Acer Aspire Timeline přináší revoluci do světa IT

10. 4. 2009 19:52    Rubrika: Tiskové zprávy

Čas je vzácný, ale pomíjivý. Zkoušíme ho zachytit, ale pokaždé nám unikne. S tím je teď ale konec. Nová řada notebooků Acer Aspire Timeline předznamenává počátek nové éry mobilních počítačů, které poskytnou více času na práci, zajistí spojení a zprostředkují zábavu.

Acer Aspire Timeline přináší revoluci do světa IT

Společnost Acer dosáhla tohoto výjimečného úspěchu nikoli zvětšováním, ale zmenšováním. Notebooky Aspire Timeline jsou založeny na jednoduché, avšak naprosto převratné myšlence: Místo toho, aby byly vybaveny většími a těžšími bateriemi, které zajistí delší provoz bez připojení k elektrické síti, notebooky této řady mají vyšší účinnost, a tedy pracují s nižší spotřebou energie a bez zvýšení hmotnosti vám poskytnou veškerý čas, který potřebujete na dokončení úkolu.

Výsledkem je více než osmihodinová výdrž, která vás zbaví obav, že uprostřed něčeho důležitého vám dojde baterie. Získáte tak více času na učení, zábavu i práci s vysokou produktivitou.

Acer vybavil notebooky Aspire Timeline klávesou Acer Smart Power, která zprostředkuje přístup k „energii na vyžádání“. Tato klávesa prodlouží výdrž prostřednictvím progresivního nastavení. Pouhým stisknutím aktivujete funkce pro úsporu energie a dosáhnete delší výdrže baterie, která vám umožní pracovat dokonce déle než osm hodin bez nároků na připojení k elektrické síti.

Notebooky řady Aspire Timeline nabízejí energeticky účinný výkon, který je podpořen mnoha inovativními řešeními, k nimž mj. patří procesor Intel® Core™ 2 Duo s velmi nízkým napětím a technologie Intel® Display Power Savings Technology (Intel® DPST), která snižuje intenzitu podsvícení displeje bez negativního vlivu na kvalitu zobrazení a tím přispívá až ke 33% snížení spotřeby energie ve srovnání s běžnými notebooky. Díky tomu výrazně vzrostla efektivita systému, klesla spotřeba energie a vzrostla výdrž baterie až o 40%.

“Společnosti, které ukazují cestu, jsou takové společnosti, které přinášejí na trh dosud nepředstavitelné a průlomové technologie i za nepříznivých podmínek,” prohlásil Paul Otellini, president a výkonný předseda Intel Corporation. “Dnes společnost Acer prokázala své technické schopnosti a společnost Intel je hrdá, že se v rámci úzké spolupráce mohla podílet na realizaci těchto inovativních, naprosto převratných ultratenkých počítačů, které jsou založeny na nejnovějších procesorech Intel® Core™ 2 Duo s velmi nízkým napětím.”

Při vývoji řady Aspire Timeline společnost Acer odstranila další bariéru: Vytvořila nejpropracovanější a nejlehčí notebooky, které jsou určeny pro celodenní nasazení. V nejtenčím místě má počítač Acer Aspire Timeline tloušťku jen 24 mm (méně než jeden palec). Hliníkové víko přispívá k jeho neobyčejně nízké hmotnosti pouhých 1,6 kg modelu 13,3”, resp. 2,4 kg modelu 15,6”, a tedy je mnohem jednodušší nosit ho stále s sebou, než cestovat s běžným notebookem. Notebooky Aspire Timeline otvírají nové možnosti v případech, kdy je kladen důraz na nízkou hmotnost a dlouhou výdrž, a tedy vám poskytují naprostou volnost pracovat tak, jak chcete, a tam, kde chcete.

Jeden z nejčastějších problémů, na něž si uživatelé notebooků stěžují, představuje teplo, které vzniká v notebooku a při delší práci s počítačem položeným na klíně je nepříjemné. Notebooky Acer Aspire Timeline využívají technologii chlazení, která nabízí uživatelům vyšší pohodlí. Řešení Laminar Wall Jet, vyvinuté ve spolupráci se společností Intel, je založeno na technologii, která se osvědčila při chlazení lopatek turbín. Kryty, jimiž jsou opatřeny vstupní nasávací otvory, směrují proud chladicího vzduchu do spodní části šasi notebooku a přivádějí čerstvý vzduch přesně tam, kde je zajištěno nejúčinnější chlazení pláště počítače.

“Společnost Acer vždy usilovala o to, aby mohla nabídnout zákazníkům špičková technická řešení bez ohledu na nepříznivé podmínky na trhu,” prohlásil Gianfranco Lanci, president a výkonný předseda společnosti Acer Inc. “Naši zákazníci chtějí delší výdrž baterií, tenké a lehké provedení a špičkovou technologii za příznivou cenu. Řada Aspire Timeline spolu s naším partnerstvím se společností Intel a jejich řešením Intel Core 2 Duo s velmi nízkým napětím nám dávají jistotu, že jsme znovu překonali očekávání zákazníků.”

Řada Aspire Timeline splňuje nejpřísnější požadavky standardu Energy Star 5.0. To znamená, že pokud si má notebook vysloužit označení Energy Star, musí dosahovat vysoké účinnosti i při napájení síťovým adaptérem. Adaptér Acer Power Smart však dokáže ještě víc - spotřebuje o 66% méně energie, než předpisuje standard Energy Star: to odpovídá úspoře 1752 wattů ročně, což je dostatečné množství energie na svícení 15wattové žárovky po dobu 116 dnů. Jakmile je baterie zcela nabita, síťový adapter Power Smart přejde automaticky do režimu adaptivního nabíjení, v němž neodebírá energii a současně snižuje opotřebení baterie.

Notebooky Acer Timeline odstraňují prostorová a časová omezení a umožňují vám stát se skutečným pánem svého času.


| Diskuse | Tiskové zprávy