnásobuje objem paměti v jednom čipu. Jednodušší a nákladnější SLC využívá jeden bit informací pro každou buňku a tento bit může existovat v jednom ze dvou možných stavů: „1“ pro prázdný a „0“ pro naprogramovaný. MLC design uchovává dva bity v každé buňce v jednom ze čtyř možných stavů: „11“ pro prázdný, „10“ pro dvě třetiny, „01“ pro jednu třetinu a „00“ pro naprogramováno. MLC mají jasnou výhodu ve vyšší hustotě uložených informací a v nižších nákladech na výrobu, ale jejich komplexnost vyžaduje větší kontrolu chyb. Vylepšený program EDC (pro vyhledání a opravy chyb) zabírá část kapacity pro ukládání dat, kterou MLC vytváří navíc, a k tomu jeho větší komplexnost znatelně zpomaluje paměťové čipy. Jednodušší SLC čipy dokáží zapisovat třikrát rychleji než MLC čipy a čtou o více než 40 % rychleji. Testy životnosti ukázaly, že SLC čipy mohou být spolehlivější než čipy MLC. Jedna studie navíc prokázala, že SLC čipy jsou schopny uskutečnit 100 000 cyklů read/write v porovnání s 10 000 cykly MLC. Určité požadavky na rychlejší read/write cykly, jako Windows® ReadyBoostTM, vedly k výrobě dvoukanálových (dual-channel) MLC čipů, které jsou mnohem rychlejší než jednokanálové (single) MLC paměťové čipy a mohou s SLC soupeřit co do rychlosti.
Dostupnost
Nové SSD produkty Imation a Upgrade Kit jsou k dostání u autorizovaných distributorů, ve velkoobchodech, v maloobchodní síti a prostřednictvím internetových obchodů po celém světě.

Ceny
Imation S-Class Solid State Drives
Rozsah kapacity: 32GB - 128GB
Ceny: 11.880 - 40.500,- Kč bez DPH

Imation S-Class Solid State Drives Upgrade kit
Kapacity: 64GB a 128GB
Ceny: 23.328,- a 40.824,- Kč bez DPH

Imation M-Class Solid State Drives
Rozsah kapacity: 32GB - 128GB
Ceny: 2.754 - 8.586,- Kč bez DPH

Imation M-Class Solid State Drives Upgrade kit
Rozsah kapacity: 64GB - 128GB
Ceny: 5.022 - 8.910,- Kč bez DPH


| Diskuse | Tiskové zprávy