Microsoft vyhlašuje soutěž pro vývojáře v open-source

15. 4. 2009 21:26    Rubrika: Tiskové zprávy

Microsoft vyhlašuje soutěž pro vývojáře v open-source

Microsoft vyhlašuje soutěž pro vývojáře v open-source

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Všichni zúčastnění obdrží vývojářský software zdarma.

Dnes, 15. dubna 2009, začíná historicky první soutěž Microsoftu mezi projekty vytvořenými v prostředí open-source. Přihlásit se mohou všichni zájemci, kteří uveřejní svou open-source aplikaci vytvořenou ve vývojových nástrojích Microsoftu nebo rozšíří funkce ostatních produktů Microsoftu.

Projekty je možné přihlašovat na webových stránkách www.microsoft.com/cze/opensource. Nejvýhodnější je zaregistrovat svůj nápad do 30. dubna 2009, jelikož soutěžící mohou získat zajímavé ceny již v průběhu soutěže: 1. června 2009 bude oceněn nejinovativnější nápad, 1. července 2009 porota vybere nejinovativnější koncept řešení. Závěrečné vyhlášení proběhne po 1. říjnu 2009, a to ve třech kategoriích:

• Nejstahovanější projekt

• Nejlepší rozšíření produktu Microsoftu

• Cena novinářů

Nejlepší projekty budou oceněny zajímavými cenami (letenka, počítač, XBOX, knihy a trička). Všichni soutěžící obdrží zdarma vývojové nástroje od Microsoftu a přístup k základním podpůrným technickým zdrojům. Účastníci také mohou zviditelnit své aplikace na portále open-source projektů Codeplex (www.codeplex.com).

„Microsoft vývojářům tradičně poskytuje vývojové nástroje, technické informace a podporu. Novinkou je, že této pomoci mohou využívat všichni vývojáři bez závislosti na základním vývojovém modelu. Znamená to, že do budoucnosti nechceme mezi vývojáři dělat rozdíly a budeme podporovat všechny - včetně těch, kteří programují v modelu open-source software,“ říká Jiří Karpeta, ředitel vývojové divize společnosti Microsoft v České republice.

Filip Molčan, předseda OSS Aliance, která je garantem soutěže, dodává: „Open-source dnes, to už není jen Linux nebo Firefox, ale tisíce aplikací pro nejrůznější použití a pro nejrůznější operační systémy. Proto jsme rádi, že i společnost Microsoft začíná podporovat vývoj open-source aplikací na své platformě, a že si uvědomuje sílu a možnosti open-source.“

Garantem soutěže je OSS Aliance v České republice a mediálními partnery jsou Root.cz, Zdrojak.cz a Zive.cz. Podrobnější informace o soutěži naleznete na stránkách www.microsoft.com/cze/opensource.


| Diskuse | Tiskové zprávy