Tržby společnosti J.K.R. trvale rostou

10. 4. 2009 20:02    Rubrika: Tiskové zprávy

Tržby společnosti J.K.R. trvale rostou

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost J.K.R., přední český producent podnikových informačních systémů, v roce 2008 dosáhla tržeb 77,9 milionů korun. J.K.R. má za sebou také velmi úspěšné 1. čtvrtletí roku 2009 s meziročním nárůstem tržeb o 10 procent na více než 40 milionů korun.

Společnost J.K.R. dosáhla v roce 2008 nejvyšších ekonomických výsledků za celou svou historii. Za rok 2008 došlo z hlediska tržeb k meziročnímu nárůstu o 1,9 procent, počet uživatelů ERP třídy BYZNYS za stejné období vzrostl o 8 procent. „Je velmi potěšitelné shrnout uplynulý rok do jediného vyjádření – naše společnost se udržela na vrcholu možného žebříčku aktivit v segmentu ERP systémů,“ říká Vladimír Králíček, generální ředitel J.K.R.
V prvním čtvrtletí letošního roku se společnosti J.K.R. ekonomicky rovněž dařilo. Po vyhodnocení prvního kvartálu, konstatovala nárůst tržeb o 10 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Celkově tržby přesáhly 40 milionů korun.

„Hospodářské výsledky 1. čtvrtletí roku 2009 jsou pro nás navzdory složité situaci v některých odvětvích velmi příznivé,“ konstatuje Vladimír Králíček a dodává: „Myslím, že všechny hospodářské subjekty, které budou dále rozumně a efektivně investovat, mohou současnou situaci využít jako odrazový můstek k dalšímu rozvoji.“
V roce 2009 se společnost J.K.R. hodlá zaměřit kromě rozvoje podnikových informačních systémů třídy BYZNYS na rozšiřování prodejní sítě. „Nadále se také chceme soustředit na co nejkvalitnější podporu uživatelů a špičkový zákaznický servis, na což jsou naši uživatelé již dlouhé roky zvyklí,“ dodává Vladimír Králíček.

Celkově společnost J.K.R. v roce 2008 prodala 90 licencí informačních systémů třídy BYZNYS. Mezi nové uživatele ERP třídy BYZNYS se zařadily například společnosti Dema, Automotol Beni, Riverside school, Musica Bohemica, Recall, Kerio Technologies, Elpro-Delicia, Knihovna Václava Havla, Kasalova pila, Letiště Brno, Metropolitní kapitula Svatého Víta, Okno montáže, G-System a mnoho dalších ze všech oblastí podnikání. Počet uživatelů ke konci roku 2008 byl 1 218 a počet konzultačních hodin přesáhl 17 500.


| Diskuse | Tiskové zprávy