Pracovní stanice Lenovo ThinkStation S20 a D20

8. 4. 2009 16:31    Rubrika: Tiskové zprávy

Násobně vyšší výkon s novými pracovními stanicemi ThinkStation

Pracovní stanice Lenovo ThinkStation S20 a D20

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost Lenovo uvádí na trh dvě nové pracovní stanice ThinkStation S20 a D20 určené zejména pro pracovníky z oblastí, jako je CAD projektování, tvorba digitálního obsahu nebo z ropného a plynárenského průmyslu.

„Designéři, konstruktéři, vývojáři i vědci vyžadují ten absolutně nejvyšší výkon, protože jen s jeho pomocí mohou přicházet s průlomovými inovacemi,“ prohlásil Tom Tobul, výkonný ředitel divize pro firemní řešení, software a periferní zařízení ve společnosti Lenovo. „Nové pracovní stanice Lenovo ThinkStation jim umožní naplno využít svůj potenciál: nabídnou jim příjemný design i vysoký výpočetní a grafický výkon. Navíc mají podstatně tišší chod než předchozí modely, a to i během nejnáročnějších operací.“

Turbo výkon
Nové pracovní stanice Lenovo poskytnou zákazníkům maximální výkon, je možné je nakonfigurovat jako soukromé superpočítače, aby svému majiteli umožňovaly vynikající výkon, a zkrátily tak čas mezi nápadem a konečným výsledkem. Pracovní stanice jsou navíc osazeny platformou NVIDIA Tesla C1060 GPU s 240 stream procesory.

Vedle špičkového výkonu a podstatně tiššího provozu (oproti předchozím pracovním stanicím Lenovo) jsou tyto nové modely vybaveny dalšími špičkovými technologiemi:
• Spektrum nejnovějších procesorů Intel Xeon řady 5500 a W3500 nabízí vyšší efektivitu i výkon. Dále je možné přikoupit technologii Intel Turbo Boost zlepšující výkon při maximálním výpočetním zatížení.
• Široký výběr profesionálních grafických karet NVIDIA Quadro anebo možnost přikoupit grafiku ATI FirePro.
• Pracovní stanice je certifikována předními nezávislými výrobci softwaru jako kompatibilní s nejčastěji používanými aplikacemi.
• Předinstalovaný operační systém Windows Vista s podporou RedHat Enterprise Linux 5.2.
• Technologie ThinkVantage, která pomáhá při obnově a migraci dat i s dalšími úkony.

„Oblast modelování se v posledních letech překotně rozvíjí, ale zjišťujeme, že trvá opravdu dlouho, než se velké trojrozměrné modely otevřou a můžete s nimi pracovat,“ říká Tom Toot, IT manager firmy Anshen + Allen. „Pracovní stanice Lenovo ThinkStation D20 nás přesvědčila, vedla si lépe než stroje stejných parametrů od jiných výrobců. Těšíme se na další generaci pracovních stanic od Lenova.“

Zelená ve výpočetní technice
Nové výpočetní stanice Lenovo se mohou pochlubit nejen vyšším výkonem, ale také důrazem na ochranu životního prostředí. Společnost Lenovo patří ve svém odvětví k průkopníkům v používání recyklovaných materiálů a oba modely nových pracovních stanic jsou vyrobeny z plných 50 procent recyklovaného materiálu. Například v případě ThinkStation D20 pochází téměř 30 procent počítače z materiálu získaného v procesu recyklace od zákazníků – váhově je tento podíl odpovídá 19 PET lahvím. Lenovo pro své nové pracovní stanice rovněž získalo osvědčení GREENGUARD, které potvrzuje splnění standardů ve více než dvou tisícovkách chemických testů.

Pracovní stanice splňují i kritéria Energy Star 5.0, která vstoupí v platnost v červenci, a některé modely dokonce za své ekologické aspekty získaly nejvyšší hodnocení Gold od Electronic Product Environmental Assessment Tool (EPEAT).

Inovace v odvětví počítačových her
Společnost Lenovo spolupracuje s Epic Games, firmou, která stojí například za počítačovými hrami Unreal a Gears of Wars.

„Pracovní stanice ThinkStation jsou skutečně velmi dobře postavené, navíc jsou tiché a neuvěřitelně rychlé,“ říká viceprezident Epic Games Mark Rein. „Navíc nám Lenovo poskytlo i vynikající servis a technickou podporu. Musím přiznat, že při vývoji her a nových herních enginů projdou v naší společnosti pracovní stanice pořádnou zatěžkávací zkouškou, nicméně pracovní stanice Lenovo ThinkStation v ní obstály se ctí a ukázaly se jako cenné a spolehlivé nástroje pro práci.“

Cena a dostupnost1
Pracovní stanice ThinkStation S20 a D20 jsou dostupné v síti obchodních partnerů společnosti Lenovo, přičemž základní cena modelů byla stanovena na 23 990,- Kč u S20 a 37 990,- Kč u D20.

1)Cena nezahrnuje DPH a náklady na dopravu. Změna ceny vyhrazena v závislosti na konkrétních podmínkách. Podmínky koncových prodejců se mohou lišit. Cena nezahrnuje všechny inzerované funkce a aspekty. Veškerá nabídka se řídí dostupností. Společnost Lenovo si vyhrazuje právo měnit nabídku produktů a specifikace kdykoli bez předchozího upozornění.


| Diskuse | Tiskové zprávy