Objektiv Nikon AF-S DX 10-24 mm f/3,5-4,5

15. 4. 2009 10:13    Rubrika: Tiskové zprávy

Nový extrémně širokoúhlý zoom s ultrazvukovým zaostřovacím motorem

Objektiv Nikon AF-S DX 10-24 mm f/3,5-4,5

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Společnost Nikon Europe s potěšením uvádí objektiv AF-S DX NIKKOR 10-24 MM F/3,5-4,5G ED. Tento nový extrémně širokoúhlý objektiv ZOOM-NIKKOR formátu DX začíná ohniskovou vzdáleností ekvivalentní ohniskové vzdálenosti 15 mm u kinofilmu a formátu FX.

Objektiv nabízí při velmi dostupné ceně kvalitní konstrukci a stane se vynikajícím doplňkem systémového vybavení Nikon každého fotografa. Je ideální volbou pro uživatele, kteří chtějí fotografovat motivy vyžadující širokoúhlý objektiv, jako jsou malé místnosti nebo snímky architektury a krajiny.

Ludovic Drean, Product Manager Lenses u společnosti Nikon Europe B.V., říká: „Tento vynikající nový objektiv je perfektní volbou pro uživatele fotoaparátů Nikon D300 a D90 a spolupracuje velmi dobře i se všemi ostatními digitálními jednookými zrcadlovkami střední třídy. Díky vestavěnému ultrazvukovému zaostřovacímu motoru je vhodný rovněž pro fotoaparáty bez vestavěného zaostřovacího motoru, jako jsou například modely D40 a D60. Dostupná cena se žádným způsobem neodráží na vynikající kvalitě objektivu, který se vyznačuje vysokým rozlišením, minimálním zkreslením a celkovou kvalitou konstrukce téměř ekvivalentní objektivu AF-S DX Zoom-Nikkor 12-24 mm f/4G IF-ED.“

Vysoce kvalitní provedení a vynikající optické vlastnosti
Objektiv AF-S DX NIKKOR 10-24 MM F/3,5-4,5G ED nabízí ohniskové vzdálenosti v rozmezí 10 až 24 mm a obrazové úhly ekvivalentní objektivům s rozsahem ohniskových vzdáleností 15 až 36 mm u kinofilmu a formátu FX. Díky kruhovému ultrazvukovému zaostřovacímu motoru (SWM) je automatické zaostřování s tímto objektivem tiché a rychlé. Objektiv nabízí kompaktní a lehké tělo s unikátní povrchovou úpravou Nikon špičkové kvality a jeho celkové mechanické provedení zaručuje ničím nerušené ovládání a vysokou odolnost. Optická konstrukce objektivu zahrnuje optická skla ED
a asférické optické členy optimalizované pro digitální jednooké zrcadlovky a zaručuje přesnou reprodukci obrazu, vysoké rozlišení, vysoký kontrast a minimální projevy barevné vady. Systém vnitřního ostření (IF) zajišťuje neměnnou délku tubusu objektivu během zaostřování a zároveň zvyšuje odolnost konstrukce a umožňuje upevnění těžšího příslušenství. Objektiv nabízí dva zaostřovací režimy — M/A (automatický zaostřovací režim s prioritou manuálního zaostření) a M (manuální zaostřovací režim). Zaostřovací režim M/A (autofokus s prioritou manuálního zaostření) umožňuje okamžité přepínání mezi automatickým a manuálním zaostřováním otočením zaostřovacího kroužku objektivu i během činnosti autofokusu. Díky tomu je možné provádět jemné korekce zaostření bez nutnosti vzdalování fotoaparátu od oka fotografa.

Specifikace

Ohnisková vzdálenost: 10-24 mm
Světelnost/nejvyšší clonové číslo: f/3,5-4,5 , f/22-29
Konstrukce: 14 čoček/9 členů (včetně dvou optických členů z ED skel a tří asférických optických členů)
Obrazový úhel: 109° – 61° (formát DX)
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 0,24 m
Největší měřítko zobrazení: 0,2x
Počet lamel clony: 7 (s optimalizovaným tvarem)
Zaostřování: Autofokus se zabudovaným ultrazvukovým zaostřovacím motorem a manuální zaostřování
Průměr filtrového závitu: 77 mm
Průměr x délka: Cca ø82,5 x 87 mm
Hmotnost: Cca 460 g

Objektiv AF-S DX 10-24 MM F/3,5-4,5G ED se dodává včetně zaklapávací 77 mm přední krytky LC-77, zadní krytky LF-1, bajonetové sluneční clony HB-23 a měkkého pouzdra CL-1118.

Objektiv AF-S DX NIKKOR 10-24 MM F/3,5-4,5G ED bude v prodeji od května. Cena objektivu bude oznámena v okamžiku zahájení prodeje.


| Diskuse | Tiskové zprávy