COMFOR uveřejnil svůj obrat

21. 4. 2009 14:56    Rubrika: Tiskové zprávy

Největší česká prodejní síť COMFOR hlásí obrat 1,5 mld. Kč

COMFOR uveřejnil svůj obrat

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Vyškolení zaměstnanci, snadnější vyřízení reklamací, dostupný servis a především možnost osobního kontaktu. Důvodů, proč lidé v Česku i přes bezpočet e-shopů dále nakupují počítače nebo notebooky v klasických kamenných prodejnách, by se našlo jistě ještě víc. Společným jmenovatelem jsou ale vyškolení profesionálové, kteří pomohou vybrat to správné PC, tiskárnu či jiné příslušenství i těm, kteří ve světě IT nejsou tak zběhlí. Hospodářské výsledky největší prodejní sítě s IT technikou v České republice jsou toho důkazem: prodejny COMFOR dosáhly v roce 2008 obratu 1,514 mld. korun.

Výsledky sítě COMFOR, kterou tvoří 163 prodejních míst v České republice a 71 prodejen na Slovensku, přitom z velké části stojí právě na schopnosti poskytovat maximální podporu běžným zákazníkům přímo v místě jejich bydliště. Podle Martina Wankeho, marketingového ředitele prodejní sítě COMFOR, je jejich úspěch výsledkem pochopení přidané hodnoty kamenných prodejen ve srovnání s e-shopy. Ta tkví zejména v lidech a službách.

„Průběžně školíme všechny zaměstnance, aby byli schopni dobře obsloužit naše zákazníky,
ať už laiky, nebo zdatné specialisty. Školení probíhají nejméně 2x ročně se zaměřením na znalectví produktu, 4x ročně na psychologii prodeje a další jsou věnována čistě technické oblasti,“ říká Martin Wanke. „Pak můžeme rozšiřovat také služby. Kromě klasického vyřizování nebo reklamací prodejny COMFOR poskytují i tzv. garanční prohlídky. Během dvou hodin nebo při příští návštěvě si můžete svůj počítač vyzvednout odvirovaný, přeinstalovaný nebo vylepšený o nové komponenty. COMFOR je dnes nejen nejrozsáhlejší prodejní, ale i servisní specializovanou sítí v ČR a na Slovensku,“ dodává.

Obchodní síť COMFOR se orientuje na prodej kvalitní výpočetní a digitální techniky
se zaměřením na zákazníka, který vyžaduje komplexní řešení svých požadavků. Ve svých prodejnách nabízí také počítače vlastní značky COMFOR, kterých se v roce 2008 prodalo 17 452 kusů. Prodejny COMFOR jsou součástí také mnoha obchodních center po celé zemi. Prodejní doba v nich poskytuje klientům jistotu, že mohou své problémy řešit i v nestandardní pracovní dobu dlouho do večera, nebo klidněji přes dny pracovního volna.


| Diskuse | Tiskové zprávy